Namai

KAUNO ŠILO kataloguose – sprendiniai maksimaliam termoizoliacinės medžiagos efektui pasiekti

Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patirtis sujungta su naujausiomis technologijomis.

„Termoizoliaciją „Kauno šilas“ gamina daugiau nei 30 metų, per kuriuos sukauptas solidus bagažas žinių, kaip polistireninį putplastį statinių šiltinimui panaudoti efektyviausiai, koks gaminys geriausiai tinka vienos ar kitos konstrukcijos šiltinimui, koks turi būti optimalus šiltinimo medžiagos storis vienoje ar kitoje konstrukcijoje, siekiant maksimalios naudos“, – sako vienas iš katalogų bendraautorių, ilgametis įmonės darbuotojas Inžinierius Leonardas Miškinis, akcentuodamas, kad didžiausia ekonominė nauda statyboje ir maksimalus termoizoliacinės medžiagos efektas pasiekiamas tik esant vienai išlygai – medžiaga turi būti panaudota pagal paskirtį, laikantis reikalavimų ir taisyklių. Tai buvo pagrindinis įmonės siekis, kuriant katalogus.

Kam skirtas katalogas ir ką jame ras specialistai

Katalogai „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“ kaip pagalbinė priemonė skirti architektams, projektuotojams, konstruktoriams ir statytojams.

Architektams ir projektuotojams tenka dirbti su itin dideliu informacijos kiekiu. „Pateikdami konstrukcinius brėžinius su šiluminėmis gaminių savybėmis ir paskaičiuotais medžiagų kiekiais, mes leidžiame iš anksto žinoti konstrukcijų storius, o tai leis daug greičiau projektuoti patalpas. Galima ir lengviau apskaičiuoti reikalingus medžiagų kiekius, o brėžiniai taip pat gali būti geras pavyzdys individualiems sprendimams“, – aiškina katalogų bendraautorius, įmonės Kokybės vadovas Vykintas Sliesoraitis.

Katalogai projektuotojui ir architektui pateikia įvairių brėžinių nomenklatūrą – nuo pastato pamatų iki stogo A+ bei A++ klasių energinio efektyvumo statiniams – naujos statybos bei rekonstruojamiems visuomeniniams ir gyvenamiesiems pastatams. Katalogas sudarytas taip, kad jame būtų galima greitai ir lengvai orientuotis „Šiloporo“ gaminių asortimente, įvertinti ir optimaliai išnaudoti teigiamas gaminių savybes įvairiose pastato atitvarose, parinkti reikiamą termoizoliacijos storį pagal statybos techninio reglamento reikalavimus. Kataloguose nurodytos rekomenduojamo tipo polistireninio putplasčio šiluminės vertės ir storiai, kai reikia pasiekti A+ ir A++ klasę. Kataloguose informacija pateikiama „Autocad“ ir PDF formatu.

Kaip išvengti perteklinių termoizoliacijos savybių ir optimizuoti procesą

Rinkoje yra didelė termoizoliacinių medžiagų įvairovė ir jų vis daugėja. Iš vienos pusės – nuolat pasirodo nauji gaminiai, koreguojamos ir tikslinamos jų savybės, iš kitos pusės – keičiasi normatyviniai reikalavimai, termoizoliacijos šiluminių savybių pataisų koeficientai. Tad nuolat atsinaujinantis informacijos srautas reikalauja iš projektuotojų tam skirti daug laiko, būti atidžiais. O individualūs statytojai, pastebi V.Sliesoraitis, siekdami geriausio rezultato dažniausiai perka medžiagas su perteklinėmis savybėmis ir investuoja per daug.

„Siekiantiems aiškumo, kataloge nurodome rekomenduojamus gaminius tam tikrai konstrukcijai, esančiai įvairios paskirties pastatuose: tiek gyvenamuosiuose, tiek viešosios paskirties – padedame pasiekti optimalius šiltinimo rezultatus su brėžiniuose nurodytomis medžiagomis“, – pasakoja L.Miškinis.

Sprendiniai naujiems ir renovuojamiems pastatams – patogesnis darbas projektuojant

Aštrėjant energetinei krizei, ieškoma įvairių sprendimų, kaip taupyti energiją, sumažinti suvartojamos šilumos kiekius ir sąskaitas už šildymą.

Lietuvoje daugiau nei 13,5 tūkstančių daugiabučių namų suvartoja daug arba labai daug šilumos ir laukia renovacijos. Per 2021–2022 metus tik 650 namų perėjo į atnaujintų – renovuotų daugiabučių kategoriją ir jų suvartojama energija sumažėjo 2–3 kartus. Atsakingo verslo įmonė „Kauno šilas“ remia iniciatyvą didinti renovacijos tempus bei mažinti brangios energijos švaistymą ir siūlo sprendimus pagal savo kompetencijas. Todėl ir katalogo skyriuje apie renovaciją atkreiptas dėmesys į konkrečius sprendinius, t. y. pateikti šiltinimo brėžiniai nuo cokolio iki stogo.

„Nors daugelis konstrukcijų ir mazgų tiek daugiabučių namų, tiek mažaaukštėje statyboje iš esmės sutampa, pastatų apšiltinimo srityje yra nemažai skirtumų, – sako L.Miškinis. – Renovuojamiems namams keliami žymiai mažesni energinio efektyvumo reikalavimai, tuo tarpu mažaaukštė statyba pasižymi didele medžiagų ir konstrukcijų įvairove. Todėl mums buvo svarbu kataloge išskirti naują statybą bei renovaciją, nes tai dvi skirtingos veiklos sritys, ir projektuotojams, architektams darbą padaryti patogesniu.“

Pildo skydinių namų termoizoliavimo nišą

Iki šiol statybos taisyklėse „Atitvarų šiltinimas polistireniniu putplasčiu“ tik minimaliai buvo minimi karkasiniai namai, o skydinių namų problematika, kaip pastebi L.Miškinis, visiškai nejudinta. Rinkos tendencijos rodo, kad skydiniai namai atrado savo nišą ir labai populiarėja, o skydų gamybai bei tolimesniam pastato apšiltinimui sunaudojami nemaži polistireninio putplasčio kiekiai. Atliepdami rinkos poreikį, ekspertai sukūrė specialų katalogą „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“.

„Kataloge pateikiami skydinių namų statybos atitvarų sprendiniai, įvertinti minimalūs termoizoliacijos – „Šiloporo“ – produkcijos kiekiai A+ ir A++ energinio efektyvumo klasės užtikrinimui tiek daugiabučių namų, tiek mažaaukštei statybai. Skydinių namų dalies brėžiniai universalūs, skaičiavimai naudotini namams, kurių skydo gamybai naudojamos 16 cm storio „Šiloporas Neo EPS 70“ plokštės“, – pasakoja kokybės vadovas V.Sliesoraitis.

Dirba išvien su statybos sektoriumi

Įmonė „Kauno šilas“ daug dėmesio skiria ne tik technologinio proceso tobulinimui, produkcijos kokybės gerinimui, naujų, pažangių produktų kūrimui, bet ir švietėjiškai, konsultacinei veiklai. Įmonė gamina ne tik tradicinius putplasčio gaminius, bet ir specialius, sprendžiančius net ne vieną problemą, kaip, pvz., šilumos ir smūgio garso izoliacijai skirtas „Šiloporas EPS T“ ar ypatingai mažu įgeriamumu pasižymintis gaminys „ŠiloporasGeo EPS 100“ pamatų formavimui.

Kaip pastebi V.Sliesoraitis, – statybos sektorius išgyvena dideles transformacijas, reikalavimą statyti tvariau, statyti energiškai vis efektyvesnius pastatus. Nuo 2014 m. iki 2019 m. statybos sektorius turėjo įveikti „atstumą“ nuo B iki A++ energinio naudingumo klasės. Ir tai yra pakankamai didelis pokytis, iššūkis, kurį padeda įveikti ir „Kauno šilas“, ne tik gamindamas šiltinimo medžiagas, bet ir pateikdamas konkrečius šiltinimo sprendinius.

„Kauno šilo“ iliustr.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą