Sveikata

Kaunietės džiaugiasi ilgomis motinystės atostogomis – spėjo sukurti verslą

Kol valdžia svarsto ar ir vieną vaiką auginantys tėvai nusipelnė turėti, vadinamuosius, „mamadienius”, verta prisiminti ir kitas Lietuvoje tėvams suteikiamas privilegijas. Kurias neretai pamirštame. Pavyzdžiui, mūsų šalis Europoje pirmauja ilgiausiomis motinystės atostogomis. Kai šiaurietės mamos savo mažylius gali namuose prižiūrėti vos keletą mėnesių, lietuvės gali rinktis su mažyliais namuose likti metus, du ar net tris. Tiesa, tretieji metai nėra apmokami, tačiau yra išsaugoma moters darbo vieta.

Šiomis sąlygomis pasinaudojo dvi mamos kaunietės. Kurios nusprendė įkurti savo verslą. Deimantė ir Simona ėmėsi drabužių, pritaikytų žindančioms, kūrimo. Ir džiaugiasi, kad startavusios vos prieš keturis mėnesius, jau sulaukė susidomėjimo iš užsienio ir savo kurtus drabužius jau eksportuoja į Daniją.

„Mintis imtis tokio verslo galvoje kirbėjo jau senai. Tapusi mama, pastebėjau, jog sunku rasti kuo gražiai ir patogiai apsirengti, kad būtų lengva pažindyti ir nereikėtų atidengti visos krūtinės ar ieškoti kur pasislėpti. Apie tai išsikalbėjome su drauge, kuriai sukos tokios pačios mintys. Ir nusprendėme,  kad reikia bandyti“ – pasakoja viena iš „Canywhere“ prekinio ženklo įkūrėjų Simona Valentinavičienė.

Moterys pasakoja, kad savo verslo tikriausiai niekada nebūtų išdrįsusios pradėti, jei nebūtų išėjusios motinystės atostogų. Kadangi auginant mažylį atsirado laisvo laiko, kurį norėjosi kur nors investuoti. Tiesa, pripažįsta, kad būti kūdikio mama ir verslininke vienu metu – nėra lengva.

„Ieškotis audinių, tiekėjų, partnerių pradėjome tada, kai mūsų mažyliams buvo vienam 3, kitam – 6 mėnesiai. Kadangi abi vaikučius maitinome pačios, turėdavome juos visur vežtis kartu. Apskritai, pradžia buvo sudėtinga ir dabar nėra lengva. Tačiau per trumpą laiką jau spėjome sukurti keturias nedideles kolekcijas. Jau turime lojalių klienčių. Ir dažnai pajuokaujame, kad jei verslą sukurti būtų lengva – visi būtų verslininkai“ – su šypsena pasakoja „Canywhere“ bendraįkūrėja Deimantė Šmitė ir tikina, kad neabejoja savo verslo sėkme ir pasvajoja, jog ateityje pavyks sukurti darbo vietas ne tik sau, bet kitiems.

  • Valentinavičienė – daug metų praleido dirbdama drabužių versle, D. Šmitė – marketingo specialistė. Tad suvienijusios jėgas, tapo puikia komanda. Kaip pačios pasakoja, abi yra žindančios mamos, tad puikiai supranta savo klienčių poreikius ir visuomet savo kurtus drabužius pirmiausia išbando pačios. O pirmosios, žiemos kolekcijos sukūrimui užtruko net pusę metų.

„Ilgai ieškojome tinkamo audinio, kad būtų patogus, lengvai prižiūrimas, gražiai atrodytų ir ilgai nenusidėvėtų. Tad bandėme daug audinių. Būdavo pasiuvame suknelę, nešiojam, skalbiam ir pamatom, kad jau po kelių skalbimų audinys „susipumpuruoja“. Tokiam audiniui iš karto sakome „ne“ ir ieškom kito varianto. Norime, kad mūsų kurtais drabužiais moterys džiaugtųsi ilgai. O mūsų prekinis ženklas asocijuotųsi su kokybe“ – patirtimi dalijasi S. Valentinavičienė.

Paklausus ar nebuvo baisu pasirinkti savo verslui tokią, gana siaurą nišą, Deimantė Šmitė atsako, kad atvirkščiai, jaučiasi išsirinkusi labai gerą nišą.

„Žindančioms ir nėščioms mamoms Lietuvoje yra tikrai mažas pasirinkimas gražių, stilingų drabužių. O mes stengiamės įsiklausyti į esamų ir būsimų mamyčių poreikius, tiek kurdamos modelius, tiek besirinkdamos audinius ir pasiūlyti drabužius, su kuriais moterys jaučiasi gražios, moteriškos, savimi pasitikinčios. Jau esame sukūrusios žiemos, pavasario, vasaros ir krikštynoms skirtas nedideles kolekcijas. O iš gautų klienčių nuotraukų, atsiliepimų ir padėkų, suprantame, kad einame tinkamu keliu.“ – su džiaugsmu pasakoja D. Šmitė.

„Canywhere“ sukneles apžiūrėti ir įsigyti galima jų facebook puslapyje, dalį asortimento galima rasti parduotuvėse „One dress“, bei butikuose Kaune „SS Mona“ ir „Tavo stilius“ Kėdainiuose. O moterys žada nesustoti ir ateityje žada pasiūlyti drabužius ne tik mamoms, bet ir kitiems šeimos nariams.

Pranešimą paskelbė: Deimantė Šmitė, MB Devyndarbės

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą