Laisvalaikis

Kėdainių Vytauto parko rekonstrukcija – klojami takeliai ir statomas ypatingas fontanas

Kėdainiuose Vytauto parke sparčiai juda laisvalaikio ir poilsio zonos įrengimo darbai. Rekonstrukcijos eiga domėjosi, su bendrovės „Brosta“ atstovais darbus aptarė rajono meras Saulius Grinkevičius. Nors rekonstrukcija yra sudėtinga, tačiau rajono vadovas tikisi, kad ji bus užbaigta vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje.

„Žvelgiant į dabartinius tempus, ir jeigu šią vasarą oro sąlygos leis, šį parką bus galima atidaryti jau vasaros pabaigoje arba pačioje rudens pradžioje. Labai smagu, jog galiausiai ši didžiulė – daugiau kaip 3,5 hektaro – teritorija bus ne tik sutvarkyta, bet ir visiškai pritaikyta kraštiečių, ypač mažųjų, poilsiui“, – sakė S. Grinkevičius.

Uždarosios akcinės bendrovės „Brosta“ darbų vadovas Juozas Bogušas pasidžiaugė, kad oro sąlygos pavasarį ir vasaros pradžioje buvo itin palankios, todėl darbai sparčiai atliekami pagal suplanuotą grafiką.

„Pavasarį, prieš pradėdami įgyvendinti šį Vytauto parko sutvarkymo projektą, nerimavome, jog nepasikartotų praėjusių metų situacija, kai visą laiką lijo. Kadangi mūsų įmonė darbus atlieka lauke, todėl lietus stipriai trikdytų jų eigą. Laimei, orai palankūs darbams, todėl šiuo metu klojami takeliai ir pradedamas statyti pagrindinis šio parko objektas – ypatingas fontanas, kuris, net neabejoju, trauks ir kėdainiečių, ir miesto svečių dėmesį“, – kalbėjo J. Bogušas.

Kėdainiuose atnaujintas Vytauto parkas turėtų tapti patrauklia moderniai įrengta ir visuomenės poreikiams pritaikyta viešąja erdve, kuri džiugins ir mažuosius, ir suaugusius.

Projekto „Kėdainių miesto viešųjų erdvių (Kėdainių miesto, Vytauto parkų, universalaus daugiafunkcinio aikštyno, lauko teniso kortų prieigų) kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei ir verslui“ sutarties vertė – 889 062 Eur.

Pagrindiniai darbai:

• kintančių vandens srovių, kurių aukštis iki 2 m, šviesos ir šokio fontanas;
• vaikų žaidimų aikštelė su dviem pasakų nameliais, kur dėl sumontuotos garso įrangos bus galima klausytis aktorių įskaitytų lietuviškų ar kitų pasaulio tautų pasakų;
• lipynės ir karstyklės;
• mažiems vaikams – smėlio dėžė, spalvoti kalniukai – laipioti;
• didesniems vaikams – meistriškumui ugdyti – linijinė velotrasa ir velotrasa su kalniukais;
• senjorams – petankės aikštelė. Šio iš Prancūzijos kilusio žaidimo esmė – mesti metalinį rutulį kuo arčiau taikinio – medinio rutulio;
• pėsčiųjų takai, suoliukai poilsiui, dviračių stovai;
• parko apšvietimas.
• kad atnaujinto parko teritorija būtų jaukesnė, planuojama ją papildomai apželdinti, įrengti naujus spalvingus gėlynus.

Atnaujinamo parko plotas – 3,6067 ha.

Rangovas – UAB „Brosta“.

Darbų atlikimo terminas – 2018 m. spalio pabaiga.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą