Gamta ir gyvūnai

Kauno prekybos centras „River Mall“ žengia tvarumo keliu: nuo elektrinių automobilių infrastruktūros iki tarptautinio sertifikato

Prekybos centras „River Mall“, įsikūręs centrinėje Kauno miesto dalyje, Jonavos gatvėje, įsibėgėjusį rudens sezoną pradeda darbingai. Prekybos centras ne tik siekia užtikrinti kauniečiams bei miesto svečiams platų prekių ir paslaugų pasirinkimą, bet ir aktyviai žengia koja kojon su pasaulinėmis tvarumo tendencijomis. Rugsėjo viduryje prekybos centrui suteiktas tarptautinis „BREEAM In-Use“ sertifikatas, o jo teritorijoje išvystyta visiems viešai prieinama elektromobilių įkrovimo infrastruktūra.

Investuoja į tvarumą skatinančius sprendimus

Prekybos centro „River Mall“ savininkės, „EfTEN River“, UAB vadovas Laurynas Žilys pastebi, kad kasdien siekiant kurti patogią ir draugišką aplinką pirkėjams ir darbuotojams, negalima atsiriboti nuo tvarumą skatinančių sprendimų diegimo.

„EfTEN Real Estate Fund 4“ yra pirmas „žalias“ komercinio NT fondas Baltijos šalyse, visus savo valdomus pastatus sertifikuojantis pagal BREEAM sistemą ir dalyvaujantis GRESB – pasaulinėje tvarumo sprendimų programoje. Nuolatinis dėmesys aplinkai ir prekybos centro lankytojams yra vienas esminių mūsų veiklos prioritetų. Džiaugiamės, kad tai nelieka neįvertinta – prekybos centrui „River Mall“ suteiktas tarptautinis „BREEAM In-Use“ sertifikatas, „Very good“ įvertinimas patvirtinantis, kad pastatas atitinka aukštus tvarumo standartus, o jame pritaikyti sprendimai leidžia taupiai naudoti energiją ir kitus resursus, užtikrinti draugiškesnę aplinką žmonėms ir pastatą eksploatuoti bei administruoti efektyviau“, – kalba L. Žilys.

Jam antrina Rida Kalvaitienė, prekybos centro valdytojos „Newsec“ turto valdymo grupės vadovė, pabrėžianti, kad artimiausiu metu yra suplanuota įgyvendinti dar daugiau tvarių sprendimų: šiuo metu taikomi pastato vidaus, fasado ir automobilių stovėjimo aikštelės apšvietimo sprendimai bus pakeisti moderniais LED šviestuvais, ant stogo planuojama įrengti saulės jėgainę, nuolat ieškoma kitų efektyvių ir „žalių“ sprendimų.

Iš viso „BREEAM“ sertifikatu Lietuvoje įvertinta mažiau nei 10 prekybinės paskirties pastatų, tad prekybos centrui „River Mall“ šis įvertinimas – išties didelis pasiekimas.

Dar viena inovacija, leisianti prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo ir elektrinių automobilių infrastruktūros Kauno mieste gerinimo – prekybos centro teritorijoje įrengtos visiems viešai prieinamos „Inbalance Grid“ elektromobilių įkrovimo stotelės. 3 įkrovimo stotelės leis įkrauti net 6 transporto priemones vienu metu ir veiks visą parą.

„Nors Kaune daugėja elektromobilių įkrovimo stotelių, tačiau jų miesto centrinėje dalyje vis dar nėra pakankamai. Todėl prekybos centro stovėjimo aikštelėje įrengėme įkrovimo stoteles, taip gerokai išplėsdami jų tinklą ir galimybes įkrauti savo elektromobilį“, – teigia R.  Kalvaitienė.

Nuo baldų iki gėlių gausos

Daugiau nei 11 tūkst. kvadratinių metrų ploto prekybos centre „River Mall“, kuriame įrengta daugiau kaip 20 prekybos bei paslaugų teikimo vietų, įsikūrę savo segmentų lyderiai: „Maxima XX“, „IKEA“ „Eurovaistinė“, „KIKA“ ir daugelis kitų. Dar vienas prekybos centro išskirtinumas – iki 23 val. veikianti gėlių parduotuvė „Pasaulio gėlės“. Taip ilgai dirbančių gėlių įsigijimo vietų Kauno mieste yra vos keletas.

Lankytojų patogumui prekybos centro teritorijoje yra įkurtas ir Covid-19 testavimo punktas.

„Gyvename iššūkių kupinu laikotarpiu, tad džiaugiamės turėdami galimybę prekybos centro teritorijoje sudaryti galimybę lengvai ir patogiai atlikti reikiamus testus. Pandemijos laikotarpiu ypatingą dėmesį skiriame saugios aplinkos kūrimui bei laikomės aukščiausių standartų prevencijai prieš virusus“, – kalba R. Kalvaitienė.

Prekybos centras „River Mall“ įsikūręs Jonavos g. 60. Daugiau informacijos: https://www.pcrivermall.lt/

Pranešimą paskelbė: Beatričė Mikšytė, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą