Studijos - Karjera

Kuo užimti iš stovyklų grįžusius vaikus? 7 nemokamų lavinančių veiklų idėjos visai šeimai

Vasarai ritantis į antrą pusę, dalis tėvų jau ima sukti galvas, kuo užimti jau spėjusius iš pirmųjų stovyklų grįžti vaikus. Ekspertai dalinasi idėjomis, kaip galima naudingai ir įdomiai praleisti likusią vasarą visai šeimai ir tuo pačiu padėti įgyti vaikams naujų įgūdžių.

Geidžiamiausios stovyklos – sporto

Anot skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Creditea“ Klientų patirties valdymo vadovės Donatos Stoškuvienės, nemaža dalis lietuvių vasarą yra linkę išleisti savo vaikus į stovyklas, dažniausiai – į sporto ir meno užsiėmimus.

„Creditea“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad 38 proc. apklaustųjų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, per vasaros atostogas juos leidžia į sporto stovyklas / būrelius, 20 proc. – į meno ir kūrybos, 12 proc. – kalbų, 11 proc. – mokslo ir technologijų, lauko stovyklas, 8 proc. – socialinių įgūdžių ir lyderystės.

„Tačiau atžaloms grįžus iš stovyklų, tėvams neretai tenka vėl spręsti galvosūkį, kuo jas užimti – juk vėl išleisti į kitą būrelį ne kiekvienai šeimai užtenka lėšų.

Tuo labiau, kad dar reikia atsidėti pinigų ir naujiems mokslo metams: štai vieno vaiko paruošimui mokyklai net 41 proc. apklaustųjų teigia išleidžią apie 100–200 Eur. O jei šeimoje yra daugiau vaikų, piniginę tenka atverti gerokai plačiau“, – sako D. Stoškuvienė.

7 nemokamos lavinančios veiklos vaikams

Todėl ji dalinasi 7 nemokamomis veiklomis visai šeimai, kurių metu vaikai gali išmokti naujų įdomių dalykų.

  1. Gamtos stebėjimas. Išvykite į mišką ar prie ežero ir drauge su vaikais stebėkite gamtą – paukščius, augalus, vabzdžius. Į užrašų knygelę užsirašykite, ką pamatėte, nupieškite įdomesnius rastus augalus ar pamatytus gyvūnus. Plačiau pasidomėkite jų rūšimis – jiems reikalingomis gyvenimo sąlygomis, mintamu maistu ir pan.
  2. Orientavimasis. Mokykite vaikus orientuotis miške ar parke naudojantis žemėlapiais ar kompasais. Organizuokite orientavimosi varžybas ir įtraukite į jas visą šeimą ir draugus.
  3. Rankdarbiai. Užsiimkite rankdarbiais – megzkite, nerkite, užsiimkite dekupažu, kurkite karpinius. O gryname ore su vaikais galite pinti vainikus, gaminti šiaudines lėles, dėlioti akmenukų mozaikas.
  4. Eksperimentai. Atlikite paprastus mokslinius eksperimentus – pavyzdžiui, sukurkite vulkaną iš sodos ir acto. O kad tokie vulkanai dar būtų spalvoti, į sodą įlašinkite po kelis lašus maistinių dažų.
  5. Sodininkystė. Mokykite vaikus sodinti ir prižiūrėti augalus, padėkite jiems susikurti mažą darželį. Tai vaikams ne tik padės suprasti gamtos ciklus, bet ir išmokys juos atsakomybės.
  6. Gaminimas. Mokykite vaikus gaminti paprastus patiekalus ar kepinius. Eikite kartu apsipirkti į turgų, rinkite miške uogas ir ruoškite iš jų įvairius nesudėtingus ir sveikus gardumynus.
  7. Muzika ir šokiai. Mokykite vaikus groti paprastais instrumentais, drauge mokykitės šokių žingsnelių ir naujų dainelių. Organizuokite koncertus ir pasirodymus namuose ar kieme.

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline Agency

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą