Studijos - Karjera

Kviečiame į Ukrainos mokslininkių knygos „Children in Times of War“ pristatymą

Kovo 12 d., antradienį, 15.00 val. vyks Ukrainos mokslininkių, žurnalisčių ir aktyvių žmogaus teisių gynėjų prof. Gannos Charlamovos ir prof. Irynos Izarovos elektroninės knygos „Children in Times of War: Resilient Life-Stories / Resilience Biographies / Resilience Memories)“ pristatymas. Knygos pristatymą organizuoja Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas, leidimą iš dalies finansavo „1K“ paramos fondas.

Ukrainos mokslininkių parašyta knyga – tai asmeninių pasakojimų, interviu ir apmąstymų rinkinys, nušviečiantis tikrovę, su kuria susiduria vaikai karo nuniokotuose regionuose. Knygoje aptariamas karo poveikis vaikystei, atsparumas ir viltis, taip pat – veiksmai, kurių kiekvienas iš mūsų galime imtis siekdami apsaugoti ir palaikyti nuo karo nukentėjusių vaikų gerovę.

„Prof. G. Charlamovą pažįstu jau daugelį metų – kartu dirbdami įvairiuose mokslinių tyrimų projektuose tapome artimais bičiuliais. Prasidėjus rusijos invazijai Ukrainoje, prof. G. Charlamovai, kaip motinai, natūraliai kilo noras užfiksuoti karo baisumus, kuriuos patiria vaikai. Ši knyga yra itin svarbi karo poveikio vaikams dokumentavimo dalis. Norėčiau padėkoti VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto prodekanui dr. Ignui Zimaičiui ir „1K“ paramos fondui už knygos projekto finansavimą“, – sako VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslininkas prof. Vincentas Rolandas Giedraitis, su kurio pagalba ši knyga ir buvo išleista.

Prof. G. Charlamova yra patyrusi vertėja, universiteto dėstytoja, analitikė ir mokslininkė. Ji taip pat yra nacionalinio saugumo ekspertė, daugiausia dėmesio skirianti energetinio saugumo, investicijų saugumo, aplinkosaugos ir ekonominio saugumo klausimams.

Profesorės knyga „Doktrina 2030: darnus Ukrainos vystymasis“ buvo pripažinta viena iš dešimties geriausių Ukrainos knygų. Ji yra paskelbusi daugiau kaip 300 mokslinių publikacijų. Prof. G. Charlamova nuolat pasirodo kaip makroekonominių prognozių ir ekonominio saugumo ekspertė pagrindinėse Ukrainos žiniasklaidos priemonėse ir vyriausybinėse programose.

Prof. I. Izarova yra Kyjivo nacionalinio Taraso Ševčenkos universiteto Teisės fakulteto profesorė, teisės mokslų daktarė, nuo karo pradžios – Kremso tęstinio mokymo universiteto Teisės studijų ir tarptautinių santykių katedros kviestinė mokslo darbuotoja. Prof. I. Izarova yra vieno geriausių teisės žurnalų Ukrainoje „Access to Justice in Eastern Europe Journal“ vyriausioji redaktorė, viena iš Europos mokslo redaktorių asociacijos Ukrainos regioninio skyriaus steigėjų ir pirmininkė.

Renginio svečiai: knygos autorės prof. G. Charlamova ir prof. I. Izarova, VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesorius dr. V. R. Giedraitis, Olegas Šurajevas („1K“ paramos fondas), visuomenės psichikos sveikatos specialistė prof. Marija Jakubauskienė. Renginį moderuos VU Filosofijos fakulteto Vaiko raidos ir psichoedukacinių tyrimų centro vadovė doc. Dalia Nasvydienė.

Renginys vyks nuotoliniu būdu MS „Teams“ platformoje ir yra atviras visiems. Renginio nuorodą rasite čia.

Renginys vyks anglų kalba.

Daugiau informacijos rasite čia.

Pranešimą paskelbė: Benita Kaselytė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą