Laisvalaikis

Kalėdinis darbo vakarėlis: stilistės patarimai, kaip atrodyti skoningai ir stilingai

Darbo vakarėliai neatskiriama šventinio laikotarpio dalis. Tai ta proga, kuomet savo kolegoms galime parodyti tikrąjį save, tačiau ką apsirengti norint išsiskirti, bet tuo pačiu ir pataikyti į taktą? Stilistė Emilija Viskontaitė pataria į ką reikėtų atkreipti dėmesį kuriant savo šventinį įvaizdį, kokie deriniai derami ir ko vengti savo aprangoje darbo vakarėlyje.

Aksomas, žvyneliai ir plunksnos

Pasak stilistės E. Viskontaitės, su kiekvienu nauju sezonu turime vis mažiau apribojimų kas madinga, o kas ne. Todėl madingiausia tai, kas labiausiai tinka asmeniškai jums, jūsų asmenybei, ir ką pasirinkus jaučiatės geriausiai bei labiausiai savimi. Tačiau planuojant savo aprangą šventiniam darbo vakarėliui stilistė rekomenduoja atsižvelgti į lokaciją, kurioje vyks šventė ir nurodytą aprangos kodą, jeigu toks yra.

„Pasidomėkite ir peržvelkite būsimos vietos stilistiką, atkreipkite dėmesį į grindų dangą, šis niuansas svarbus tam, kad pasirinktumėte avalynę, su kuria galėtumėte jaustis patogiai ne vieną valandą. Pasidomėti šventės vieta svarbu ir dėl to, kad nepasirinktumėte netinkamų audinių ir per daug nesušiltumėte, ar priešingai, nesušaltumėte“, – sako E. Viskontaitė.

Taip pat stilistė rekomenduoja atkreipti dėmesį į skirtingą drabužių medžiagiškumą. Šventėms puikiai tinka aksomas, siuvinėti audiniai, žvyneliai ir satinas. Tuo tarpu, plunksnų ir kutų detalės drabužiuose sukurs išskirtinumą deriniui, tad pasirinkus nors vieną iš šių akcentų atrodysite ypač stilingai ir moderniai. Nerasime tinkamesnio meto nei šventinis laikotarpis, kuomet galime rinktis blizgius ir žaismingus audinius, kurie vis keičiantis sezonams išlieką aktualūs jau ne vienerius metus. 

Galinga aksesuarų jėga

Net ir paprasčiausią įvaizdį šventišku ir tinkamu darbo vakarėliui galima paversti pasirenkant išskirtinius bei puošnesnius aksesuarus. E. Viskontaitė rekomenduoja rinktis įdomesnius, blizgesio detalių turinčius ar metalizuotos, pavyzdžiui, aukso, sidabro, spalvos auskarus. Jeigu nesinori auskarų, juos galima pakeisti masyvesniu žiedu ar keliais plonesniais žiedeliais ant abiejų rankų.

„Jei nemėgstate papuošalų, alternatyva – diržas, ypač tuomet, jeigu įvaizdžiui nuspręsite pasirinkti dviejų dalių kostiumą. Taip ne tik turėsite puošnesnę detalę, tačiau ir akcentuosite juosmenį. Avalynė – dar vienas akcentas, kuris gali kardinaliai pakeisti derinio visumą. Šį sezoną kaip niekada daug gražių, stilingų ir išskirtinių avalynės modelių, tad rinkitės ryškesnę spalvą, kaip akcentą įvaizdžiui. Monochrominį derinį, kad ir juodą, nuostabiai papildys smailėjančio silueto „kitten heelsaukštakulniai bateliai blizgiu paviršiumi. Išskirtinių ir paskutines mados tendencijas atitinkančių šventinių drabužių bei stiliaus detalių šiuo metu galima rasti ir Kauno „Akropolio“ prekybos centre. Tai labai patogu, nes viską galima įsigyti vienoje vietoje“, – pasakoja stilistė.

E. Viskontaitė rekomenduoja taip pat nepamiršti, kad visuomet į vakarėlį keliaujame su maža rankine, tad ir ją galima pasirinkti įdomesnio dizaino, medžiagiškumo ar faktūriškumo. Be to, plaukų aksesuarai – įvairūs segtukai ir plaukų lankeliai – gali tapti puikia alternatyva prieš tai išvardintiems pasirinkimams. Svarbiausia, nebijoti eksperimentuoti mažais akcentais, kurie gali sukurti skirtingą derinio nuotaiką.

Klaidos, kurių reikėtų vengti

E. Viskontaitė sako, kad pagrindinė klaida, kurią ji pastebi, tai netinkamai pasirinktas drabužių dydis ar netinkamai paruošti rūbai, pavyzdžiui, neišlyginti ar su ištrūkusiomis sagomis. Likus bent kelioms dienoms apgalvokite visus akcentus, kurie bus reikalingi šventiniam deriniui – avalynė, viršutinis drabužis ir kiti aksesuarai.

Kaip šventiniame darbo vakarėlyje atrodyti stilingai ir madingai, tačiau tuo pačiu neapsirengti iššaukiamai?

„Renkantis sukneles ar sijonus atkreipkite dėmesį į drabužio prigludimą, skeltukų gilumą ir bendrą ilgį. Nesirinkite tokių suknelių ar sijonų modelių ir ilgio, su kuriais sėdint nesijausite patogiai. Jeigu darbo aplinka kasdien leidžia rinktis džinsus, vakarėliui pasistenkite kiek daugiau ir pasirinkite šventiškesnę alternatyvą – kelnes. Jos pridės modernumo ir šiuolaikiškumo, be to, atrodysite pasiruošę ir atsižvelgę į reikiamą progą. Stilingumas sukuriamas ne tik apranga, bet ir pasirinkta šukuosena, gaiviu ir subtiliu makiažu, tvarkingu manikiūru. Labai svarbi bendra jūsų visuma, norint atrodyti stilingai ir madingai“, – rekomenduoja E. Viskontaitė.

Stilistė pabrėžia, kad svarbiausia yra nepersistengti bandant atrodyti kardinaliai kitaip, nei esate įpratę: „Rekomenduoju vengti gilių iškirpčių, per ne lyg trumpų sijonų ar suknelių ir ypač peršviečiamų audinių. Tokie pasirinkimai neatrodys nei profesionaliai, nei stilingai. Taktiškumas kuriant įvaizdį prasideda nuo pagarbos jausmo ne tik sau, bet ir kolegoms, su kuriais būnate beveik kasdien. Geriau mažiau ir subtiliau, nei per daug išraiškingai ar iššaukiančiai.“

E. Viskontaitė pataria įvaizdį pradėti kurti nuo to, koks yra jūsų įprastas darbo pobūdis ir nurodytas aprangos kodas pakvietime. Jeigu dirbateypač oficialioje darbo aplinkoje, stilistė rekomenduoja nepersistengti ir rinktis tokį įvaizdį, kuris išlaikys oficialumą net ir vakarėlio metu, tačiau bus puošnesnis nei keliaujant į ofisą ar susitikimą su klientais.

Pranešimą paskelbė: Ieva Kazokaitė, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą