Sveikata

Karantino metu algos pakilo visiems NVI darbuotojams

Praėjusią savaitę visi Nacionalinio vėžio instituto darbuotojai sulaukė priedo prie atlyginimo – tai pirmas žingsnis įgyvendinant ilgalaikį medicinos darbuotojų algų kėlimą. Atsižvelgus į padidintą paslaugų finansavimą, medicinos darbuotojų algos NVI auga maksimaliai – 18 proc., likusio personalo – 10 proc. Kaip pabrėžia NVI profesinės darbuotojų sąjunga, toks žingsnis šiuo įtemptu pandemijos laikotarpiu yra sveikintinas ir labai reikalingas.

Algų didinimas motyvuoja

2020 m. gegužės 7 d. posėdžio metu priimtas sprendimas nuo 2020 balandžio 1 d. skirti 18 proc. priemokas medicinos darbuotojams ir 10 procentų priemokas kitiems darbuotojams. Gegužės 13 d. pirmosios priemokos jau išmokėtos.

NVI darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Regina Jarošienė sveikino Administracijos sprendimą atlyginimus kelti visam personalui ir tai padaryti maksimaliai pagal galimybes.

„Džiaugiamės, kad atlyginimas pakilo visiems darbuotojams, neišskiriant nė vienos grandies. Taip pat dėkojame Administracijai ir buhalterijai už operatyvius žingsnius. Finansinė paskata šiuo įtemptu karantino laikotarpiu yra didelė motyvacija kiekvienam“, – pabrėžė R. Jarošienė.

Šiais metais darbo užmokestis jau peržiūrėtas 13 kartų

Šiuo metu NVI slaugytojų atlyginimo vidurkis siekia 1672 eurų, gydytojų – 2636 eurų iki mokesčių. Pastaruoju metu NVI atlyginimų augimo tempai išties dideli, kas leido pasivyti ir viršyti šalies algų vidurkius.

„Džiugu, kad visą karantino laikotarpį, kai šalyje sveikatos priežiūros paslaugos buvo teikiamos gan netolygiai, pristabdžius kai kurių gydymo įstaigų veiklą, NVI darbas vyko išlaikant 70–80 proc. įprastai teikiamų paslaugų apimtis. Gydymo paslaugų apimtys etapiškai didinamos, stengiantis ne tik kokybiškai diagnozuoti ir gydyti vėžį, bet ir maksimaliai apsaugoti pacientus nuo COVID–19 grėsmės. Tikiuosi, kad tolygiai didėjant teikiamų paslaugų mastui, augs ir atlygis už ypatingos kompetencijos ir įgūdžių reikalaujantį mediko darbą“, – kalbėjo NVI vadovė prof. Sonata Jarmalaitė.

Kaip informuoja NVI vyriausioji finansininkė Gražina Grajauskienė, 2020 m. metais darbo užmokestis buvo peržiūrėtas 13 kartų.

 • Padidėjus bazinei algai nuo 173 EUR iki 176 EUR visiems instituto darbuotojams
 • Po metinio darbuotojų vertinimo nustatyta nauja kintamoji dalis darbuotojams.
 • Nustatytos naujos priemokos už darbo krūvį viršijančią veiklą.
 • Nustatytas naujas apmokėjimas už darbą kenksmingomis sąlygomis.
 • Padidėjus minimaliai mėnesinei algai padidintas darbo užmokestis nekvalifikuotiems darbuotojams (D kategorija) nuo 555 EUR iki 607 EUR – pagalbiniams darbuotojams, valytojoms.
 • Padidintas darbo užmokestis kvalifikuotiems ūkio darbuotojams (C kategorija) – elektrikams, santechnikams, deguonininkams, staliams, vairuotojams.
 • Padidintas darbo užmokestis medicinos personalui, priskirtam C kategorijai – slaugytojų padėjėjoms, radiologijos pagalbiniams darbuotojams, ūkio reikalų tvarkytojoms, medicinos registratorėms, medicininių autoklavų aparatininkams.
 • Padidintas darbo užmokestis B kategorijos darbuotojams – administratoriams ir specialistams.
 • Padidintas darbo užmokestis vyresniesiems specialistams, priskirtiems A1 kategorijai.
 • Padidintas darbo užmokestis slaugytojoms, perkėlus visas į A2–2 M kategoriją.
 • Padidintas darbo užmokestis darbuotojams, pasikeitus darbo stažui.
 • Nustatytas naujos priemokos už darbą su COVID–19, kurios siekia nuo 60 iki 100 procentų.
 • Nustatyta priemoka medicinos darbuotojams – 18 procentų ir 10 procentų kitiems darbuotojams už balandžio mėn.

Pranešimą paskelbė: Juventa Sartatavičienė, Nacionalinis vėžio institutas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą