Gamta ir gyvūnai

Lauko edukacinių erdvių kūrimas Gilučių kaime, Elektrėnų sav.

Su pirmuoju šių metų sniegu Gilučių bendruomenė kartu su partneriais – Viesų ir Abromiškių bendruomenėmis – baigė įgyvendinti projektą pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo, įgyvendinant bandomąjį modelį.

Projekto tikslas – per bendruomeninę veiklą tenkinti bendruomenės narių poreikius (socialinius, kultūrinius), taip stiprinant narių sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą. 

Edukacija „Visa tiesa apie gyvūnus“ su gamtos fotografu ir knygos autoriumi Mariumi Čepuliu sukvietė gausų būrį gamtos mylėtojų, kurie išgirdo fotografijos gamtoje subtilybes ir paslaptis apie Lietuvoje gyvenančius žvėris, paukščius ir vabzdžius.

Projekto dėka Gilučių kaime po atviru dangumi pradėjo veiklą gyvasis muziejus su vabzdžių viešbučiais, paukščių lesyklomis ir lauko skaitykla su knygų nameliu bei suoliukais, o edukacines erdves papuošė daugiamečių gėlių vazonai.

Visi bendruomenės nariai, vietos gyventojai ir svečiai kviečiami ir visada laukiami šiose erdvėse, apžiūrint pavasarį viešbučiuose įsikursiančius vabzdžius, žiemą su saujele sėklų paukščiams ar ištįsus metus su perskaityta knyga, kuria norisi pasidalinti.

„Bendruomenių stiprinimas ir bendruomeniškumo puoselėjimas stiprina ne tik vietos bendruomenę, bet ir pačią visuomenę plačiąja prasme. O atsižvelgiant į tai, kad pastebimos tendencijos, jog į bendruomeninių organizacijų veiklą įsitraukia daugiau vyresnio amžiaus žmonių, o jaunimo organizacijos regionuose silpnėja, konsultuojant projektų vykdytojus buvo skatinamos įvairios jaunimo įtraukimo formos į bendruomeninių organizacijų veiklą. Džiaugiamės, jog Gilučių bendruomenė savo projektu atliepė visų bendruomenės narių poreikius, įrengiant edukacines erdves”, – teigia priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ konsultanto ekspertė ir NVO informacijos ir paramos centro direktorė Olia Žuravliova. 

Gilučių bendruomenė dėkoja visiems dalyvaujantiems bendruomeniniame gyvenime ir neatlygintinai prisidėjusiems įgyvendinant projektą. Tikime, kad projekto metu organizuotos pažintinės veiklos, sustiprino bendruomeniškumo jausmą, o po atviru dangumi įkurtos edukacines erdvės, sukurs dar patrauklesnę gyvenamąją aplinką ir padės sukurti artimą žmogaus ir gamtos ryšį.

Plačiau apie priemonę – http://www.3sektorius.lt/labdara-parama/bendruomeniu-pilotas/

Pranešimą paskelbė: Olga Žuravliova, NVO informacijos ir paramos centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą