Studijos - Karjera

KTU rektoriaus rinkimuose – 3 kandidatai iš Lietuvos ir užsienio

Kovo 15 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) taryba balsavimu kandidatais dalyvauti atviruose rektoriaus rinkimuose patvirtino visus 3 paraiškas pateikusius pretendentus. Konkurse dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai.

Rektorių 5 metų kadencijai viešo konkurso būdu renka ir skiria KTU taryba. Rinkimus organizuoja iš Tarybos narių sudaryta komisija. Konkursas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymu, Universiteto statutu ir Rektoriaus rinkimų tvarkos aprašu.

KTU taryba kandidatus eiti rektoriaus pareigas patvirtino įvertinusi Senato išvadą dėl jų atitikties Universiteto pedagoginiams ir moksliniams reikalavimams.

„Džiugu, kad vieno iš lyderiaujančių šalies ir regiono universitetų vadovo rinkimai sudomino stiprius kandidatus tiek iš KTU, tiek iš verslo, tiek iš užsienio. Išsamiai susipažinti su kandidatų KTU ateities vizijomis visa Universiteto bendruomenė galės Atvirame tarybos posėdyje“, – sakė KTU tarybos narė, rinkimų komisijos pirmininkė, bendrovės „Hostinger“ Socialinių partnerysčių vadovė Lina Slavinskė.

Užimti KTU rektoriaus pareigas kandidatuoja (kandidatai išrikiuoti abėcėlės tvarka):

  1. Kalifornijos Politechnikos universiteto profesorius, civilinės inžinerijos mokslų daktaras Edmond Paul Saliklis;
  2. Socialinių mokslų, vadybos ir administravimo krypties mokslų daktarė, bendrovės „Esperonus“ bendrasavininkė Renata Urbonė;
  3. Kauno technologijos universiteto rektorius profesorius, chemijos inžinerijos mokslų daktaras Eugenijus Valatka.

Kitas žingsnis KTU rektoriaus rinkimuose – kandidatai KTU ateities vizijas Universiteto bendruomenei gyvai pristatys Atvirame tarybos posėdyje. Po jo KTU rektorių Taryba rinks ir tvirtins Uždaro posėdžio metu, kuris planuojamas ne vėliau nei 20 dienų po Atviro tarybos posėdžio. Abiejų posėdžių datos bus paskelbtos vėliau.

Viešą tarptautinį konkursą KTU rektoriaus pareigoms užimti, vadovaudamasi LR Mokslo ir studijų įstatymu ir KTU statutu, Universiteto taryba paskelbė 2023 m. sausio 9 d. Dokumentai dalyvauti konkurse turėjo būti pateikti iki 2023 m. kovo 10 d. 14 val.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą