Laisvalaikis

Kasmetė akcija „Susitikim prie kavos puodelio“: vis daugiau dalyvių ir gerų emocijų

Daugiau nei 10 000 kavos puodelių nuo sausio 24 iki sausio 5 dienos padovanota 92-ose sostinės kavinėse, restoranuose, viešbučiuose ir kepyklėlėse, – tradicinės akcijos senjorams „Susitikim prie kavos puodelio“ statistika slepia daugybės žmonių teigiamas emocijas. Nes tai – septyni ilgos žiemos sekmadieniai bei kitos savaitės dienos, gausybės vyresnio amžiaus žmonių praleisti ne namuose, o jaukiose viešosiose erdvėse, kur vaišingų šeimininkų patiektas puodelis kavos buvo proga pabendrauti su bendraamžiais.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, šiandien Rotušėje įteikęs padėkas senjorus vaišinusiems akcijos dalyviams, pastebėjo, kad šis renginys yra „mažiau apie kavą, o daugiau apie bendravimą“. 

„Kava šioje akcijoje tėra simbolis, o svarbiausia yra bendravimas su senjorais ir jūsų svetingumas. Labai noriu už tai padėkoti. Tikrai džiaugiuosi, kad mums visiems pavyko pralaužti ledus, ir nebėra taip, kad senjorai bijotų kažkur mieste užeiti, jie renkasi vis naujas vietas, o tiems, kam vis dar nedrąsu, ši akcija padeda išdrįsti“, – dėkojo R. Šimašius.

Meras atkreipė dėmesį ir į tai, kad tokios akcijos kaip „Susitikim prie kavos puodelio“ yra labai svarbi svetingumo ir visų miestiečių jaukaus gyvenimo dalis jauname Vilniaus mieste, kuris ne tik pas auga, bet ir mielai priima atėjus laikui gyventi su vaikais iš kitų miestų atsikraustančius vyresnio amžiaus žmones. 

Gerų įspūdžių liks ir akcijoje dalyvavusių kavinių darbuotojų atmintyje.

„Senjorai yra stebuklas. Mes visi esam laimingi, kad galim prisijungti prie šios akcijos. Dėkojame Jums už suteiktą  galimybę būti kartu. Išties gavome labai daug gražių emocijų ir palinkėjimų“, – įspūdžiais pasidalijo restorano „Balzac“ komanda.

Kavinės „Meat Lovers Pub“ darbuotojai palinkėjo savivaldybei ir toliau organizuoti tokias akcijas. Kavinių tinklo „Jurgis ir Drakonas“ personalas džiaugėsi sulaukęs svečių padėkų, o kavinės „Marceliukės klėtis“ kolektyvas patikino, kad dalyvauti šioje akcijoje buvo malonu patiems. Senjorus ši kavinė vaišino ne tik kava ar arbata, bet ir sausainiais.

Restorano „Žuvinė“ komanda gyrėsi garbaus amžiaus svečių komunikabilumu ir padėkomis. „Senjorai, kurie lankėsi, buvo tikrai labai inteligentiški, bendraujantys, visada turėdavo su savimi skanėstų, kuriais mielai dalindavosi su personalu, labai girdavo mūsų kavą, sakydavo, kad pati skaniausia, kokią ragavo akcijos metu, ši žinia labai greitai sklido, todėl senjorų skaičius sekmadieniais vis didėdavo“, – pasakojo „Žuvinės“ komanda, kurie neabejoja prisijungsiantys prie akcijos ir kitąmet. O kavinės „Beigelistai“ darbuotojai džiaugėsi sulaukę ankstesniais metais per akciją jau matytų senjorų.

„Būdavo iššūkis per trumpą laiką paruošti tiek puodelių kavos paruošti, – prisipažino „Coffee1“, nedidelės kavinės Užupio rajone, darbuotojai. Ši kavinė – tarp šiųmečių akcijos lyderių. – Bet senjorai tikrai supratingi, kantriai palaukdavo, kai reikėdavo, net padėdavo indus nurinkti, kad greičiau vietą kitiems atlaisvintų.“

Šiemet, kaip ir pernai, daugiausiai – net 1914 kavos puodelių – išdalijo restoranų tinklas „Can Can Pizza“. Kavinių tinklas „Fortas“ ir „Etno dvaras“ ir kavinė „Coffee1“ (ji vaišino darbo dienomis, nuo antradienio iki ketvirtadienio) – po maždaug 800, o kavinių tinklas „Caif Cafe“ – 539.

Kavinių, ne tik didžiųjų tinklų, bet ir pačių mažiausių, jau 19 kartą vykusioje bendruomeniškoje akcijoje kasmet dalyvauja vis daugiau.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą