Studijos - Karjera

,,Klano“ mobingas. Švietimo ministerijai trūksta tik užsakyti vagonus.

2022 m. rugsėjo 15 d. per visą Šalį nuskambėjęs įvykis, tai Vilniaus rajone prie Riešės gimnazijos surengtas mitingas, kuriame šios gimnazijos direktorės pavaduotojas A. K. kaltinamas tai, jog jis terorizuoja mokyklą, persekioja darbuotojus, taip pat ir mokyklos direktorę, mokinių tėvus, fotografuoja mažamečius vaikus žaidžiančius kieme, pagarsinti ir galimi mokyklos turto grobstymai, apkaltintas, kad deramai neatlieka savo pareigų. Visi šie ir dar daugiau kaltinimų skambėjo prie gimnazijos surengtame mitinge. 2022 m. rugsėjo 15 dieną per visuomenės informavimo priemones paskleista tikrovės neatitinkanti informacija, kuri sukėlė didžiulį, neigiamą rezonansinį atgarsį visuomenėje, o būtent: dienraščiuose 14.34 val. „Lietuvos rytas“; 15.47 val. „15 min.“ ir  20.30 val. „TV3.lt“ spaudoje ir televizijoje. 2022 m. rugsėjo 20 d. A.K. kreipėsi į Lietuvos generalinę prokuratūrą prašydamas, pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso  LR BK  154  str. 2 d. „Šmeižimas“.  2022-10-17 gimnazijos direktorė Egidija Urbanavičienė direktorės pavaduotojui A. K. įteikusi įsakymą dėl nušalinimo nuo darbo, tą pačią dieną įteikusi ir reikalavimą dėl pasiaiškinimo, iš  81 puslapio (53 klausimų), paaiškinimą pateikti buvo nurodyta per 2 dienas, kas neatitinka jokių protingumo kriterijų. A. K. dėl didelės apimties reikalavimo paprašė pratęsti terminą, kadangi fiziškai to padaryti negali, tačiau jam terminas nepratestas.  2022 m. spalio 21 d. Riešės gimnazijoje įvyko komisijos galimiems Riešės gimnazijos direktoriaus pavaduotojo administracijai ir ūkiui A. K. padarytiems darbo pareigų pažeidimams tirti posėdis. Į posėdį pats A. K. pakviestas nebuvo, ir jam apie šį posėdį nebuvo žinoma. Tą pačią dieną, tai yra 2022-10-21 nusamdyti advokatai surašė tyrimo aktą, kuriame Riešės gimnazijos direktoriaus pavaduotojas administracijai ir ūkiui A. K. apkaltintas šiurkščiausiais pažeidimais už kuriuos jį reikia atleisti iš darbo. Ar pagrįstas ir protingas darbdavio elgesys reikalauti  iš darbuotojo per dvi dienas paaiškinti 53 situacijas per keturių metų laikotarpį, neleisti pasinaudoti kompiuteriu, neįleisti į kabinetą, neleisti pasiaiškinti komisijoje, teikti paaiškinimus žodžiu posėdyje ir t.t. – spręskite Jūs. Prasidėjo pirmieji darbo ginčų komisijos posėdžiai dėl nušalinimo pagrįstumo. Pavaduotojo ūkiui A.K. darbo santykiai kol kas tęsiasi, tačiau nenustebsime, kad bus siekiama bet kokiomis priemonėmis atleisti A.K. iš darbo kuo greičiau.

Šią situaciją tyrusi  ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriaus Aido Aldakausko  sudaryta darbo grupė nieko nenustatė, nes nieko ir negalėjo nustatyti.  Valdininko destrukciniai pareiškimai spaudoje apie ministerijos poziciją, net nepradėjus tyrimo tik patvirtino ,,klano‘‘ tikslus. Už biudžeto pinigus buvo nusamdyta  advokatų kontora, užsakytos televizijos laidos kaip ,,Kakadu“, kad sumenkintų,  sukompromituotų aplinkinių žmonių akyse nuo šmeižto besiginantį darbuotoją.

Dėl šmeižto  pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po apklausų ir kitų procesinių veiksmų, nepriklausomai  kuo baigsis ikiteisminis tyrimas, žmonės galės padėkoti ponui A.A. ,,už profesionalumą“ ir ,,tampymą” po teisėsaugos institucijas. Ateityje nusimato ir teismų karuselė, kur pavaduotojas ūkiui A.K. pareikalaus atsakomybės iš asmenų civiline tvarka. Mūsų nuomone ministerijos departamento vadovas  kryptingai dirbo  ir kuravo neteisėtą Riešės gimnazijos  mitingo organizavimą pamokų metu tiek mokiniams, tiek tėvams, tiek mokytojams tik dėl vieno  tikslo –  susidoroti su neįtinkančiu asmeniu. Šis faktas viešai diskredituoja pačią ministeriją, kaip instituciją, kuri veikia prieš Teisę.   Atkreiptinas dėmesys, kad ministerija nesiekė kilusių įtampų, ginčo išspręsti šalių sutarimu, nepasiūlė darbuotojui taikaus išsiskyrimo kelio, nes tikslas buvo susidoroti su A.K, o ne dalykiškai susitvarkyti su iššūkiais. Svarbi  aplinkybė yra ta, kad ministerijos vardu prisidengę asmenys jau nekartą vykdo ministeriją diekredituojančią veiklą, sukuria priešišką atmosferą švietimo bendruomenėje, be atsakomybės šneka ministrės vardu, o ministrė to net nejaučia.

Jeigu Ministrė ir toliau toleruos savivalę –  galime tikėtis gyvulinių vagonų, kuriais visi neįtinkantys, savo teises ginantys darbuotojai būtų transportuoti taip, kad netrukdytų   vadinamam ugdymo procesui ir įžūlių valdininkų veiklai. 

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą