Gamta ir gyvūnai

Kupiškio aplinkosaugininkai – naują šildymo sezoną gyventojai pasitinka sąmoningiau

Gruodį Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai per akciją „Kaminukas“ vykdė oro taršos prevenciją ir pavojingų atliekų deginimo kontrolę gyvenamuosiuose rajonuose ir garažų bendrijose. Pažeidimų nebuvo nustatyta.                    

Per akciją „Kaminukas“ Kupiškio aplinkosaugos pareigūnai išžvalgė Rokiškio miesto, Rokiškio rajono, Pandėlio ir Juodupės seniūnijų teritorijas. Daugiausiai dėmesio buvo skirta sodų bendrijų gyventojų privačių namų ir bendrijų garažų tikrinimui.

Aplinkosaugininkai apieškojo minėtų seniūnijų teritorijos gyvenamuosius namus, tačiau pažeidimų nebuvo nustatyta.

„Praėjusiais metais sulaukdavome nemažai nusiskundimų iš sodų bendrijų gyventojų dėl kaimynų galimai kūrenančių ir šildančių namus atliekomis, ar atliekų deginimo lauke. Galime pasidžiaugti, kad prevencinis darbas informuojant gyventojus apie kūrenamų atliekų žalą davė rezultatų, šiais metais tokių atvejų jau nebenustatėme. Gyventojai darosi vis sąmoningesni“–, teigia Kupiškio aplinkosaugos pareigūnė Danutė Baronienė.

Departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad, degindami draudžiamas medžiagas, kenkiate ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatai. Atliekas reikia tvarkyti reglamentuotais būdais, jokiu būdu negalima deginti buitinėmis ar pramoninėmis atliekomis, kad į aplinką patektų kuo mažiau teršalų.

Informuojame, kad už atliekų deginimą, kai teršiamas oras, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

Pakartotinai padaryti nusižengimai užtraukia baudą asmenims nuo 270 iki 1200 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 3000 eurų.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai apie pastebėjus aplinkos apsaugos pažeidimus prašo pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.   

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą