Aplinkos ministerija spalio 5 d., ketvirtadienį, 8.30-14 val. organizuoja nuotolinę konferenciją ,,Pasaulinė gyvūnų globos diena – kuo mes galime prisidėti, kad globojamų gyvūnų būtų mažiau“. Kviečiame joje dalyvauti laikančius ar ketinančius laikyti, veisti, parsivežti iš kitos šalies laukinius gyvūnus ir augintinius, gamtosaugos, veterinarijos specialistus bei visus, kurie domisi naujienomis šioje srityje.
Šiuo renginiu pažymima Pasaulinė gyvūnų globos diena, kuri spalio 4 d. minima nuo 1931-ųjų, kai Florencijoje įvyko pirmoji gyvūnų globai skirta konferencija. Šios dienos globėju pasirinktas šventasis Pranciškus, pasižymėjęs ypatingu jautrumu visiems gyvūnams.
Lietuvoje gyvūnų globos pradžia siekia XIX amžių. 1873 m. Mykolas Oginskis Rietave įsteigė pirmąją gyvūnų globos draugiją, kuri gyvavo iki Pirmojo pasaulinio karo. Ji buvo atgaivinta 1922 m. generolo J. Bulotos, prof. T. Ivanausko ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės rūpesčiu ir veikė iki 1940 m. bei buvo atkurta 1990-aisiais.
„Santykis su gyvūnu, požiūris į jo globą ir gerovę nuolat kinta keičiantis visuomenės aplinkosauginiam sąmoningumui, saugumo suvokimui, aplinkos sąlygoms, todėl kyla daug diskusijų, atsiranda poreikis keisti ir teisės aktus. Tačiau ne nauji reikalavimai, o mūsų pačių elgesys turėtų lemti geresnę gyvūnų gerovę“, – pažymi Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyresnioji patarėja Laura Janulaitienė.
Konferencijoje bus pristatyti aktualūs klausimai, susiję su laukinių gyvūnų ir augintinių įsigijimo, laikymo, veisimo, priežiūros ir atsakomybės reikalavimais. Gamtininkas Selemonas Paltanavičius papasakos apie Pasaulinės gyvūnų globos dienos prasmę. Įžvalgomis, kokią įtaką visuomenė daro gyvūnų globai ir jie visuomenei, dalinsis Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslo instituto doc. Rita Makarskaitė-Petkevičienė ir Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto prof. dr. Mykolas Simas Poškus.
Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras ir Laukinių gyvūnų globos centras, įkurti siekiant pagerinti laisvėje gyvenančių laukinių gyvūnų ir konfiskuotų gyvūnų globos poreikius, pasakos apie savo veiklą. Lietuvos zoologijos sodas supažindins su savo gamtosauginėmis praktikomis. Taip pat bus pristatyta nauja, dar kuriama Biologinės įvairovės informacinės platformos Nelaisvėje laikomų laukinių gyvūnų informacinė sistema.
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per ,,Delfi.lt“. Jo tiesioginę transliaciją bus galima stebėti ir Aplinkos ministerijos „Facebook“ paskyroje. Klausimus pranešėjams bus galima rašyti šių paskyrų pokalbių erdvėje.
Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija