Namai

Kodėl kaimynai sumokėjo skirtingas kainas už trinkeles?

Jei pakalbėtumėte su kaimynais apie tai, kiek kainavo kieme susidėti trinkeles, išgirstumėte skirtingus skaičius. Kvadrato kaina gali skirtis ir 10, ir 20 eurų. Galima būtų pagalvoti, jog vienas kaimynas permokėjo, kitas sutaupė. Tačiau greičiausiai abu sumokėjo tiek, kiek ir turėjo sumokėti už tai ką pasirinko ir jokios apgaulės ar neteisybės čia nėra.

Trinkelių kaina priklauso nuo kelių sudedamųjų dalių, kurias pasirenka pats klientas arba jos priklauso nuo sklypo ypatumų bei grindinio paskirties. Todėl ir galutinė kaina skiriasi. Šiandien pabandysime aptarti kelis iš tų niuansų, kurie lemia trinkelių kainos skirtumus.

Trinkelių pasirinkimas

Pirmiausia, trinkelių esama pačių įvairiausių. Natūralu, jog ir jų kaina skirsis. Dažniausiai lietuviai žvalgosi į šias trinkeles:

Betoninės trinkelės. Tai ko ne ekonomiškiausios trinkelės, kurios pasirenkamos klojant didesnį plotą grindinio. Esama įvairių spalvų. Tinka aikštelėms, šaligatvių ir lengvųjų automobilių važiavimo ar parkavimo zonoms.

Klinkerinės trinkelės. Būna įvairių spalvų ir formų, tad tinka net ir įmantriausiems sprendimams įgyvendinti. Atsparios apkrovoms ir trinčiai, atrodo itin estetiškai. Tinka takams, aikštelėms, šaligatviams, įvažiavimams bei terasoms.

Ažūrinės trinkelės. Originali grindinio danga, kuri dėl savo formos ir turimų ertmių tinka takų, parkų, įvažiavimų ir vandens tvenkinių kraštų sutvirtinimui. Tarpai tarp trinkelių gali būti užauginti žole ar samanomis, taip suteikiant laukinį įvaizdį.

Trinkelių klojimo raštas

Netgi paprasčiausias, kukliausias trinkeles galima sudėti tokiu raštu, jog jos atrodys karališkai ir derės prie bendro kiemo vaizdo. O jei dar supynus kelias spalvas ir iš trinkelių dideliame plote sudėjus paveikslą ar tam tikrą raštą? Variantų tikrai daug.

Tačiau raštai skirti ne tik estetiniam vaizdui kurti, kai kurie jų turi ir techninę paskirtį. Štai pavyzdžiui, važiuojamoje dalyje rekomenduojama rinktis klojimo raštą, kuriame trinkelės tarsi „persirištų“, pavyzdžiui, „eglutė“. Taip mažesnė tikimybė, jog grindinys nuo svorio bus pažeistas, nes raštas sustiprina dangą, o apkrova tolygiai pasiskirstoma per svorio centrus.

Kalbant apie raštus bei jų įtaką trinkelių klojimo kainai, svarbu paminėti, jog kuo įmantresnis raštas, nestandartinės formos, tuo unikalesnį vaizdą galima sukurti. Tačiau tokio grindinio klojimas pareikalauja daugiau laiko ir darbo – reikia daugiau matuoti, pjauti trinkeles. Pjaunant daugiau trinkelių sunaudojama ir sugadinama, tad automatiškai reikia įsigyti bent 5 proc. daugiau nei klojant pačiu paprasčiausiu raštu.

Sklypo ypatumai

Trinkelės yra tik ta dalis, kurią visi matome ir kuria vaikštome. Tačiau norint pakloti trinkeles, reikalingas pagrindas. Koks jis reikalingas priklauso nuo to kas natūraliai yra sklype, nuo ar sklypas lygus ar yra kalnuotas, yra nuolydis. Nelygiam sklypui reikalinga įrengti takus su nuolydžiu, jei nuolydis per didelis, saugiau daryti laiptuotą takelį.

Pagrindas priklauso nuo to ar tai takelis, ar pavėsinės ir poilsio erdvė, ar tai įvažiavimas ar stovėjimo vieta automobiliui. Standartiškai pagrindui naudojami smėlio- žvyro mišiniai, skaldos pagrindas bei atsijos. Koks turi būti  kiekvieno sluoksnio storis priklauso nuo klojamos vietos paskirties, tam yra techninės specifikacijos.

Orientacinė trinkelių kaina

Taigi, trinkelių kaina priklauso nuo keletos niuansų ir yra pakankamai daug sudedamųjų, kur kiekvienas žmogus gali pasirinkti kitokį variantą. Ir visgi, verta pakalbėti apie orientacines trinkelių klojimo paslaugos kainas.

Šiuo metu Vilniuje vidutiniškai trinkelių klojimo kaina pėsčiųjų takams yra apie 35 €, takams, kuriais važiuoja ar parkuojasi lengvasis transportas – 38 €, o keliams, kuriais važiuoja sunkusis transportas – 44 € už vieną kvadratinį metrą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą