Namai

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos – 5 mln. eurų.

„Brazzi” įkūrėjas ir fotografas Tomas Brazinskas dalinasi, kad prieš septynerius metus atsiradusi „Brazzi” fotostudija Naujamiestyje buvo tik 70 kv.m. „Tačiau poreikis profesionaliai fotografijos studijai buvo toks, kad labai greitai išaugome iki 600 kv.m. Kasdien studijoje apsilanko apie 100 žmonių, nufotografuojami dešimtys projektų ir netrukome suprasti, kad negalime savo klientams pasiūlyti viso to, ko reikia jų profesionaliam darbui”, – pasakoja T. Brazinskas. Pasak jo, studijai būtinas patogus krovininis liftas, didelis lubų aukštingumas, langų orientacija į pietus, geras privažiavimas ir parkingas, gera garso izoliacija ir pan.

Naujų kūrybos namų idėja „Brazzi” verslo partnerei Redai Bernotaitei brendo pastaruosius ketverius metus, nes dabartinė studija nebeatitiko šiuolaikinių kokybės ir patogumo reikalavimų. Ji pasakoja, kad pradžioje buvo ieškomos patalpos, kurias būtų galima renovuoti, tačiau didžioji dalis jų nebuvo tinkamos. Tuo tarpu naujieji verslo centrai yra nepritaikyti kūrybinių industrijų poreikiams, nes neturi nei aukštingumo, liftų, privažiavimo ir kt.

„Nusprendėme, kad jei negalime rasti nieko mums tinkamo – esame pajėgūs savo pastatą pasistatyti patys. Mūsų kūrybinių industrijų bendruomenė išties labai stipri ir jau turime norinčiųjų kartu su mumis vystyti šį projektą. Planuojame, kad kartu su kitomis šios srities įmonėmis prisidėsime prie projekto įgyvendinimo, turime galimybę koreguoti architektūrinį projektą, kartu pasitelksime ir sutelktinio finansavimo principus”, – pasakoja R. Bernotaitė.

Projekto įgyvendinimu besirūpinanti R. Bernotaitė pasakoja, kad projektui numatytame sklype projektuojamas 3 aukštų pastatas, jo bendras plotas bus apie 2.000 kv.m., iš jų 600 kv.m. priklausys „Brazzi”, o likusi pastato dalis atiteks kitiems kūrybinių industrijų atstovams – fotografijos ir videografijos profesionalams, reklamos ir prodiusavimo agentūroms, įrangos, apšvietimo ir panašaus profilio įmonėms.

„Tokio tipo namai kūrybos industrijoms yra unikalus projektas Lietuvoje, nes iki šiol privatus verslas tokios idėjos dar nebuvo ėmęsis. Jaučiame pasididžiavimą visos industrijos branda, bet tuo pačiu ir žinome, kad esame įsipareigoję siekti aukščiausios kokybės”, – pasakoja R. Bernotaitė.

Planuojama, kad statybos darbai prasidės kitų metų antroje pusėje, o naujieji kūrybos namai duris atvers 2027 m. vasarą.

Apie Brazzi:

Kūrybinė studija „Brazzi” – viena didžiausių fotostudijų Lietuvoje ir fotografijos mokymus organizuojanti bendrovė, veikianti daugiau kaip dešimt metų. Būdami kūrybinių industrijų ekspertai „Brazzi” padeda verslo organizacijoms atrasti jų vizualines išraiškas, o fotografų bendruomenei – suteikia galimybę augti ir tobulėti. Per savo veiklos metus „Brazzi” studijoje organizavo kelis tūkstančius fotosesijų produkto, portretų ir kitose komercinės fotografijos srityse, sukūrė ir įgyvendino mokymų programas pažengusiems fotografams bei aktyviai veikia padėdama sujungti kūrybininkų polėkį ir verslo poreikius.

Pranešimą paskelbė: Darius Dužinskas, Klevo, MB

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas


Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas


Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą