Studijos - Karjera

KTU Statybos ir architektūros fakultetas kviečia į 80-mečio filmo peržiūrą

80-uosius metus skaičiuojantis Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF), nuo įkūrimo pradžios jau parengė daugiau nei 15 tūkst. šios srities specialistų, kurie savo darbus tęsia tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Norėdamas paminėti įkūrimo jubiliejų fakultetas šiemet nusprendė vengti tradicinės šventės ir susitelkė į 80-mečiui skirto filmo paruošimą.

„Netradiciniais metais – netradiciniai sprendimai“, – į ketvirtadienį (17 d.) 18 val. KTU SAF 80 svetainėje vyksiančią premjerą kvietė KTU SAF dekanas Andrius Jurelionis.

Atskleis istoriją

Pirmą kartą viešai rodomame filme bus atskleista fakulteto istorija, pasakojami buvusių dekanų prisiminimai, studentų patirtys, neaplenkiant ir šiandien, dėl pandemijos, užklupusių iššūkių. Daugiau sužinosite ir apie sektoriaus tendencijas bei ateitį, kuriai ruošiamasi. 

„Metų pradžioje planavome renginių ciklą bendruomenei – studentams, alumnams, verslo partneriams, kolegoms ir emeritams, skirtą kaip paminėti fakulteto jubiliejų, tačiau dar pavasarį  supratome, kad turime persiorientuoti ne tik į nuotolinį darbą, studijas, tačiau turime ir kūrybiškai bei atsakingai žiūrėti į renginių organizavimą.  Tad nusprendėme perkelti savo „gimtadienį“ į virtualią erdvę, įamžinti šį laikotarpį filmo forma“, – pasakojo KTU SAF dekanas A. Jurelionis.

Filmo scenarijus ir visa kūryba buvo patikėta išorinei kūrybinei grupei. Jų laukė ne tik sunki užduotis paruošti filmą nuolat besikeičiančioje epidemiologinėje situacijoje, bet ir per trumpą laiką susipažinti su fakulteto istorija bei paruošti scenarijų.

Pasak žurnalistės ir filmo scenarijaus autorės Aistės Kameneckės, visai kūrybinei komandai teko taikytis prie nuolat besikeičiančių sąlygų, tačiau tai buvo priimta kaip neišvengiama periodo žymė.

„Dar pirmo aptarimo metu su SAF administracija buvo aišku, kad gyvų paskaitų, tikro kasdieninio darbo fakultete, įprasto studentų šurmulio nepavyks pamatyti ir užfiksuoti. Tad iškart nusprendėme laikytis nuostatos, kad pandemija yra 2020-ųjų realybė ir jos apeiti, išmesti, ignoruoti tiesiog negalime, nes tai būtų istorijos klastojimas“, – tikina scenaristė.

Ne tik sausi faktai

Jai antrina ir filmą režisavęs dokumentinių filmų ir TV laidų režisierius Haroldas Klevinskas. Pasak jo, tai, kad šiuo metu gyvenimas daugiau persikėlė į virtualią erdvę atsispindės ir filme. Nors nepaisant ir šių aplinkybių medžiagos filmui netrūko, reikėjo gerai pagalvoti kokius vaizdus palikti.

„Nesinorėjo kad tai būtų tik istorinis filmas su sausais faktais. Kam įdomi istorija, visada gali panaršyti internete ir viską susirasti. Įdomiausia buvo parodyti KTU Statybos ir architektūros fakulteto evoliuciją, siekiančia beveik šimtmetį, per skirtingas dėstytojų ir studentų kartas ir jų asmenines patirtis.“, – sakė H. Klevisnkas.

Filme bus galima išgirsti įvairius pasakojimus iš daugiau nei 10 pašnekovų, pamatyti fakulteto tiek istorinius, tiek ir dabarties vaizdus, daug archyvinės medžiagos ir nuotraukų, tačiau čia dominuos fakulteto bendruomenės lūpomis pasakojama istorija.

„Aš myliu žmones ir jaučiu didelį džiaugsmą juos kalbindama. Tad man įdomiausia buvo pokalbiai su profesoriais, dėstytojais, lektoriais, studentais. Labai buvo smagu išgirsti jų istorijas, jų požiūrį į tuos pačius dalykus iš įvairių rakursų ir galvoje po dalelę sudėti fakulteto atvaizdo dėlionę. SAF atsiskleidė kaip modernus, šiuolaikiškas ir su Vakarų universitetais koja kojon žengiantis fakultetas su moderniausiais dėstymo metodais, technologijomis, labai charizmatiškais dėstytojais ir bendruomene“, – sakė A. Kameneckė.

Supažindins su inovacijomis

Stebėdami filmą taip pat sužinosite link kur krypsta fakulteto mokslas, studijų didaktika, kaip atrodo laboratorijų kasdienybė bei išgirsite linksmų prisiminimų iš studentiškų akimirkų. Taip pat geriau suprasite kaip keičiasi statybos sektorius bei studijų metodai.

„Pastarąjį dešimtmetį į statybos sektorių atėjo daug naujovių ir inovacijų. Ši sritis, kuri buvo laikoma iš esmės vietine pramonės šaka, vis labiau yra veikiama globalios ekonomikos kuomet tarp valstybių „juda“ ne tik statybinės medžiagos, bet ir projektavimo ir rangos darbų paslaugos. Skaitmeninė transformacija įgalina prie to paties projekto dirbti skirtingų šalių inžinieriams, surenkama statyba sudaro sąlygas Lietuvos įmonėms statybos darbus vykdyti visoje Europoje ir pasaulyje. Naujos medžiagos bei technologijos, tokios kaip „savaime užsigydantys“ betonai, 3D spausdinti komponentai ar kitos, keičia statybos inžinerijos veidą bei studijų procesus“, – sakė KTU Statybos ir architektūros fakulteto dekanas.

Transliacija vyks svetainėje https://saf80.ktu.edu/ ketvirtadienį (17 d.) 18 val.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą