Studijos - Karjera

Kokios bus Velykos žiedadulkėms alergiškiems žmonėms?

Artėjantis šventinis savaitgalis bus sudėtingas asmenims, kurie yra jautrūs beržinių šeimos augalų žiedadulkėms. Nors Lietuvoje jau baigė žydėti alksniai, žiedadulkių kiekis oro mėginiuose vis dar aukštas. Šios žiedadulkės iki pat balandžio mėnesio pabaigos su oro masėmis į Lietuvą bus atnešamos iš Rusijos ir Skandinavijos. Ore yra kadagių ir kitų kiparisinių augalų, gluosnių, guobų žiedadulkių.

Šiaulių universiteto aerobiologė prof. dr. Ingrida Šaulienė pažymi, kad Lietuvoje prasidėjo beržų žiedadulkių sezonas. „Pietinėje Lietuvoje fiksuojama didelė beržų žiedadulkių koncentracija, kurią formuoja pernašos iš Centrinėje Europoje intensyviai žydinčių augalų. Žiedadulkių krūvyje yra ir Lietuvoje žydinčių beržų barstomos žiedadulkės. Esant palankioms oro sąlygoms, pietinėje Lietuvos dalyje prasidėjęs žydėjimas per artimiausią savaitę apims visą Lietuvą” – akcentuoja žiedadulkių migracijos tyrimų specialistė.

Tyrėjai atkreipia dėmesį, kad beržinių šeimos augalai iš žirginėlių išbarsto ypatingai didelį kiekį žiedadulkių ir pataria atsisakyti namuose ypač Velykų laikotarpiu Lietuvoje mėgstamo akcento – puokščių iš žydinčių beržo šakelių. Patalpose pasklidusios žiedadulkės ypač pavojingos vaikams.

Tokiu laikotarpiu svarbu gauti asmeninę alergijos simptomų prognozę, kurią alergiški žmonės gali rasti naudodami nemokamą mobiliąją programėlę PASYFO. Daugiau informacijos apie ją – http://pasyfo.lt/.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė, Šiaulių Universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą