Laisvalaikis

L. Rasutis ir V. Rumšas jaunesnysis kviečia visuomenę į virtualų labdaros renginį

Šiandien turėjęs įvykti kasmetinis iškilmingas labdaros renginys „Sužydėjusi viltis“ dėl šalyje paskelbto karantino persikelia į virtualią erdvę. Tiesioginės labdaros aukciono transliacijos vedėjai Vytautas Rumšas jaunesnysis ir Lidija Rasutis šįvakar kviečia prisijungti kiekvieną, kuris nori padėti onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams ir apsaugoti juos nuo išorinių virusų ar infekcijų.

Jau 12 metų kiekvieną pavasarį Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (International Women‘s Association of Vilnius – IWAV) organizuojama iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ siekia pagerinti krūties vėžio diagnostiką Lietuvoje. Šiemet asociacija greitai sureagavo į besikeičiančią situaciją ir vietoje iškilmingo labdaros renginio rado inovatyvią alternatyvą, kuri leistų tęsti kilnią misiją, nepaisant šalyje paskelbto karantino.

„Net ir pasikeitus aplinkybėms ir perkėlus aukcioną į virtualią erdvę, esminis iniciatyvos tikslas liko tas pats – atsigręžti į onkologinėmis ligomis sergančius pacientus. Dabartinė situacija priminė, kad onkologiniai pacientai gydymo metu yra ypač pažeidžiami, o jų imuninė sistema nėra pajėgi kovoti su išoriniais virusais ir infekcijomis. Todėl išsiaiškinome onkologinių ligoninių poreikius ir nusprendėme labdaros aukciono metu surinktą paramą skirti patalpos oro dezinfekavimo įrangai“, – sako Lidija Rasutis, iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ organizacinio komiteto pirmininkė ir labdaros aukciono vedėja.

Šiandien internete vyksiančio labdaros aukciono metu dalyviai galės įsigyti vertingų prizų, o už surinktas lėšas onkologinėms ligoninėms bus perkami baktericidiniai UV recirkuliatoriai. Šie įrenginiai yra skirti naikinti virusus, bakterijas ir mieles. Jie gali būti naudojami chemoterapijos procedūriniuose kabinetuose ar laukiamuosiuose, kur reikalinga oro dezinfekcija.

Labdaros aukciono transliacijos vedėjo V. Rumšo teigimu, šiandien ypač svarbu padėti vieni kitiems ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos.

„Visame pasaulyje plintant koronavirusui, svarbu rūpintis ne tik atsidūrusiais akistatoje su COVID-19, bet nepamiršti ir tų žmonių, kurie yra rizikos grupėje. Būtina apsaugoti didelių sveikatos problemų turinčius žmones, sergančius lėtinėmis ar onkologinėmis ligomis. Šie žmonės neišvengiamai turi apsilankyti gydymo įstaigose, kur jiems kyla dar didesnė rizika, todėl jeigu galime, turime padėti ir juos nuo to apsaugoti“, – sako V. Rumšas.

Jo nuomone, padaryti gerą darbą – dalyvauti labdaringoje veikloje – reiškia padėti ne tik sunkumus patiriantiems žmonėms, bet ir sau. Kiekvienas, turėdamas galimybę paaukoti labdarai ir tai padarydamas, tampa šiek tiek geresniu ir laimingesniu žmogumi.

Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ tiesioginė virtualaus labdaros renginio transliacija vyks šiandien, gegužės 2 d., 19 val. Visa informacija apie galimybę dalyvauti aukcione ir prisidėti prie paramos skelbiama Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos interneto svetainėje (iwavilnius.com/blossom-of-hope).

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą