Studijos - Karjera

Keturios priežastys, dėl kurių sudūžta telefonai: kaip to išvengti?

Ar atsimenate laikus, kai telefonai neturėjo didžiulio liečiamo ekrano, daugybės dabar kasdienybe tapusių funkcijų, modernaus dizaino? Vienintelis jų privalumas prieš šiuolaikinius telefonus – niekas nebijojo jų išmesti iš rankų. Dabar išmaniųjų jau nebeįsivaizduojame be didelių ekranų, kurie išplečia telefonų galimybes. Visgi, tokie ekranai yra jautresni smūgiams, o tinkamai apsaugoti telefoną skuba tikrai ne visi. Apklausos rodo, kad net 72 proc. žmonių yra nors kartą gyvenime netyčia apgadinę savo telefonus.

Gravitacija 

Situacijų, kaip galima sudaužyti telefoną yra begalės – jie iškrenta iš kišenių, krepšių, nekokybiškų dėklų. Išmanieji būna paliekami ant automobilio stogo, kai sustojate pailsėti ir tuo pačiu pasižiūrėti į telefone esančius žemėlapius. Jie kartais net iškrenta pro langą, kai norėdami nufotografuoti saulėlydį iškišate rankas laukan. Ypač dažnai telefonai dūžta nepalankiose darbo aplinkose, pavyzdžiui, statybų aikštelėse, kuriose daug kietų betoninių dangų, įvairių kliūčių.  

Išeitis: visada naudokite kokybišką dėklą ir ekrano apsaugą. Tačiau, jei dirbate ar daug laiko praleidžiate ekstremalesnėje aplinkoje, to gali nepakakti. Reikėtų pamąstyti apie smūgiams atsparų darbinį telefoną. Vienas tokių – „Galaxy XCover5“, kuris gali atlaikyti smūgį net nukritęs iš pusantro metro aukščio.

Emocijos

Nevaldomos emocijos irgi yra viena iš dažniausių šipuliais telefoną paverčiančių priežasčių. Jei esate ramaus charakterio, sunkiai patikėsite, kiek daug žmonių supykę trenkia telefoną į sieną ar grindis. Dažniausiai po tokio pykčio priepuolio belieka rankioti šukes ir skubiai pirkti naują įrenginį. Staigus džiaugsmas taip pat nepalankus telefonams. Apimti euforijos žmonės tampa labai neatsargūs ir nebekreipia dėmesio į aplinką.

Išeitis: jei esate labai emocionalus, naudokite laisvų rankų įrangą. Kalbėdami galėsite nevaržomai gestikuliuoti rankomis. Jei neturėsite telefono rankose, spontanišką akimirką tikrai nepulsite jo traukti iš kišenės. O jei ir bandytumėte – staigus pyktis greitai praeina, užtenka kelių sekundžių ir noras mėtyti daiktus nuslopsta.

Atsisėdimas 

Šis kasdien atliekamas veiksmas yra gana pavojingas telefonui. Daugybė žmonių mėgsta aparatą nešiotis užpakalinėje kišenėje. Šiuolaikiniai prietaisai tokie ploni ir lengvi, kad žmonės tiesiog jų nejaučia ir sėsdamiesi pamiršta juos ištraukti. Kartais kūno svorio pakanka, kad papildomai neapsaugotas ekranas suaižėtų.

Išeitis: nedėkite telefono į užpakalinę kelnių kišenę. Tai iš senų laikų likęs įprotis, kuomet gremėzdiškus telefonus laikyti mažesnėse kišenėse buvo nepatogu. Dabartiniai telefonai, net tie, kurie yra ypač atsparūs ir skirti sudėtingose sąlygose dirbantiems, yra grakštaus dizaino, todėl juos galima laikyti įprastose priekinėse kišenėse, kurių darbui skirtuose rūbuose nestinga.

Multitaskingas

Daugybė žmonių telefonus sugadina darydami šimtą darbų vienu metu. Tyrimai parodė, kad tikimybė išmesti telefoną ypač padidėja, jei: rašote žinutes eidami; kalbatės pečiu prisispaudę telefoną prie ausies ir tuo pačiu atliekate kitus veiksmus; kalbate telefonu vedžiodami šunį.

Išeitis: jei mėgstate ilgai kalbėti ir tuo pat metu nudirbti visus buities darbus, įsigykite kokybiškas bevieles ausines. Kai baigsite kalbėti, galėsite išsyk įsijungti mėgstamą muziką. Rašyti žinutes einant taip pat nepatartina – dėmesys būna sukoncentruojamas į ekraną, todėl padidėja rizika, kad galite nepastebėti besikeičiančios aplinkos.

Pranešimą paskelbė: Greta Bruzaitė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą