Studijos - Karjera

KTU pradeda stojimų rinkodaros kampaniją: kokia įtaką jai padarė COVID-19?

Už kiekvienos technologijos – žmogus. Su tokiu šūkiu priėmimo į studijas rinkodaros kampaniją pradeda Kauno technologijos universitetas (KTU). Kaip įprasta, ji startuoja gegužės pradžioje, tačiau reklamos veiksmus pakoregavo šalyje paskelbtas karantinas – atsisakyta beveik visos tradicinės lauko reklamos.

Priėmimo kampanija skirta atkreipti dėmesį ir sudominti būsimuosius pirmakursius KTU vykdomomis bakalauro ir magistrantūros studijomis, kuria Universiteto įvaizdį. Rinkodaros ir komunikacijos priemonėmis suteikiama visa informacija apie studijų programas, studijų procesą, papildomas studijų vertes, laisvalaikio praleidimo galimybes, apgyvendinimo bendrabučiuose sąlygas ir pan.

„Koronavirusas neišvengiamai padarė įtaką visiems – ne išimtis ir aukštasis mokslas. Tačiau universitetas greitai prisitaikė ir gyvena pilnavertį, nors ir ne visai įprastą, gyvenimą – nuotoliniu būdu vykdomas studijų ir mokslo procesas, atliekamas administracinis darbas. Nuošalyje nelieka ir rinkodara bei komunikacija – rūpinamės, kad apie studijas svarstantys žmonės matytų KTU, žinotų apie jame vykdomas programas“, – sako KTU Rinkodaros ir komunikacijos direktorius Šarūnas Bulota.

Jo teigimu, stojimų rinkodaros kampanijos veiksmai buvo koreguojami atsižvelgiant į COVID-19 poveikį rinkai. Šiemet ženkliai mažiau dėmesio bus skirta tradicinės lauko reklamos priemonėms – atsisakyta reklamos viešojo transporto stotelėse, lauko stenduose. 

„Turėjome įvairių sumanymų, tačiau kai gatvėse žmonių srautai yra drastiškai sumažėję, o ir išmatuoti lauko reklamos poveikį labai sunku, pagrindinį dėmesį sutelkėme į skaitmeninės rinkodaros kanalus ir priemones.  Išbandysime nemažai naujovių“, – aiškina Š. Bulota.

Praėjusiais metais pagrindinis priėmimo kampanijos akcentas buvo universiteto įvaizdis – jis atnaujintas, tapo ryškesnis. Šiemet, tęsdamas įvaizdžio liniją, KTU labiau susitelkia į turinį – studijų programas, papildomas vertes studentams.

Provokacija: klausimai be teisingo atsakymo

Diskusiją apie žmogų ir technologijas keliantys klausimai ir „antiteiginiai“, kvestionuojantys įvairius stereotipus ir klišes – 2020 m. KTU stojimų kampanijos koncepcijos idėjinis pagrindas.

„Su šūkiu „Už kiekvienos technologijos – žmogus“, siekiame šiek tiek paprovokuoti būsimą studentą, klausdami: „Dirbtinis intelektas romanų nerašo?“, „Blockchain“ pasaulio nesuvienys?“, „Smart city“ tai tik mokslinė fantastika?“.  Vieno teisingo atsakymo į užduodamus klausimus nėra – jie priklauso nuo žmogaus kūrybiškumo, žinių, fantazijos, patirties, pomėgių.

Taip siunčiame žinutę stojančiajam – kaip ir atsakymai į keliamus klausimus, taip ir aukštosios mokyklos, studijų programos pasirinkimas priklauso tik nuo jo paties, todėl sakome: „Tau spręsti“, – teigia KTU Rinkodaros ir komunikacijos direktorius.

Šia kampanija taip pat siekiama atkreipti dėmesį, kad technologijos nėra iš dangaus nukrintantis dalykas, gyvenantis savo savarankišką gyvenimą – jas ir kuria, ir naudoja žmonės. Todėl šiuolaikinės visuomenės poreikius atliepiančias technologijas sėkmingai kurti ir įveiklinti gali tik kartu dirbantys įvairių mokslo sričių specialistai – tiek „tiksliukai“, tiek „humanitarai“, kurie rengiami Kauno technologijos universitete.

Naujovė – konsultacijų centras

„Šiemet būsime dar arčiau savo būsimųjų studentų – jau startavo „vieno langelio“ principu tarp universiteto ir stojančiųjų iki rudens veiksiantis konsultacijų centras. Atsakymus į visus klausimus stojantieji gaus čia ir dabar: paskambinę telefonu (8 37 900000), parašę el. paštu pasikalbam@ktu.lt ar „Facebook Messenger‘iu“. Centras veiks kiekvieną savaitės dieną nuo 8 iki 20 val.“, – tikina Š. Bulota.

Primename, kad nuo gegužės 4 d. prasidėjo priėmimas į KTU magistrantūros studijas Kaune ir Panevėžyje. Stojantieji gali rinktis 53 magistrantūros studijų programas matematikos, informatikos, fizinių, inžinerijos, technologijų, sveikatos, socialinių, ugdymo, humanitarinių mokslų, verslo ir viešosios vadybos ir menų krypčių grupėse.

Iki gegužės 28 d. vyksta ir institucinis priėmimas į KTU bakalauro studijas Kaune ir Panevėžyje. Šis išankstinis priėmimas skirtas asmenims, kurie jau yra įgiję vidurinį išsilavinimą ir siekia iš anksto užsitikrinti studijų vietą. Stojantieji gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Vėliau, visų Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrojo priėmimo metu (birželio 1 d. – rugpjūčio 18 d.), bus galima teikti prašymus ir į valstybės finansuojamas studijų vietas. KTU stojantiesiems šiemet siūlo 43 bakalauro ir 1 vientisųjų studijų programą.

Priėmimo kampanijos video: https://we.tl/t-ruezOpL9BU 

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą