Sveikata

KTU studentų sėkmė JAV Silicio slėnio konkurse – sukurta permatoma apsauginė veido kaukė

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų komanda „Assero Transparent Mask“ kartu su KTU mokslininkų startuoliu „Assero“ pristatė sukurtą permatomos veido kaukės prototipo idėją. Pastaroji JAV San Jose State University (SJSU) vykstančiame inovacijų konkurse „Silicon Valley Innovation Challenge“ pelnė 2-ąją vietą „Best Overall Innovation“ kategorijoje.

„Assero Transparent Mask“ – jungtinė KTU Cheminės technologijos bei Ekonomikos ir verslo fakultetų studentų Laurynos Dabašinskaitės, Godos Masionės, Justino Masionio, Aistės Pupiūtės bei Samantos Čepononytės komanda.

Efektyvumu nenusileidžia respiratoriui

„Assero“ permatoma veido kaukė yra efektyvus produktas sukurtas kaip priemonė apsaugoti kvepavimo takus nuo išorinės taršos, įskaitant kietąsias daleles, bakterijas, virusus ir žiedadulkes. Kaukės veikimo principas toks pat, kaip įprastų medicininių kaukių ar respiratorių. Esminis šios kaukės privalumas – ji yra permatoma, todėl suteikia galimybę stebėti pašnekovo veido išraiškas ir emocijas.

Šios permatomos kaukės filtruojantis sluoksnis yra pagamintas nanotechnologiniu būdu, sukurtu KTU Cheminės technologijos fakulteto mokslininkų. Jis yra itin plonas, tačiau filtravimo efektyvumu nenusileidžia respiratoriams.

Inovatoriai atskleidžia, kad jau anksčiau buvo mėginimų kurti permatomas kaukes, tačiau nemaža dalis jų turėdavo esminių trūkumų – rasoja, yra nepatogios dėvėti ar nesuteikia reikiamos apsaugos.

Šiuo metu jungtinė studentų komanda kartu su startuolio mokslininkais sukūrė permatomos kaukės prototipą. Toliau gerinamas filtravimo efektyvumas ir kitos svarbios mechaninės savybės.

Mažins bendravimo barjerus

Permatomos kaukės idėja komandai kilo pastebėjus, jog įprastos veido kaukės, kurios uždengia didžiąją veido dalį, dažnai trukdo suprasti žmonių emocijas ir didina socialinį barjerą. Tai svarbu ne tik asmenimis, turintiems kalbos ir klausos sutrikimus, bet ir visai visuomenei.

Komanda įžvelgė poreikį sukurti kaukes, kurios ne tik leistų neužgožti emocijų, bet ir suteiktų patikimą apsaugą.

Produkto kūrėjai planuoja permatomas veido kaukes pritaikyti įvairioms asmenų grupėms, siekiant užtikrinti geriausią ergonomiškumą. Gavus tinkamą pradinę investiciją, kaukių gamybos procesą tikimasi patentuoti ir vykdyti pramoninę gamybą. Studentai kartu su startuolio mokslininkų komanda tikisi artimiausiu metu sulaukti investuotojų susidomėjimo ir pereiti prie tolimesnių gamybos tobulinimo etapų.

Jau dešimtus metus organizuojamame „Silicon Valley Innovation Challenge“ konkurse, dėl pandemijos vykusiame nuotoliniu būdu, šiemet idėjas pristatė 41 startuolių komanda. KTU komandos šiame konkurse sėkmingai dalyvauja jau 7 metus. Tarpe lietuvių studentų pristatomų idėjų pastaraisiais metais prizines vietas užėmė projektai „Gluco Carer“, „Sunpatches“ (vykdanti veiklą kaip Emplastrum), bei „BeltaMOM“.

Konkurso rezultatus galite pamatyti čia: https://www.sjsu.edu/svic/winners/2021-winners.php

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą