Studijos - Karjera

KTU vėl kviečia pasiruošti brandos egzaminams be streso

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas ir vienas pirmųjų žingsnių tolimesnės karjeros link. Nors dažnas abiturientas suskumba ruoštis egzaminams tik pavasarį, Kauno technologijos universitetas (KTU) kviečia moksleivius pamiršti paskutinės minutės stresą ir pradėti egzaminams rengtis jau rudenį, dalyvaujant nemokamų paskaitų cikle „Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“.

Jau ketvirtą kartą KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHHMF) organizuojamo renginio metu kviestiniai lektoriai ir KTU dėstytojai dalins patarimus apie skirtingus egzaminus ir dažniausiai pasitaikančias brandos egzaminuose daromas klaidas bei konsultuos, kaip efektyviai ruoštis savo žinių išbandymui.

Pasak organizatorių, dažnai prastesnius egzaminų rezultatus lemia jaudulys dėl savo pasiruošimo, būsimų rezultatų, artimųjų lūkesčių ar laiko trūkumo. Dėl to labai svarbu egzaminams pradėti ruoštis iš anksto.

„Svarbu gludinti vietas, kuriose jautiesi ne toks tvirtas ir savimi pasitikintis, – įsitikinusi KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė, renginio organizatorė Indrė Baltrušaitienė. – Todėl siūlome pradėti ruoštis brandos egzaminams čia ir dabar“.

Šiemet 11–12 klasių moksleiviams organizatoriai parengė 6 paskaitų ciklą. Paskaitų metu KTU lektoriai ir kviestiniai specialistai analizuos geruosius ir bloguosius egzaminų užduočių pavyzdžius, įtrauks į praktinių užduočių atlikimą ir atsakys į papildomus klausimus.

„Svarbiausia tai, kad pasiruošimo metu bus stengiamasi padėti moksleiviams suprasti, kur dar reikia pasitempti“, – pasiruošimo koncepciją aiškina I. Baltrušaitienė.

Įtrauks per tūkstantį moksleivių

Nuo spalio 23 d. iki lapkričio 27 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyksiantis nemokamas paskaitų ciklas kvies 11-12 kl. moksleivius į 1-2 akademinių valandų trukmės užsiėmimus.

KTU dėstytojų ir kviestinių specialistų – mokomojo dalyko korepetitorių – vedamų paskaitų metu moksleiviai galės dalyvauti ne tik lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio (anglų) kalbos, matematikos, istorijos, informatikos brandos egzaminų pasiruošimo renginiuose, bet ir efektyvaus mokymosi konsultacijoje.

Tikimasi, kad „Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“ įtrauks per 1 tūkst. vyresniųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos.

„Remiantis ketverių metų patirtimi ir moksleivių aktyvumu, galime drąsiai teigti, kad mokiniams šis paskaitų ciklas patinka. Iš registracijų matome, kad renginiu domisi ne tik moksleiviai iš Kauno, bet ir iš Vilniaus, Anykščių, Marijampolės, Klaipėdos“, – teigia I. Baltrušaitienė.

Daugiausiai dėmesio, pasak jos, kol kas sulaukia lietuvių kalbos ir literatūros ir matematikos brandos egzaminų pasiruošimo paskaitos. „Šios dvi paskaitos savo turiniu pritraukia po 400 moksleivių“, – pastebi KTU SHMMF rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė.

Atskleis didžiausias klaidas ir patars, kaip mokytis efektyviai

Pasiruošimas egzaminams tradiciškai prasidės nuo gimtosios ir užsienio kalbos brandos egzaminų konsultacijų. Vėliau vyks pasiruošimai matematikos bei istorijos brandos egzaminams. Vyresniųjų klasių mokinius KTU edukologai taip pat supažindins su įvairiomis metodikomis, padedančiomis susikaupti egzaminams, efektyviai mokytis ir valdyti stresą.

Lapkričio 6 d. vyksiantis pasiruošimas anglų kalbos brandos egzaminui, kurį ves Kauno „Saulės” gimnazijos mokytoja metodininkė, valstybinių brandos egzaminų vertintoja Sandra Milčiūtė supažindins abiturientus su egzamino struktūra bei užduotimis.

„Ruoštis egzaminams reikia pradėti kuo anksčiau, nes mokymosi medžiagos yra daug: reikia įgyti specifinius įgūdžius rašymo ir kalbėjimo užduotims, perprasti skaitymo, klausymo techniką, – tikina specialistė. – Tuo tarpu laiko nėra daug, nes anglų kalbos egzaminas žodžiu jau balandį, raštu – gegužės pradžioje“.

Paskaitoje S. Milčiūtė apžvelgs visas 4 egzamino dalis, struktūrą, užduočių tipus, parodys įvairius pavyzdžius, garso įrašus. „Atkreipsiu dėmesį ir į egzamino vertinimo reikalavimus, klaidas, kurių reikėtų vengti“, – teigia ji.

Tuo tarpu istorijos brandos egzamino pasiruošimui vadovaus Kauno jėzuitų gimnazijos istorijos mokytoja, valstybinių egzaminų vertintoja Rasa Varsackytė, beveik 20 metų ruošianti abiturientus valstybiniams egzaminams. Ji taip pat pritaria, kad abiturientams egzaminams reikia ruoštis jau dabar, nes sėkmę juose lemia ne tik faktinės žinios, bet ir įvairūs informacijos apdorojimo gebėjimai (pvz. šaltinių analizė, išvadų darymas ir pan.).

„Norint nepasiklysti tarp daugybės istorinių faktų, reikėtų juos nuolat kartotis. Taip pat būtina reguliariai „treniruotis“ atliekant atitinkamas istorines užduotis. Kitaip tariant, ruošimasis valstybiniam egzaminui yra panašus į mokymąsi vairuoti: pirmiausia išmokstamos taisyklės, t. y. istoriniai faktai, o po to tenka ilgai vairuoti automobilį, kad įgytum reikiamus įgūdžius – mūsų atveju, gebėtum analizuoti šaltinius bei atsakyti į gana painius egzamino testo klausimus“, – pažymi istorijos mokytoja R. Varsackytė.

„Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“ vyks nuo spalio 23 iki lapkričio 27 d. Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Didesnes nei 20-ies mokinių grupes galima užregistruoti el. paštu: indre.baltrusaitiene@ktu.lt

11-12 klasių mokiniai jau dabar kviečiami registruotis į šiuos užsiėmimus:

PATARIMAI RUOŠIANTIS LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS EGZAMINUI
Data: spalio 23 d. (trečiadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vedėjas: Mindaugas Grigaitis, Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė)
Registracija: http://bit.ly/2Pg3cuf

PATARIMAI RUOŠIANTIS UŽSIENIO KALBOS (ANGLŲ) BRANDOS EGZAMINUI
Data: lapkričio 6 d. (trečiadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vedėja: Sandra Milčiūtė, Kauno „Saulės” gimnazijos mokytoja.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė)
Registracija: http://bit.ly/2U2xKOU

PATARIMAI RUOŠIANTIS MATEMATIKOS BRANDOS EGZAMINUI
Data: lapkričio 13 d. (trečiadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vedėjas: Leonas Narkevičius, Kauno technologijos universiteto gimnazijos matematikos mokytojas.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė)
Registracija: http://bit.ly/30B6fhZ

PATARIMAI RUOŠIANTIS ISTORIJOS BRANDOS EGZAMINUI
Data: lapkričio 20 d. (trečiadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vedėja: Rasa Varsackytė, Kauno jėzuitų gimnazijos istorijos mokytoja.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė)
Registracija: http://bit.ly/2zoTlYc

KAIP MAKSIMALIAI PASIRUOŠTI EGZAMINUI ir ĮVEIKTI STRESĄ? 5 EFEKTYVIAUSI MOKYMOSI IR STRESO ĮVEIKIMO BŪDAI
Data: lapkričio 27 d. (trečiadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vedėja: Doc. dr. Laura Daniusevičiūtė, edukologė.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė)
Registracija: http://bit.ly/2KVJJL5

PATARIMAI RUOŠIANTIS INFORMATIKOS EGZAMINUI
Data: spalio 28 d. (pirmadienis)
Laikas: 11:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė)
Registracija: http://bit.ly/2kBHAtX

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą