Namai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas.

Bataliono dydžio karinio miestelio Šiauliuose plotas užima 7,8 ha. Miestelyje, kuris pritaikytos nuolatos gyventi apie 660 karių, įrengti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas ir kt. Taip pat erdvės sportui. Miestelyje yra ir techninės paskirties pastatų: sandėlių, garažų, degalinė, plovykla, pastogė technikai. Taip pat įrengtos ir rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių parkavimo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams ir žmonėms su negalia.

„EIKA grupė savo portfelį papildė Lietuvos demokratijai bei jos saugumui svarbiu objektu – kariniu miesteliu Šiauliuose, kurio plėtojimas buvo naujas tokio tipo projektas įmonių grupei. Šiuo metu esančios geopolitinės situacijos kontekste jis tapo dar reikšmingesnis. Moderni ir išvystyta karinio miestelio infrastruktūra leis turėti tokias sąlygas, kurios būtinos aukšto lygio NATO kariuomenės parengtumui“, – teigia Domas Dargis, EIKA grupės generalinis direktorius.

UAB „Partnerystės projektai keturi“ sutartį su Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija dėl Šiaulių gynybinės infrastruktūros dalinio plėtojimo ir administravimo pasirašė 2021 m. sausio mėnesį. Sutarties trukmė – 15 metų. 2022 m. spalio mėnesį buvo gautas statybų leidimas ir iškart pradėtos statybos.

Pranešimą paskelbė: Irmantas Matilionis, EIKA

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą