Laisvalaikis

KOKIOMIS SAVYBĖMIS TURI PASIŽYMĖTI DURŲ KILIMĖLIAI?

Vienas iš pagrindinių atributų kiekvieno mūsų namuose yra durų kilimėlis. Jis ne tik surenka dulkes ir purvą, bet ir gali pasitarnauti kaip išraiškingas, dėmesį patraukiantis bendro interjero akcentas. Šis kilimėlis gali tapti ne tik šiaip pirkiniu, o smagia dovana naujakuriams, kurią jiems įteikia giminaičiai ar geri draugai.

Kokį vaidmenį atlieka durų kilimėlis ir kokį geriau rinktis?

Durų kilimėlis ne tik palaiko švarą namuose, bet ir suteikia jiems šiltą jaukumo jausmą. Tai yra pirmoji bendrojo interjero detalė, kuri pasitinka įeinantį į vidų žmogų. Todėl geriau nesirinkti tokio kilimėlio, kuris savo išvaizda išsiskirtų iš bendro prieškambario ir koridoriaus fono. Idealu, kai jis yra priderintas prie grindų ir sienų spalvos. Patariama rinktis tokį kilimėlio audinį, ant kurio nekristų į akį nešvarumai ir drėgmės žymės. Be to, per prieškambario zoną įprastai praeina daug žmonių, todėl kilimėlis turėtų būti labai atsparus išoriniam poveikiui.

Kokie kilimėliai geriausiai tinka prie durų?

Kilimėliai prie durų turi būti šiurkštaus paviršiaus, nes tada jie puikiai padeda nuo batų nuvalyti iš lauko parneštus nešvarumus. Aišku, geriausia juos patiest priešais duris iš lauko pusės. O vidinėje durų pusėje koridoriaus pradžioje ar prieškambaryje galima patiesti dar vieną, švelnesnės struktūros kilimėlį. Itin paklausūs yra kokoso pluošto kilimėliai, nes jie ne tik pašalina nuo apavo nešvarumus, bet ir puikiai sugeria drėgmę. Dar yra naudojami ir guminiai kilimėliai, jie lengvai nuvalo batų apačią, tačiau nesugeria drėgmės. Todėl prieškambaryje būtina prie durų pakloti tokį kilimėlį, kuris sugeria drėgmę. Be šių kilimėlių rinka dar siūlo ir metalinių grotelių kilimėlius, kurie, kaip ir guminiai, dedami iš lauko pusės.

Kokios yra žinomos kilimėlių formos ir spalvos?

Durų kilimėliai būna ne tik stačiakampės formos, bet ir apvalūs, trikampiai, daugiakampiai arba ovalūs. O jų spalvos irgi pasižymi įvairove, tačiau praktiniais sumetimais dažniausiai yra pasirenkami neutralių spalvų durų kilimėliai. Tačiau esama ir kilimėlių, kuriuos puošia įvairūs piešiniai bei ornamentai. Tokius kilimėlius renkasi žmonės, kuriems patinka originalūs interjero dizaino sprendimai.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą