Finansai

Kokie pagrindiniai žingsniai norint gauti Europos finansavimą?

Europos finansavimas tai vienas iš pagalbinių įrankių norint pagerinti tam tikros sferos pagrindus. Tai gali būti juridinio ar fizinio asmens poreikių tenkinimui, taip pat ir valstybės projektų finansavimas. Daug mes girdime apie ES finansavimą, tačiau iki galo nesuprantame nuo ko pradėti ir kokie pagrindiniai žingsniai turi būti padaryti, norint gauti Europos finansavimą. 

Dalyvavimas ES projekte apima tokius pagrindinius žingsnius

Idėja: kuriate savo projekto idėją, kurią norėtumėte pateikti. Idėja dažnai vystoma konsorciume.

Atidaromas kvietimas teikti paraiškas: Europos Komisijos finansavimo ir konkursų portalas atidaro kvietimą teikti paraiškas. Dabar konsorciumas intensyviai dirba su pasiūlymu.

Galutinis pateikimo terminas: tai paskutinė diena, kai galite pateikti savo pasiūlymą dėl finansavimo per atitinkamą pasiūlymų portalą. Vėliau tai nebebus įmanoma. Vidutiniškai pasiruošimo laikotarpis gali trukti nuo 6 iki 12 mėnesių.

Vertinimo rezultatai: per Finansavimo ir konkursų portalą būsite informuoti, ar jūsų pasiūlymas buvo finansuotas, ar ne. Sėkmės rodiklis gali labai skirtis nuo vieno skambučio iki kito. Vertinimo laikotarpis gali trukti iki 5 mėnesių.

Išankstinio finansavimo mokėjimas: Projekto koordinatorius gaus išankstinį finansavimą iš Europos Komisijos. Suma nustatoma dotacijos sutartyje ir paprastai sudaro 60–80 % visos dotacijos sumos.

Projekto pradžia: tai pirmoji diena, kai konsorciumas oficialiai pradeda dirbti su projektu ir pranešti apie išlaidas. Paprastai tai yra pirmoji mėnesio, einančio po dotacijos sutarties pasirašymo, diena.

Projekto vykdymas ir ataskaitų teikimas: Projekto vykdymas gali trukti vidutiniškai 12–60 mėnesių ir gali apimti įvairius ataskaitinius laikotarpius. Pagrindas norint teikti paraiškas dėl finansavimo yra idėjos išgryninimas. Jūs turite parengti stiprų projektą, kuris finansavimo komisijai pasirodys vertas dėmesio ir vertas finansavimo ir jūsų projekto įgyvendinimo.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą