Sveikata

KOKIOJE PIRTYJE KOKIA KROSNELĖ TINKA?

Jei pirtelę esate pasistatę lauke prie namų, tada joje praktiškiausia būtų įsirengti malkomis kūrenamą krosnelę. Bet jeigu pirčiai skiriate patalpas namo ar buto viduje, tada joje geriau turėti elektrinę krosnelę.

Kokiomis fizinėmis savybėmis pasižymi malkomis kūrenamos krosnelės?

Tradicijų mėgėjai yra įsitikinę, jog tik ta pirtis yra gera, kuri turi malkomis kūrenamą krosnelę. Šios pirties krosnelės gali būti su primontuota vandens talpa. Tokios krosnelės išskiriama šiluma įkaitina akmenis.

Jei jūsų lauko pirtis yra nemaža, tada rinkitės krosnelę su didesne akmenų įkrova, tik tada tinkamai bus šildoma visa patalpa, o šiluma išsilaiko ilgiau. Jei pirtele planuojate dažnai naudotis, tada geriausia, kad jos visos sienelės būtų šešių milimetrų storio, nes tada jų vidiniai šonai neišdega greitai, todėl tveria ilgai.

Ką reikia žinoti renkantis elektrinę pirties krosnelę?

Elektrinės pirties plytelės yra patogios todėl, kad joms nereikia nei kamino, nei pakuros, nes jos šildo ne ugnimi, o elektros energija. Be to, šios rūšies krosnelės turi apsauginius išsijungimo mechanizmus, kurie reikiamu momentu veikia automatiškai. Aišku, šias krosneles būtina tinkamai įžeminti.

Kokios yra techninės elektrinių krosnelių savybės?

Elektrinių krosnelių galingumas siekia nuo pustrečio iki aštuoniolikos kilovatų. Jų temperatūrą galima nustatyti vieno laipsnio tikslumu. Tos elektrinės pirties krosnelės, kurios turi integruotą garo generatorių, gali reguliuoti ne tik vidaus temperatūrą, bet ir drėgmės lygį patalpoje. Rinkdamiesi elektrinę pirties krosnelę be garų generatoriaus, turėkite omenyje, jog geriausia būtų jei į ją būtų galima sukrauti iki 180 kilogramų akmenų, nes tada tikrai pavyks gauti pakankamą kiekį gero garo.

Kokių dar esama pirties krosnelių?

Dar esama ir dujinių pirties krosnelių. Jos įprastai yra naudojamos komercinės paskirties pirtyse, kurios veikia daug valandų per dieną. Verslo atžvilgiu, šios krosnys yra gana ekonomiškos. Tokią krosnelę įsirengti namuose nebūtų praktiškas pasirinkimas. Jos labiau tinka vidutinėms arba didelėms pirtims, nes labai greitai įkaista. Be to, jos yra su termostatu, kuris leidžia reguliuoti jų skleidžiamos temperatūros lygį. Daugiau apie pirčių krosneles daugiau galite sužinoti internetinėje svetainėje: pirciupasaulis.lt.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą