Laisvalaikis

Kemperiu po Vokietiją: 5 kvapą gniaužiantys maršrutai

Vokietija – lobių skrynia keliautojams, kurioje jie gali rasti kultūra ir architektūra garsėjančius miestus, pasakas primenančias pilis, nepriekaištingus paplūdimius ir jaukius miestelius lyg iš atviruko. Geriausias būdas pamatyti visas šias grožybes – kelionėje automobiliu, nes po visą šalį driekiasi puikiai prižiūrėti regioniniai keliai ir nemokamos autostrados. O kuriuos jų geriausia pasirinkti?

„Pandemija sugrąžino kelionių automobiliu ir ypač – kemperiu – bumą. Tą paskatino visa puokštė priežasčių: COVID ribojimai, pabrangę bilietai ir darbuotojų trūkumas lėmė papildomus iššūkius kelionėse lėktuvais, o žmonės savą transportą pradėjo vertinti ir dėl didesnio saugumo pandemijos metu bei patogumo. Be to, visi išmokome dirbti nuotoliu, tad gali leistis ir į ilgesnę kelionę, kurios metu žymiai giliau susipažįsta su svečia šalimi“, – sako pirmaujančio Europoje keltų operatoriaus „DFDS Seaways“ rinkodaros kampanijų vadovė Neringa Sinkevičienė.

Pasak jos, Vokietija – tobula kryptis besileidžiantiems į kelionę automobiliu ar namu ant ratų, mat ir patys vokiečiai mėgsta taip keliauti, todėl infrastruktūra vairuotojams yra puikiai išvystyta. Prižiūrėti Vokietijos keliai yra tapę etalonu visame pasaulyje, ir beveik visur jie yra nemokami.

„Didelis pliusas ir tai, kad šalyje yra daugiau nei 150 vaizdingų teminių maršrutų, kurių vieniems pakaks vos dienos, o kitus įveikti gali prireikti ir savaitės. Kad kuo daugiau savo atostogų dienų skirtumėte Vokietijos tyrinėjimui, patogu nešvaistyti laiko kelionei per Lenkiją, o į Kylį nuplaukti keltu iš Klaipėdos. Juo labiau, kad Vokietijos šiaurėje rasite ypatingo grožio kelių“, – žada N. Sinkevičienė.

DFDS kviečia šią vasarą leistis pažinti Vokietiją vaizdingiausiais šalies keliais:

Palei Baltijos jūrą

Nuo: Liubeko (Lübeck) Iki: Riugeno (Rügen) salos

Ilgis: 417 km

Lietuviai jau puikiai pažįsta ir Latvijos, Lenkijos pajūrius. Laikas patyrinėti ir vokiškąją Baltijos jūros pakrantę. Joje istoriniai miestai, tokie kaip Liubekas (Lübeck), Vismaras (Wismar) ir Štralzundas (Stralsund), glaudžiasi prie ilgų bangų skalaujamo smėlio juostų.

„Kelionė pajūriu atskleidžia nuostabų Baltijos pakrantės – arba „Vokietijos Rivjeros“ – grožį ir driekiasi palei šiaurinį šalies pakraštį nuo viduramžių ir gotikine architektūra garsėjančio Liubeko. Hanzos miestai Baltijos pakrantėje yra vieni gražiausių Vokietijoje, puikiai tinkantys vaizdingiems pasivaikščiojimams – jus lydės architektūros lobiai, sukurti iš nesuskaičiuojamų milijonų plytų“, – sako N. Sinkevičienė.

Tyrinėti pakrantę galima važiuojant keliais, kurie driekiasi palei vandenį, pro paplūdimius, smėlio kopas ir pakrantės miestus. Bincas (Binz) Riugeno saloje yra paskutinė šios kelionės stotelė ir vienas įspūdingiausių akcentų.

„Riugeno sala garsėja ryškiai baltomis kreidos uolomis ir tokiu pat šviesiu bei minkštu smėliu. Šią vietą nuo seno pamilę patys vokiečiai, čia pastatę elegantiškus kurortus su nuostabaus grožio medinės architektūros pavyzdžiais. O Jasmundo nacionalinis parkas –įspūdingų baltų kalkakmenio uolų, senovinių bukų miškų ir gražių paplūdimių, kuriuos skalauja mėlynai žalias vanduo, derinys“, – pasakoja DFDS atstovė.

Alpių kelias („Alpenstraße“)

Nuo: Lindau Iki: Königssee

Ilgis: 450 km

Gražiausi Vokietijos ežerai, žaliuojančios saulės nutviekstos pievos, nuostabios Alpių panoramos, aštrios kalnų keteros, rūmai, abatijos, net 25 didingos pilys ir daugiau kaip 60 SPA kurortų. Ar dar reikia argumentų, kodėl šį kelią kone kiekvienas keliautojas yra įtraukęs į būtinų išbandyti sąrašą?

Ši įspūdinga kelio atkarpa driekiasi lygiagrečiai sienai su Austrija tarp Bavarijos miesto Lindau prie Bodeno ežero vakaruose ir Königssee ežero netoli Berchtesgadeno Bavarijos rytuose. Jis baigiasi netoli barokinio Zalcburgo miesto Austrijoje.

„Šio maršruto privalumas – jo įvairovė: vieną dieną galite tyrinėti vieną iš karaliaus Liudviko II pilių, kitą – rengti pikniką Alpių pievoje, o dar kitą – plaukti valtimi lyg stiklas lygiu ir skaidriu Alpių ežeru. Žinoma, būtina pamatyti žymiąją Noišvanšteino (Neuschwanstein) pilį, kuri tapo įkvėpimu net ir Disnėjui. Kelyje aplankysite ir Valcheno ežerą (Walchensee), kuris yra vienas didžiausių ir giliausių šalies Alpių ežerų. Jis užburia magiškais vaizdais – krištolo skaidrumo bei turkio mėlynumo vandeniu, apsuptu nuostabių kalnų. Beje, netoliese yra ir oro gondolos Herzogstandbahn, kuriomis pakilus į kalnus atsiveria žadą atimantis reginys“, – pasakoja N. Sinkevičienė.

Verta ilgiau stabtelti Berchtesgadene, kur galima aplankyti druskos kasyklą, pamatyti požeminį ežerą ir nusileisti senu mediniu kalneliu, kuriuo kadaise naudojosi kalnakasiai. Berchtesgadene yra labai daug lankytinų vietų – istorinės Antrojo pasaulinio karo vietos, nuostabios vietos žygiams, snieguoti kalnai ir daili architektūra.

Vokietijos alėjų kelias („Deutsche Alleenstraße“)

Nuo: Riugeno (Rügen) salos Iki: Reichenau ežero

Ilgis: 2 900 km

Šis maršrutas – ilgiausias Vokietijoje, kurio metu iš pažiūros nesibaigiančios medžių alėjos lydi per 10 federalinių žemių. Magišką šviesos ir šešėlių žaismą keliuose sukuria daugiau nei prieš 250 metų pasodintos liepos, klevai, ąžuolai, vaismedžiai ir beržai, kurie iš pradžių buvo sodinami keliautojams vesti.

Vokiečių alėjų kelio iniciatyva kilo 1990 m., kai po Berlyno sienos griūties kilo susirūpinimas, kad unikalios šalies medžių alėjos gali būti paaukotos vardan kelių tiesimo projektų. „Schutzgemeinschaft Deutscher Wald“, ADAC ir kitos asociacijos pradėjo įgyvendinti projektą „Išsaugokime alėjas“, kurio pagrindu šiandien ir driekiasi Vokietijos alėjų kelias.

„Pradėkite kelionę nuo Baltijos jūroje esančios gražiosios Riugeno salos su minkšto smėlio pakrantėmis, elegantiškais pajūrio kurortais ir svaiginančiu nacionalinio parko grožiu. Tankus lapų vainikas virš galvos jus ves per Harco kalnus, nuostabius slėnius, senuosius miškus, nuo saulės spindulių tviskančias upes ir daugybę istorinių vietų. Įsimylėsite akį traukiančius Goslaro ir Kvedlinburgo kaimelius, galbūt gariniu traukiniu pakilsite į kalno viršūnę, pamatysite, kur gimė Bachas ir mirė Gėtė, apžvelgsite apylinkes nuo Vartburgo kalno ir apmąstysite istoriją, parašytą kultūros kupinuose Erfurto, Veimaro, Drezdeno ir Leipcigo miestuose“, – vardija N. Sinkevičienė.

Pasakų kelias („Märchenstraße“)

Nuo: Hanau Iki: Brėmeno

Ilgis: 707 km

Vaikystės pasakos atgyja tiems keliautojams, kurie nusprendžia leistis keliu nuo Hanau miesto Vidurio Vokietijoje iki Brėmeno prie Šiaurės jūros. Maršrutas jungia vietas, kuriose gimė, gyveno, mokėsi ir įkvėpimo sėmėsi legendiniai pasakų kūrėjai broliai Grimai.

„Pasekite Piemenėlio pėdomis (Hamelene), aplankykite gimtąjį Snieguolės Bad Vildungeno miestelį ir Raudonkepuraitės namus Alsfelde, pamatykite Miegančiosios gražuolės pilį ir pakilkite į bokštą, iš kurio Rapuncelė nuleido savo plaukus, o Brėmene pasidarykite asmenukę su Keturiais muzikantais. Maršrutas nusėtas paveikslų vertais miesteliais ir net 20 pilių bei rūmų“, – pasakoja N. Sinkevičienė.

Kone visuose mėgstamų pasakų personažų statulomis papuoštais Pasakų kelio miesteliuose siūloma veikla šeimoms, pavyzdžiui, lėlių spektakliai, paradai. Visus metus pasakų vietose nuolat vyksta ir specialūs renginiai: festivaliai, spektakliai po atviru dangumi, parodos ir viduramžių vakarienės.

Romantiškasis kelias („Romantische Straße“)

Nuo: Viurcburgo Iki: Noišvanšteino pilies

Ilgis: 350 km

Bavarijoje nusidriekusiam Romantiškajam keliui vargiai koks nors maršrutas pasaulyje prilygsta tiek grožiu, tiek populiarumu. Šiame 400 km ilgio ruože – Vokietijos gamtos, kultūros ir istorijos perlai, o besikeičiantys kraštovaizdžiai pranoksta bet kokius lūkesčius.

Kelyje galite išvysti Vokietiją lyg iš pasakų – sienomis apjuostus viduramžių miestus su akmenimis grįstomis aikštėmis, kreivomis gatvelėmis ir spalvingais nedideliais namukais. Bevaikštant po juos atrodo tarsi laikas būtų sustojęs.

„Optimaliausia šiam maršrutui skirti 3-5 dienas, bet žinoma, galima neskubant keliauti juo kad ir dvi savaites. Romantiškasis kelias veda nuo vynu ir barokine architektūra garsėjančio Viurcburgo (Würzburg) regiono link pietinės Vokietijos sienos ir Fiuseno (Füssen) miesto. Pakeliui užsuksite į Tauberio Rotenburgo (Rothenburg ob der Tauber) miestelį, gražųjį viduramžišką Augsburgą, Harburgo pilį, piligrimų bažnyčią Wieskirche, Hohenschwangau pilį, o daugeliui kelionės kulminacija tampa žymioji Noišvanšteino (Neuschwanstein) pilis“, – sako DFDS atstovė. 

Jei turite daugiau laiko, galite ilgiau sustoti Miunchene, kuris yra Bavarijos sostinė ir puiki vieta pasimėgauti baraviškais skanėstais, tokiais kaip leberkäse (mėsos kepsniu iš smulkiai sumaltos jautienos, kiaulienos, šoninės ir svogūnų), germknödel (garuose paruoštu saldžiu koldūnu) ar žymiuoju šniceliu.

Pranešimą paskelbė: Jolita Katkutė, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą