Nuo birželio 7 d. prasideda pagrindinis priėmimo į doktorantūros studijas Kauno technologijos universitete (KTU) etapas. Mokslo doktorantūros paskirtis – rengti mokslininkus, kurie gebėtų savarankiškai atlikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus bei spręsti mokslo problemas akademinėje ir neakademinėje aplinkoje.
Norintieji doktorantūrą studijuoti KTU gali teikti prašymus tiek į valstybės finansuojamas, tiek į nefinansuojamas studijų vietas. Valstybės finansuojamoje vietoje studijuojantis pirmųjų metų doktorantas gauna 760 eurų, o antrųjų, trečiųjų ir ketvirtųjų metų – 880 eurų stipendiją per mėnesį.
Pagrindinis Priėmimo į trečiosios pakopos studijas mokslo kryptyse, koordinuojamose KTU, vyksta birželio mėnesį. Stojimo prašymai teikiami tik internetu, užsiregistravus KTU Priėmimo į doktorantūros studijas informacinėje sistemoje, iki birželio 22 d. 13 val.
Ketinantiems studijuoti trečiojoje studijų pakopoje, KTU siūlo doktorantūros studijas technologijos, gamtos, socialinių ir humanitarinių mokslų srityse, iš viso – 19-oje mokslo krypčių. Doktorantūra apima studijas, mokslinius tyrimus, daktaro disertacijos parengimą ir apgynimą. Baigusiems šias studijas ir apgynusiems daktaro disertaciją suteikiamas mokslo daktaro laipsnis.
Papildomas finansavimas bei tarptautinės galimybės
Doktorantai turi daug galimybių įgyti tarptautinės patirties vykdant mokslinius tyrimus užsienio institucijose ir gauti finansinę paramą stažuotėms, praktikoms, vasaros ar žiemos mokykloms, tarptautinėms konferencijoms.
Taip pat, galima gauti ir papildomą finansavimą iš KTU Doktorantūros fondo studijoms, disertacijų, mokslinių straipsnių rengimui ir moksliniams tyrimams, o iš Tarptautinių mokslo renginių fondo – dalyvavimui tarptautinėse mokslinėse konferencijose ir renginiuose.
Vienas iš paprasčiausių būdų įgyti tarptautinės patirties yra pasinaudojus „Erasmus+“ programos teikiamomis galimybėmis vykti dalinėms studijoms užsienio mokslo institucijoje arba praktikai (stažuotei) užsienio įmonėse, universitetuose bei organizacijose. Aktyvūs doktorantai savo jėgas išbandyti gali dalyvaudami įvairiuose tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose dėl finansavimo ar tarptautinių stažuočių galimybių, taip pat gauti Universiteto finansinį skatinimą už aukšto lygio mokslines publikacijas arba aktyvią mokslinę veiklą.
Studijuojant doktorantūroje yra galimybės tuo pačiu įsidarbinti ir nacionaliniuose ar tarptautiniuose moksliniuose projektuose.
KTU doktorantai – iš net 26 skirtingų šalių
Lyginant su kandidatų skaičiumi prieš penkerius metus, šiuo metu stojančiųjų iš užsienio skaičius išaugo – pastaraisiais metais beveik pusė stojančiųjų yra užsieniečiai. Užsienio kandidatai, kurie stoja į KTU doktorantūrą, yra įgiję magistro diplomus kitose šalyse, tiek ir baigę KTU ar kitas aukštojo mokslo institucijas Lietuvoje.
Net devyniose mokslo kryptyse KTU doktorantai turi galimybę įgyti dvigubą mokslo daktaro laipsnį pagal turimas sutartis su Bolonijos universitetu (Italija), Kazachstano Al-Farabi vardo nacionaliniu universitetu ir Košicės technikos universitetu (Slovakija).
Taip jie gali papildomai tobulinti kompetencijas, įgyti vertingų žinių ir įgūdžių reikalingų moksliniams tyrimams dviejose institucijose iš karto, o sėkmingai apgynusieji parengtą disertaciją – gauti abiejų institucijų mokslo daktaro diplomus.
Šiuo metu KTU studijuoja 320 doktorantų iš 26 šalių, užsienio šalių piliečiai sudaro apie 24 proc. visų doktorantų. Ši tendencija rodo, kad KTU yra žinomas tarptautinėje erdvėje, stiprus ir patikimas universitetas. Prie to prisidėjo ir Universiteto veikla įgyvendinant Europos universitetų tinklų projektą – ECIU University.
Kandidatus motyvuoja ir darbas tarptautinėse komandose, galimybės mokytis iš savo sričių profesionalų ir stažuotis geriausiuose pasaulio universitetuose. Be to, vystant ECIU Virtualaus tyrimo institutą, doktorantai galės atlikti mokslinius tyrimus ir stažuotis ne tik partneriniuose universitetuose, bet ir prisidėti prie iššūkių sprendimų.
Daugiau informacijos apie priėmimo į KTU doktorantūros studijas tvarką: https://stojantiesiems.ktu.edu/doktorantura/#priemimo-tvarka
Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas