Įvairenybės

Kokie darbuotojai reikalingi Lietuvoje?

Šiandien Lietuvoje gyvena apie 2,6 mln. Šią valstybę skalauja Baltijos jūra ir ji ribojasi su daugeliu posovietinių šalių. Dauguma ukrainiečių, ieškančių darbo užsienyje, susiduria su užsienio kalbų nemokėjimo problema. Bet tai nėra didelė kliūtis, nes galite rasti darbą vienoje iš Baltijos jūros valstybių. Daugelis Baltijos šalių gyventojų moka rusų kalbą, todėl problemų su bendravimu nekils.
Aktyvus darbuotojų paieška vykdoma Lietuvoje, nes tai viena arčiausiai Ukrainai esančių šalių. Čia vyrauja palankus klimatas ir nuostabi gamta. Sunku nemylėti šios šalies.

Įdarbinimo niuansai

Norėdami legaliai susirasti darbą, ty išduoti specialų leidimą ir gauti darbo vizą, kandidatai turėtų nuspręsti dėl laisvos darbo vietos ir sudaryti darbo sutartį. Tai gali sukelti keblumų, nes pirmoje eilėje atsižvelgiama į Lietuvos pilietybę turinčius asmenis ir Europos Sąjungos piliečius.
Be to, maždaug per mėnesį laisva darbo vieta turėtų būti viešai prieinama, įskaitant registraciją darbo biržoje Lietuvos Respublikoje.
Leidimas dirbti išduodamas vieneriems metams, todėl kitos šalies pilietis gali gauti nacionalinę vizą.
Remdamasis leidimo dirbti ar panašios pažymos iš įdarbinimo tarnybos gavimo rezultatais, pareiškėjas gali pateikti prašymą išduoti vizą ar leidimą gyventi. Dokumento tipas priklauso nuo darbo vietos ir specialisto pasirengimo lygio. Aukštą kvalifikaciją turintys užsienio piliečiai turi teisę gauti mėlynąją kortelę. Prieš kreipdamasis dėl vizos ar leidimo gyventi, darbdavys turi surašyti tarpininkavimo raštą.
Svarbus momentas – piliečiai, atvykę į Lietuvos teritoriją su Šengeno viza, negali tikėtis darbo.

Populiariausios laisvos darbo vietos Lietuvoje

Apsvarstykite populiariausias ukrainiečių profesijas Lietuvos Respublikoje:

  • tarptautinio transporto vairuotojai;
  • inžinieriai;
  • statybininkai;
  • programuotojai;
  • žemės ūkio darbuotojai ir daugelis kitų.

Verta paminėti, kad šioje valstybėje darbuotojų pajamų mokesčio tarifas yra 15 proc. Pagal verslo patrauklumą Lietuva pagal vieną žinomų reitingų užima vienuoliktą vietą. Šioje šalyje yra optimalios kilnojamojo ir nekilnojamojo turto, maisto ir įvairių paslaugų kainos. Tai leidžia ukrainiečiams ne tik susirasti darbą, bet ir atidaryti savo verslą Lietuvoje, taip pat įgyti išsilavinimą geriausiose aukštosiose mokyklose.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą