Gamta ir gyvūnai

Kelionės „Bolt“ elektriniais paspirtukais bus dar tvaresnės: mažins taršą žaliąja „Ignitis“ elektra

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ stiprina savo, kaip aplinką tausojančias mikromobilumo paslaugas teikiančios bendrovės, poziciją. Įmonė pradėjo bendradarbiauti su sumanių energetikos sprendimų bendrove „Ignitis“, kurios žaliąja, Kauno hidroelektrinėje pagaminta, elektra nuo šiol kraunami visi šalyje riedantys „Bolt“ elektriniai paspirtukai. Tokiu būdu per metus į aplinką bus išmetama per 16 tonų mažiau CO2 dalelių.

„Bolt“ įteiktas sertifikatas, įrodantis aplinkos tausojimą

Pavėžėjimo platforma elektrinių paspirtukų tvarumo manifestą paskelbė praėjusių metų rudenį, o vykdant tvarius pokyčius, susijusius su paspirtukų gamyba, naudojimu bei aptarnavimu, šių metų pradžioje „Bolt“ jau pasiekė teigiamą paslaugos įtaką klimato kaitai. „Bolt“ paspirtukų krovimas atsinaujinančiais energijos ištekliais pagaminta elektra – dar vienas tvarumo manifesto žingsnių, prisidedant prie aplinkos tausojimo.

„Ignitis“ bendrovei „Bolt“ suteikė elektros kilmės garantijos sertifikatą, įrodantį, jog paspirtukai kraunami 100 proc. iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminta elektra, tausojančia aplinką.

„Patys elektriniai paspirtukai jau yra aplinkai draugiškesnė alternatyva. Vis dėlto, kad jie veiktų, jų baterijoms būtina elektros energija. Ir jei ši gaminama ne itin ekologiškais būdais, įtaka aplinkai nėra eliminuojama. Siekiame būti lyderiais tvarumo srityje Lietuvoje bei Baltijos šalyse, todėl nuolat ieškome tvaresnių būdų, susijusių su logistika ir kitais su šia paslauga susijusiais procesais. Džiaugiamės, kad „Ignitis“ užtikrino būtinus Lietuvoje pagamintos žaliosios elektros energijos kiekius ir dabar kiekvienas, pasirinkęs keliauti „Bolt“ paspirtuku, dar ženkliau prisidės prie taršos mažinimo“, – pažymi „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.  

„Pastebime, kad sumanių energetikos sprendimų ir aplinkai draugiškesnių paslaugų pridėtinę vertę supranta vis daugiau tiek verslo, tiek privačių klientų. Tai nestebina – klimato kaitos iššūkiai darosi vis didesni ir svarbesni, todėl atsakingo vartojimo nuostatos tampa gyvybiškai svarbios mums visiems.

Žaliosios energijos pasirinkimas daugeliui klientų tampa pirmuoju žingsniu siekianti mažinti savo poveikį aplinkai. Tokios energijos populiarumas kasmet auga, o tai prisideda prie atsinaujinančių elektros išteklių plėtros, naujų technologijų kūrimo bei aplinkos tausojimo“, – pabrėžia „Ignitis“ Verslo klientų ir plėtros tarnybos vadovas Haroldas Nausėda.

Pokyčiai paslaugos kainų nepaveiks

Elektrinių paspirtukų krovimui „Bolt“ per metus sunaudoja 110 MWh energijos. Ją pakeitus žaliąja elektra, per metus į orą išmetamo CO2 dalelių kiekis sumažėja daugiau kaip 16 tonų. Įmonės atstovas sako, kad tvaresnės elektros naudojimo sprendimai nepaveiks paslaugų įkainių galutiniam vartotojui.

„Klientams teikiame pigiausią paslaugą šioje rinkoje ir siekiame tai užtikrinti ateityje. Pereidami prie ekologiškesnių sprendimų, visus papildomus kaštus prisiimame sau, nes rūpinamės aplinka ir veiklos poveikiu jai. Be to, siekdami visapusiškai tvaraus veiklos modelio, ne be reikalo pasirinkome bendradarbiauti būtent su „Ignitis“ – žalioji energija mus pasieks iš Kaune esančios hidroelektrinės. „Bolt“ svarbu būti pilnaverte bendruomenės dalimi ir remti šalių, kuriose veikiama, rinkos dalyvius. Šis žingsnis tik dar kartą tai patvirtina“, – pabrėžia E. Balta.

„Ignitis“ atstovas H. Nausėda sako, kad „Bolt“ pavyzdys, kai bendrovės pačios imasi iniciatyvos naudoti būtent aplinkai draugišką elektros energiją, prisideda prie mažesnį poveikį klimatui turinčių sprendimų populiarinimo. Tai formuoja atsakingo verslo praktiką, didina paslaugų patrauklumą bei, žinoma, gerina įmonės įvaizdį.

„Elektrinio mobilumo plėtra – vienas iš svarbiausių mūsų bendrovės prioritetų. Džiaugiamės šiuo bendradarbiavimu su „Bolt“, kartu galime dar plačiau skleisti žinią apie atsakingą elektrinį mobilumą. Ateities energetika yra švari energetika, todėl neabejojame, kad bendrovių, siekiančių mažinti savo veiklos poveikį aplinkai ar pasirenkančių žaliąją elektros energiją, skaičius vis labiau augs“, – sako H. Nausėda.

CO2 išmetimą mažins ir naujos kartos paspirtukais

Netrukus „Bolt“ žada ir daugiau aplinkai draugiškų sprendimų. Vienas jų – vasarą Vilniuje pasirodysiantys iki šiol saugiausi rinkoje elektriniai paspirtukai „Bolt 4“. Jų atsiradimas miesto gatvėse reikš mažesnį CO2 išmetimą į orą, kurį lems mažėjantis logistikos poreikis.

„Šie naujos kartos paspirtukai bus ne tik patys saugiausi rinkoje, bet ir veiks su keičiama baterija. Transporto priemonei išsikrovus jo nebereikės fiziškai vežti į sandėlį pakrauti – užteks tik pakeisti bateriją. Ateityje taip pat nežadame sustoti ir toliau ieškosime būdų optimizuoti logistiką, eliminuojant žalą aplinkai“, – tikina „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse E. Balta.

Naujos kartos elektriniai paspirtukai „Bolt 4“, kuriems kurti pasitelkti didesnį klientų saugumą užtikrinantys inžineriniai sprendimai, pilnai sukurti „Bolt“.

Apie „Bolt“ 

„Bolt“ – Europoje lyderiaujanti susisiekimo platforma, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas ir mikromobilumą gerinantys elektriniai paspirtukai bei dviračiai, maisto į namus ir siuntų pristatymas. „Bolt“  paslaugomis  šiuo metu naudojasi daugiau nei 50 mln. klientų 40 šalių Europoje ir Afrikoje. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką, tad kiekviena kelionė su „Bolt“ – draugiška aplinkai. Elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas „Bolt“ teikia aštuoniuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje ir Mažeikiuose.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą