Įvairenybės

Belaukiant gražiausios gyvenimo šventės: keli įdomūs faktai apie vestuvinius žiedus

Ar vis sparčiau artėja diena, kuomet žengsite prie altoriaus? Turbūt jau kurį laiką jaučiatės pakylėti ir skraidote padebesiais? Tačiau taip pat akivaizdu, kad kasdien laiko yra vis mažiau, o tai reiškia, jog tampa vis aktualiau išspręsti pačius svarbiausius ir didžiausio dėmesio reikalaujančius vestuvinius darbus!

Taip, greičiausiai jau spėjote pasirinkti vietą, kurioje vyks jūsų vestuvių šventė. Taip pat tikriausiai jau pasirinkote ir vestuvių ceremonijos vietą bei žinokite, kokia bus vestuvių šventės programa? Jei šie klausimai išspręsti, turbūt skyrėte pakankamai dėmesio ir svečių sąrašo sudarymui, vaišėms, muzikai bei daugeliui kitų kiekvienai vestuvių šventei svarbių detalių. Tačiau jei atlikote visus šiuos darbus, atėjo metas savęs paklausti, ar jau turite savo naujuosius vestuvinius žiedus? Ne? Tad pats metas leistis į jų paieškas, kadangi vestuvinių žiedų pasirinkimui paprastai yra rekomenduojama iki vestuvių pasilikti bent du arba tris mėnesius.

Ir nors kiekviena vestuvių detalė yra labai svarbi, kartu sudaranti tobulą mozaiką, vis dėlto daugybė sprendimų, kuriuos pasitelksite, bus vienadieniai – skirti tik jūsų vestuvių šventei. Tuo tarpu vestuviniai žiedai (plačiau apie juos galima rasti https://dote.lt/vestuviniai-ziedai/) su jumis liks amžiams, todėl pastariesiems turite skirti ypatingai didelį dėmesį. O kadangi vestuviniai žiedai pasižymi tokia didžiule svarba ir kelia ypatingai didelius sentimentus, apie juos įdomu sužinoti ir keletą faktų.

Niekas tiksliai nežino, kada žmonės pradėjo mūvėti vestuvinius žiedus

Iki šiol niekas tiksliai nežino, kada žmonija pradėjo mūvėti vestuvinius žiedus. Tuo tarpu, archeologai ir istorikai mano, kad ši tradicija galėjo prasidėti senovės Egipto laikais. Patys ankstyviausi įrodymai apie vestuvinius žiedus yra senesni nei 6000 metų. Senoviniuose egiptiečių papirusuose rasta įrodymų, kad tuo laikotarpiu tuokdamiesi žmonės apsikeisdavo vestuviniais žiedais. Žinoma, tuomet vestuviniai žiedai nebuvo gaminami iš tauriųjų metalų. Pastarieji buvo gaminami iš papiruso ir įvairių šakelių. Taip pat senovėje žmonės tikėjo, kad žiedai pritraukdavo sėkmę iš saulės ir mėnulio dievybių.

Dauguma žmonių iki šiol vestuvinį žiedą mūvi arčiau „meilės venos“

Lietuviams yra įprasta vestuvinį žiedą mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto. Tačiau ne kiekvienas žino, kad didžioji dalis žmonių pasaulyje vestuvinius žiedus mūvi ant kairės rankos bevardžio piršto. Ir tam yra viena svarbi priežastis. Anuomet senovės graikai ir romėnai tikėjo, kad kairės rankos bevardžiame piršte yra „meilės vena“. Jie ją vadino „vena amoris“. Jie manė, kad ši vena susijungia tiesiai su širdimi, todėl vestuvinio žiedo mūvėjimas ant šio piršto jiems simbolizavo meilę, artumą ir atsidavimą. Tačiau, deja, bet iš tikrųjų kairės rankos bevardžiame piršte tokia vena neegzistuoja – nepaisant to, kad iki šiol daugybė žmonių laikosi tradicijos vestuvinį žiedą mūvėti ant šio piršto.

Vyrai vestuvinius žiedus pradėjo mūvėti Antrojo pasaulinio karo metais

2011 m. princas Viljamas atsisakė mūvėti vestuvinį žiedą. Šis jo sprendimas sukėlė labai audringus ir ilgai trukusius debatus, kartu prisimenant ir vestuvinių žiedų, kuriuos mūvėjo vyrai, pradžią.

Kaip bebūtų, turbūt manėte, kad vestuviniai žiedai visuomet buvo mūvimi tiek vyro, tiek ir moters? Jei taip, labai klydote. Vyrai vestuvinius žiedus pradėjo mūvėti tik Antrojo pasaulinio karo metais. Tokiu būdu į karą išėjęs vyras visuomet prisimindavo namuose likusią ir jo sugrįžtant labai laukiančią žmoną. Tuo tarpu šiandien vestuviniai žiedai yra mūvimi abiejų sutuoktinių. Be to, vis dažniau vyrai pasirenka mūvėti ir sužadėtuvių žiedus.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą