Studijos - Karjera

Lapkričio 19 d. startuoja Globalaus švietimo savaitė

2018 m. lapkričio 19–25 d. Lietuvoje ir visoje Europoje rengiama švietimo bendruomenei skirta Globalaus švietimo savaitė „Pasaulis keičiasi. O mes?“, kviečianti atkreipti visuomenės dėmesį į darnų gyvenimo stilių.

Savaitės metu vyks kūrybiniai konkursai, kviečiantys mokytojus kartu su vaikais diskutuoti ir kurti apie išaugusį kasdieninį vartojimą, jo pasekmes bei poveikį pasaulio ateičiai; apie pozityvių pokyčių galimybes ir 17-a Jungtinių Tautų Darnaus Vystymosi Tikslų (DVT 2030), siekiančių panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę bei sustabdyti klimato kaitos procesus. 

„Pasaulis nestovi vietoje. Darželius ar mokyklas šiandien lankantiems vaikams teks susidurti su kol kas sunkiai įsivaizduojamais iššūkiais, susijusiais ne tik su išteklių trūkumu, tačiau ir su dirbtiniu intelektu, išaugusia atskirtimi ir pan. Todėl ypač svarbu padėti mokytojams jau šiandien skatinti vaikų gebėjimus pamatyti problemą ir veikti neapibrėžtose situacijoje, greitai kintančiomis aplinkybėmis, ugdyti jų globalų mąstymą bei darniam vystymuisi palankias vertybines nuostatas. Būtent šiam tikslui ir yra skirti Globalaus švietimo savaitės renginiai“  – pasakoja Globalaus švietimo savaitės veiklų organizatorė Jolanta Markevičienė.

Nacionalinis Globalaus švietimo savaitės koordinatorius Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija kartu su veiklas organizuojančiu Lietuvos vaikų ir jaunimo centru kviečia mokyklas bei darželius dalyvauti šiuose kūrybiniuose konkursuose:

  • Dvigubos ekspozicijos fotografijų konkurse „Pasaulis ir mes“, kviečiančiame vaizdiniais kalbėti apie aplinkos problemas, kūrybiškai derinant supančios aplinkos vaizdus, pasinaudojus dvigubos ekspozicijos efektu.
  • Plakatų konkurse, skatinančiame pamąstyti apie pasaulio kaitos procesus bei su jais susijusias problemas, septyniolika JT Darnaus vystymosi tikslų, o savo atradimus pavaizduoti plakate.
  • Žurnalistiniame tyrime „Pasaulis keičiasi. O mes?“, įtraukiančiame moksleivius į atsakymų paiešką, kaip ir kodėl keičiasi mus supanti aplinka ir visas pasaulis bei analizuoti, kaip šie pokyčiai įtakoja jaunų žmonių gyvenimą.
  • Tarpdimensinio laikraščio kūrimo konkurse, kviečiančiame moksleivius, pasigilinus, kaip keitėsi media priemonės; sukurti modernų laikraštį, atspindintį Lietuvai reikšmingą istorinį laikotarpį.
  • Istorijų pasakojimo rungtynėse, siekiančiose moksleivius kurti ir pasakoti istorijas gimtąja ar anglų kalba, tema „Pasaulis keičiasi, o mes…“, ir taip prisidėti prie jų gebėjimo įtaigiai reikšti mintis taisyklinga ir stilinga kalba ugdymo.
  • Globalaus švietimo savaitės pamokų  iniciatyvoje, skatinančioje mokytojus kalbėti su vaikais apie globalaus pasaulio iššūkius bei darnaus vystymosi tikslus ir lapkričio 19–25 dienomis organizuoti tam skirtas pamokas. Mokytojai galės naudotis LVJC parengtomis metodinėmis priemonėmis: DVT tikslų pristatymo metodinėmis rekomendacijomis bei pagal PERL metodiką parengtu metodinių priemonių rinkiniu, padedančiu darnaus vystymosi temas integruoti į skirtingų dalykų pamokas.
  • Baigiamajame Globalaus švietimo savaitės renginyje (2018.11.30) – su daugybe galimybių smagiai ir prasmingai praleisti laiką – kūrybinėmis dirbtuvėmis, paskaitomis moksleiviams ir seminarais pedagogams, susitikimais su media atstovais, muzikinių grupių pasirodymais. Šio renginio metu vyks Istorijų pasakojimo rungtynių finalas bei Kūrybinių konkursų dalyvių apdovanojimai. Visi renginio dalyviai bus kviečiami stebėti LVJC ugdytinių sukurto miuziklo „Kontaktas“.

 Daugiau informacijos https://lvjc.lt/globalaus-svietimo-savaite/

Pranešimą paskelbė: Jūratė Janavičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą