Laisvalaikis

Kauno IX forto muziejaus lankytojai nuaudė šimtmečio linkėjimų audinį

Nuo 2018 m. vasario 16 d. Kauno IX forto muziejus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga kvietė lankytojus simboliškai prisiliesti prie audimo tradicijų, vienos seniausių lietuvių liaudies meno šakų, kuri byloja apie lietuvių tautos kūrybinę galią, atskleidžia savitą meninį skonį. Muziejaus lankytojai buvo raginami prisiminti, kad VALSTYBĖ – TAI MES, ir pagalvoti, ko palinkėtų Lietuvai, tautiečiams, sau? Užrašytus sveikinimus ir linkėjimus atkurtai Lietuvai muziejaus lankytojai audė į bendrą kūrinį – šimtmečio audinį.

Per metus Kauno IX forto muziejuje apsilankė daugiau nei 52 tūkstančiai lankytojų, daugybė įvairaus amžiaus tautiečių ir turistų iš užsienio aktyviai įsitraukė į audinio kūrimą. Ant spalvotų juostelių galima rasti įvairiausių užrašų: vieni deklaravo savo meilę Tėvynei, kiti akcentavo pagrindines žmogaus ir valstybės vertybės – Laisvę, Vienybę, Pagarbą, Drąsą, Taiką, treti – tiesiog užfiksavo savo apsilankymą muziejuje.

Šia iniciatyva Kauno IX forto muziejus siekė ne tik paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet ir suburti bendrai kūrybai, įkvėpti vienybę, paskatinti pilietiškumą. Simbolinis audinys bus saugomas Kauno IX forto muziejuje ateities kartoms.

Pranešimą paskelbė: Rita Dabulskytė, Kauno IX forto muziejus

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą