TV laidos

Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos Rimienės kultūrinė-pažintinė kelionė po dvarus ir pasimatymams skirta puokštė

Laida „Pasaulis pagal moteris“ ir jos vedėja Kristina Rimienė savo šeimos kelionę tęsė lankydamasi Gelgaudiškio miestelyje, aplankė Zyplių ir Gelgaudiškio dvarus, pasižyminčius didele kultūrine ir edukacine erdve. Pažintis su miesto meru ir neįprastų patiekalų vaišės, kuriomis kadaise mėgaudavosi garsūs dvarininkai. Kelionės metu aplankytas Kauno senamiestis ir dar viena pažintis su garsiu miesto menininku Klošaru. O floristiniame deserte kaip visada naujovės – laidos vedėjos sukomponuota pasimatymams skirta gėlių puokštė.

Švietėjiškasis-edukacinis Zyplių dvaras
Tęsiant šeimos gido rubriką naujajame „Pasaulis pagal moteris“ sezone, laidos vedėja Kristina Rimienė aplankė Gelgaudiškio miestelį esantį Suvalkijos regione, kuris mena didelę istorinę praeitį susijusią su garsiosiomis didikų ir kunigaikščių giminėmis, tokiomis kaip Čartoriskiai, Zabielos, Poniatovskiai. Pirmoji kelionės stotelė tapo Zyplių dvaro ansamblis, kurį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblų alėjomis Lietuvoje. Šis dvaras pasižymi dar ir ypatinga kultūrine erdve pažintinei, tiriamajai, švietėjiškai veiklai. Viešėdama dvare, Kristina turėjo galimybę susipažinti su edukacine keramikos programa, kurios metu buvo supažindinta su amato subtilybėmis, molio savybėmis, jo apdirbimo būdais ir net pasigaminti norimą dirbinį. Dvare yra įsikūręs išskirtinis restoranas „Kuchmistrai“, kuriame laidos vedėja vaišinosi pagal Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kuchmistrų (virtuvės šefų) tradicijas pagamintų dvariškų ir tikrai ne kasdienių patiekalų įvairove.

Pokalbis su meru Gelgaudiškio dvare
Kelionės metu, Kristina Rimienė, apsilankė jau kitame – Gelgaudiškio dvare, kuriame bendravo su Šakių rajono meru Edgaru Pilypaičiu. Meras papasakojo daug įdomių nutikimų įvykusių dvare, apie jame vykdomas kultūrines veiklas ir švenčiamas šventes bei taip pat nemažai ir įdomių istorinių faktų, susijusių su dvaru ir jo gyventojais. Pokalbio metu paaiškėjo ir didelį įspūdį paliko tai, kad miestelio meras nėra tik savo pareigas einantis miesto valdytojas, bet taip pat ir puikus choro giedorius. Lankydamasi dvare kelionės vedlė Kristina su savo vaikais stebėjo vaikų programą vykdomą dvaro viduje ir atskleidė, jog vienam jos vaikų, dukrai Marijai šis dvaras yra stipriai pažįstamas, nes vasarodama pas senelius mergaitė pardavinėdavo bilietus apsilankymui dvare.

Pažintis su menininku Klošaru
Kelionei artėjant į pabaigą, paskutiniąja jos vieta tapo Kauno miestas. Laidos vedėja lankėsi Kauno senamiestyje įsikūrusioje meno galerijoje, kurioje savo darbų parodas eksponuoja menininkas Anatolijus Michailovas pseudonimu Klošaras. Menininkas yra Tarptautinės meno draugijos narys, Prancūzijos asociacijos „Pateikime meną be sienų“ narys, o jo tapybos darbai buvo eksponuojami ne vienoje užsienio šalyje (Austrijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Belgijoje ir Didžioje Britanijoje). Kai kurie šį menininką atpažįsta iš kiek pašiepiančių ir drastiškų jo darbų, kuriuose politikai yra vaizduojami su kiaulių galvomis. Laidos vedėja ir menininkas, susitikimo metu galerijoje, diskutavo apie meną, tapybą, kūrybinius polėkius ir įmantrius politikų paveikslus.

Pasimatymui skirta puokštė
Kaip ir kiekvienoje „Pasaulis pagal moteris“ laidoje, floristinės naujovės skirtos švenčių, svarbių progų ar tiesiog namų puošimo idėjoms. Šį sekmadienį laidoje kiek neįprasčiau – pasimatymui skirtos puokštės kūrimas. Kaip pati floristė Kristina Rimienė teigia, dažnai vyrai nežino, kokias gėles vertėtų rinktis tokiomis reikšmingomis progomis ir kaip būtų galima labiau nustebinti savo damą. Nors rožių puokštės yra tradicinės ir vis dar išlieka populiarios, Kristina skatina paieškoti naujų gėlių spalvų, formų ir tipų, kurie turi daugiau išskirtinumo, o tokiu būdu išskirtinumui suteikia ir ypatingumo jausmą. Laidos vedėja patars, kokias gėles rinktis pasimatymams ir sukomponuos didelę bei išskirtinę puokštę iš egzotiškų, mūsų akiai neįprastų gėlių.

„Pasaulis pagal moteris“ sekmadienį 10.00 per TV3!

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą