Neretai investavimas žmonėms atrodo lyg miglotas uždarbio būdas, su savimi visados nešantis didelę riziką ir praradimus, kurį renkasi tik finansų ekspertai bei itin turtingi asmenys.
Vis dėlto, šiais laikais yra pastebimas spartus mažmeninių investuotojų gausėjimas ,,eilinės“ visuomenės terpėje. Vis daugiau paprastų žmonių nusprendžia išbandyti investavimą – vieni perka akcijas ar prekiauja CFD, o kiti renkasi saugesnius investavimo būdus, kaip investavimo platformos.
Tačiau kiek šie žmonės uždirba? Šiandien pakalbėsime, kiek yra realu uždirbti investuojant vienais ar kitais investavimo būdais kartu su Financer.com.
Pagrindiniai investavimo būdai
Paklausti apie pagrindinius investavimo būdus, finansinių produktų palyginimo platformos Financer.com Lietuva atstovai sako, jog investuoti galima keliais pagrindiniais būdais – rinktis prekybos biržą, arba investuoti per platformas. Žinoma, galima investuoti ir į materialius objektus, tačiau šio tipo investavimas reikalauja daugiau žinių, o jo pelnas yra itin nenuspėjamas.
Taigi, jau minėjome, jog norint investuoti šiuolaikiškai, tai galima padaryti biržos arba platformų pagalba. Tačiau kuo šie geriausi investavimo būdai skiriasi?
Ekspertai sako, jog prekybos biržos – tinklalapiai, skirti rizikingoms bei neapsaugotoms investicijoms. Ten galima investuoti į akcijas bei kitus vertybinius popierius, taip pat ir kriptovaliutas, o jei žmogus tam pasirengęs – prekiauti CFD – investuoti į susitarimą dėl objekto kainos pokyčio, tuo pačiu jo neįsigyjant.
Kita vertus, investavimo platformos veikia gan skirtingai. Anot analitikų, tai yra puslapiai, skirti sujungti investuotojus su projektų rangovais, kuriems reikia finansavimo. Šiuo atveju investuotojai neįgauna jokios teisės į objektą, į kurį investuojama – rangovui paprasčiausiai yra suteikiama paskola, ir jis ją įsipareigoja grąžinti kartu su palūkanomis.
Lyginant su prekybos biržomis, investavimo platformos gali pasiūlyti žymiai saugesnes investicijas – ne tik, kad dėl rangovo įsipareigojimo visa rizika nekrenta ant investuotojo pečių, tačiau platformos taip pat taiko ir ,,BuyBack‘‘ garantiją, užtikrinančią investicijų grąžinimą.
Tačiau kaip šie du investavimo būdai skiriasi ties daugeliui svarbiausiu aspektu – uždarbio galimybėmis?
Uždarbis iš Prekybos Biržos
Investuojant su prekybos birža, pelnas visados yra nenuspėjamas ir neribotas. Žinoma, taip pat yra ir rizika prarasti investicijas ir patirti nuostolių.
Ekspertai sako, jog investuojant į akcijas, sėkmingi investuotojai per metus gauna iki 40 – 50% grąžos, tačiau kai kurie ir žymiai mažiau. Tai priklauso nuo pasirinktos investicijos bei įgūdžio.
Pats rizikingiausias investavimo būdas – prekyba CFD įrankiais – gali atnešti net iki 80% аr daugiau metinės grąžos, tačiau ekspertai perspėja – šis investavimo būdas yra itin rizikingas, o net 67% CFD prekiaujančių asmenų praranda lėšas.
Uždarbis iš investavimo platformų
Investuojant su platformomis, pelnas visados yra numatomas iš anksto ir pagal grafiką – šis stabilumas yra privalumas, dėl kurio platformas renkasi vis daugiau investuotojų visame pasaulyje. Žinoma, konkretus investicijų nešamas pelnas priklausys nuo pasirinktos investavimo platformos bei finansuojamo projekto, tačiau tam tikroms kategorijoms galima numatyti realias pelno galimybes.
Investuojant į N.T. projektus, galima tikėtis gauti 9 – 14% metinės grąžos. Investuojant į verslo plėtrą – iki 16%. O investuojant į vieną pelningiausių investicijų – P2P paskolas – galima tikėtis uždirbti iki 20% metinės grąžos.