Skaitiniai

Kodėl buhalterinė apskaita privalo būti tvarkinga

Buhalteriai vaidina labai svarbų vaidmenį tiek mažose ir savo komercinę veiklą tik pradedančiose įmonėse, tiek ir didelio kapitalo bendrovėse, turinčiose didžiulę patirtį skirtingose rinkose. Vadybininkai, projektų koordinatoriai, padalinių vadovai ir įmonių direktoriai, kreditoriai ir investuotojai visuomet remiasi tiksliais buhalteriniais duomenimis, siekdami priimti teisingus ir efektyvius verslo sprendimus. Dėl šios priežasties turėdami įmonę, privalote didelį dėmesį skirti jos buhalterinei apskaitai. Priešingu atveju atsiras didelė terpė piktnaudžiavimui įvairiais neteisingais, neteisėtais ir įmonei žalingais sprendimais. Tuo tarpu, jei jūs neturite reikiamos patirties versle ir daugelis dalykų jums yra visiškai svetimi, įvardinsime bent keletą priežasčių, kodėl į savo įmonės buhalterinę apskaitą nereikėtų žvelgti labai atsainiai.

Didelės baudos ir papildomi sunkumai

Nemanykite, kad buhalterinė apskaita yra svarbi tik jūsų įmonei. Anaiptol. Ji lygiai taip pat yra svarbi ir atitinkamoms valstybinėms institucijoms. Kiekviena įmonė joms privalo reguliariai pateikti atitinkamas deklaracijas, balanso bei pelno (nuostolių) ataskaitas ir kitus svarbius dokumentus. Taip pat nereikėtų pamiršti ir įmonėse atliekamų auditų, kuriais yra siekiama nustatyti ar įmonės buhalteriniai dokumentai yra tvarkingi, ar nebuvo padaryta pažeidimų ir kt. Žinoma, jei pažeidimai nėra labai dideli ir reikšmingi, baudžiama lengviau, tačiau pasitaiko ir kur kas sudėtingesnių atvejų, todėl į buhalterinę apskaitą niekuomet neturėtumėte žvelgti pro pirštus.

Darbuotojų manipuliavimas buhalteriniais duomenimis

Jei jūsų įmonėje buhalterine apskaita rūpinsis vienas iš jūsų paskirtų darbuotojų, o buhalterinė apskaita nebus visiškai tvarkinga, tokiu atveju visuomet atsiranda terpė manipuliavimui buhalteriniais duomenimis. Tai įmonei gali kainuoti ne vieną tūkstantį eurų ir galiausiai privesti prie bankroto. Vieni iš manipuliavimo buhalteriniais duomenimis pavyzdžių galėtų būti nepaaiškinamas pelno sumažėjimas, dingę dokumentai, dublikuoti mokėjimai ir kt.

Fiktyvūs įmonės buhalterinės apskaitos dokumentai

Pasitaiko atvejų, kuomet įmonės buhalteriniais duomenimis yra manipuliuojama siekiant padaryti įvairias nusikalstamas veikas, pvz., gauti didelį finansavimą, pritraukti skirtingo pobūdžio investicijas ar kt. Kadangi įmonės tikroji finansinė padėtis tokiais atvejais dažniausiai būna labai prasta, siekiama sufabrikuoti dokumentus, kurie investuotojams, kreditoriams ar kitoms trečiosioms šalims pristatytų visiškai priešingą situaciją.

Kaip nuo viso to apsisaugoti

Akivaizdu, kad jums gali kilti klausimas, kaipgi nuo viso to būtų galima apsisaugoti, jei yra tiek daug galimybių piktnaudžiauti įmonės buhalterine apskaita? Tačiau atsakymas taip pat yra ne ką mažiau akivaizdus. Jei jūsų įmonės buhalterinė apskaita visuomet bus tvarkoma teisingai, piktnaudžiavimo rizika labai reikšmingai sumažės. Tuo tarpu, jei jūs samdysite buhalterinių paslaugų bendrovę, nuo savo darbuotojų pečių pašalinsite visą buhalterinį krūvį ir būsite tikri, kad jūsų įmonės buhalterija rūpinasi tikri specialistai. Be abejo, pastarasis sprendimas ne tik tampa efektyvesnis, tačiau taip pat padeda sutaupyti, todėl jūs galite lengviau optimizuoti savo įmonės biudžetą.

Daugiau apie buhalterinę apskaitą skaitykite Eureka.lt

NaudotosKnygos.lt

2 Comments

Parašykite komentarą