Klaipėdos valstybinė kolegija, kiekvienais metais organizuoja taikomosios mokslinės veiklos idėjų konkursą – „Darni aplinka – sveika visuomenė“. Konkurso tikslas – generuoti taikomosios mokslinės veiklos idėjas, plėtoti bendradarbiavimą (studijos–mokslas–verslas), įgyvendintų idėjų sklaidą ir taikymą. Konkursui buvo galima teikti tik naujas idėjas iš įvairių sričių (daiktai, maistas, programa, prototipas, kita taikomoji mokslinė veikla), kurios atspindėtų studijų–mokslo–verslo sąjungą, ir temą „Darni aplinka – sveika visuomenė“.
Gruodžio 18 dieną, KVK Technologijų fakultete, buvo pasidžiaugta įgyvendintomis idėjomis ir rezultatais, kurias pristatė idėjų autoriai.
Verslo fakulteto katedros vedėja J. Kasparienė ir Sveikatos mokslų fakulteto, kineziterapijos ir grožio terapijos katedros vedėja M. Pocienė, įgyvendino bendrą idėją – „Palanki (darni) aplinka vaikams ir suaugusiems: pojūčių edukacija sukuriant sensorines erdves“. Rezultatas – du įrengti refleksoterapiniai takai: Gindulių kaimo bendruomenės laisvalaikio zonoje bei Paupių bendruomenei prie tvenkinio Jaunystės gatvėje. Sveikatingumo takai įrengti remiantis Sebastiano Kneipo sukurtu holistiniu sveikatos gerinimo būdu, sveikatos filosofija, kuri remiasi penkių elementų sistema. Įkurtomis netradicinės sveikatinimo ir aplinkos gražinimo erdvėmis džiaugiasi bendruomenės, kurios prisidėjo prie šios idėjos įgyvendinimo, siekdamos darnios aplinkos vystymo, bendruomeniškumo, ugdyti bendruomenės narių teigiamą požiūrį prevencinei sveikatos priežiūrai.
Verslo fakulteto lektorė J. Bojorovienė kartu su komanda pristatė virtualų dviračių maršruto turą po Klaipėdos miesto senamiestį –„Senojo miesto istorijos“ ir pakvietė susirinkusius pasivažinėti virtualios ekskursijos dviračiu. Maršrutas skirtas pavieniams asmenims, siekiantiems susipažinti su seniausio Lietuvos miesto, vadinto Memeliu, istorija, aplankant lankomus miesto objektus. Maršrutas trunka apie 23 minutes ir siekia virš 3 km. atstumą (ekskursijos filmą galima matyti Youtube paskyroje) , o patį maršrutą su vietų aprašymais galima rasti google.maps platformoje.
Technologijų fakulteto Maisto technologijų ir mitybos katedros vedėja V. Bradauskienė kartu su lektore L. Monkuviene ir Informatikos inžinerijos studijos programų lektoriumi G. Kučinsku, pristatė idėjos „3D technologijų pritaikymas maisto spausdinimui“ rezultatus. Ištirtos 3D spausdinimo technologijų pritaikymo konditerijos gaminių spausdinimui galimybės. Išbandžius skirtingas 3D maisto spausdinimo technologijas buvo sukurti du FDM spausdinimo prototipai, pirmas skirtas tyrių, šokolado ir kitų masių spausdinimui, o antras modulis skirtas spausdinimui cukrumi ir kitais produktais, kurie lydosi aukštose temperatūrose.
Spausdinimo antgalio diametras, kaitinimo mazgo temperatūra bei spausdinimo greitis priklauso nuo spausdinamos masės ir parenkamas pagal bandymų rezultatus. 3D spausdinimo technologija yra perspektyvi aplinką tausojanti technologija, galinti suteikti galimybę gaminti maisto produktus, turinčius geresnę kokybės kontrolę, didesnį energijos efektyvumą ir mažesnes sąnaudas. Ši technologija taip pat leidžia pridėti tam tikrus ingredientus ir spalvas, taip pat visokius skonius, kad būtų galima pagaminti skanius maisto produktus ir patenkinti personalizuotos mitybos poreikį. Šis įrengimas buvo pademonstruotas susirinkusiems dalyviams ir čia pat atspausdintos KVK kalėdinės snaigės ir sausainiai.
Pranešimą paskelbė: Erika Breiterytė, Klaipėdos valstybinė kolegija