Laisvalaikis

Klaipėdoje veikti pradės pirmasis Lietuvoje bibliotekos knygomatas

Lietuvos vartotojai jau priprato prie paštomatų, vilniečiai išbando „Barboros“ maistomatus, o klaipėdiečiai taps pirmaisiais, kurie knygas skaityti galės pasiimti iš knygomato.

Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pirmoji šalyje visuomenei pristato naują paslaugą – automatizuotą knygų išdavimo sistemą – knygomatą. Bibliotekos lankytojams, turintiems skaitytojo pažymėjimą, nuo šiol pasiimti naują leidinį bus labai paprasta ir patogu – tai bus galima padaryti ne bibliotekoje, o prekybos ir pramogų centre „Akropolis“, kur birželio 26 d. bus pristatytas pirmasis knygomatas.

Tokio specializuoto įrenginio, išduodančio su skaitytojo pažymėjimu knygas, idėja kilo Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos bendruomenei dar 2016 m.

„Projektas „Kultūros baterija“ skirtas sukurti naują bibliotekos paslaugą „skaityk pramogaudamas“, kuri didintų kultūros prieinamumą ir leistų kultūros „pasikrauti“ kiekvienam prekybos centre besilankančiam ir pramogaujančiam studentui ar moksleiviui, senjorui ar visai šeimai“, – sako šio projekto vadovė Toma Gergelienė.

Inovatyvios bibliotekos paslaugos sukūrimas – puiki galimybė pasiekti įvairaus amžiaus ir socialinės padėties žmones, kurie neturi laiko ir galimybės užsukti į biblioteką arba nori vienoje vietoje patogiai ir  nemokamai gauti didelį paslaugų spektrą. Tokio pobūdžio paslaugos JAV, Švedijoje, Kanadoje ir Nyderlanduose yra kuriamos, teikiamos jau nuo 2010 metų, o šią savaitę unikali paslauga pirmą kartą pristatoma ir Lietuvoje.

„Siekiame, kad Klaipėdos „Akropolis“ būtų ne tik pramogų ar patogaus apsipirkimo, bet ir kultūrinių renginių erdvė. Su aktyviais klaipėdiečiais nuolat rengiame parodas, įvarius bendruomeninius renginius, o nuo šiol turėsime galimybę jiems pasiūlyti ir dar vieną paslaugą – pasiimti knygas taip, kaip jie įpratę tai daryti bibliotekoje“, – sako Klaipėdos „Akropolio“ valdytojas Ovidijus Zibalis.

Automatizuotoje knygų išdavimo sistemoje bus galima rasti įvairios literatūros ne tik lietuvių, bet ir kitomis užsienio kalbomis, kad miesto svečiai, turistai iš kitų šalių taip pat galėtų be apribojimų naudotis šia nemokama paslauga.

 

Birželio 26 dieną, 14 val., Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ vyks KNYGOMATO atidarymo šventė, kurioje bus pristatytas aparatas, Ievos Simonatytės viešosios bibliotekos darbuotojai supažindins su jo galimybėmis bei visus atvykusius į renginį džiugins maloniomis staigmenomis! Kviečiame atvykti ir patiems įsitikinti šios paslaugos novatoriškumu ir praktine nauda.

Pranešimą paskelbė: Aistė Jankūnaitė, KPMS ir partneriai

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą