Sveikata

KODĖL SIDABRINIAI ŽIEDAI NEIŠEINA IŠ MADOS?

Sidabriniai žiedai – tai per šimtmečius nesenstanti klasika, nes juos kuo puikiausiai galima priderinti prie pačių įvairiausių aksesuarų. Šaunu ir tai, kad juos galima padovanoti ir moterims, ir vyrams pačiomis įvairiausiomis progomis. Tai gali būti ir sužadėtuvės, ir vestuvės ir siurprizas Valentino dienos proga, ir gimtadienio dovana, ir nauja pažintis.

Kokiomis geromis savybėmis pasižymi sidabras?

Sidabras yra vertinamas už savotišką spindesį ir ypatingą atspalvį, todėl jis ir pasirenkamas juvelyrinių papuošalų gamybai. Be to, sidabras yra minkštas metalas, todėl, prireikus, juvelyrai gali lengvai pakeisti sidabrinių dirbinių išmatavimus ir formą. Yra manoma ir tai, kad sidabriniai dirbiniai gali prisidėti prie kraujo išvalymo nuo kenksmingų, nuodingų medžiagų, įtakoti hormoninę pusiausvyrą, palengvinti bendravimą ir iš supančios aplinkos pašalinti neigiamą energiją.

Kas būna gaminama iš sidabro ir kaip tai veikia aplinką?

Iš sidabro yra gaminami ne tik papuošalai, bet ir stalo įrankiai, net indai. Sidabru būna dengiamos ir kai kurios interjero detalės, kai norime joms suteikti daugiau solidaus žvilgesio. Sidabriniai dirbiniai ne tik maloniai džiugina akį, aplinkai suteikdami subtilios prabangos ir šventiškumo įvaizdį, bet ir padeda formuoti elegantišką aprangos stilių.

Dėl kokių priežasčių gali pablogėti sidabro išvaizda?

Laikui bėgant sidabro gaminių paviršius gali netekti ankstesnio savo grožio. Jie gali ne tik pagelsti, bet ir paruduoti, taip prarasdami savo prekinę vertę. Tai lemia ne kas nors kita, o tik tam tikri cheminiai procesai veikiantys sidabro paviršių. Po to, kai sidabras oksiduojasi, jis gali ne tik paruduoti, bet ir smarkiai pajuosti. Tad jei sidabro papuošalų, stalo įrankių ir indų nesaugosite nuo drėgmės, sukeliančios šio metalo oksidacijos, jie gana greitai jus nuvils savo pakitusia išvaizda.

Kas padeda sidabrui grąžinti prarastą žvilgesį?

Pačios žinomiausios sidabrą valančios medžiagos – tai maistinė soda ir actas. Šių medžiagų tandemas sidabrui sugrąžina blizgesį. Į didesnį indą sudedami sidabro dirbiniai ir apipilami distiliuotu actu taip, kad visi būtų visiškai apsemti. O tada reikia įberti maistinės sodos – vienam puodeliui acto reikia keturių valgomų šaukštų sodos. Šiame tirpale sidabro gaminius reikia palaikyti valandą laiko, o paskui kruopščiai juos nušluostyti medvilnine šluoste.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą