Sveikata

KAIP ŽENGTI EMOCIJŲ PUSIAUSVYROS KELIU?

Pastarieji keli metai buvo ir vis dar yra išskirtinai įtempti: Covid-19 pandemija su gausybe iššūkių (karantinas, darbo netekimas arba padidėjęs darbo krūvis, pasikeitusios darbo ir buities sąlygos, nerimas susirgti, kiti iššūkiai), besitęsiantis karas ir nerimą keliantis informacijos srautas veikia gyventojų psichologinę sveikatą.

Prieš metus atlikto Krizių įveikimo centro ir KOG rinkodaros ir komunikacijos instituto  visuomenės nuomonės tyrimo „Lietuvos gyventojų psichologinė būsena” (2021) duomenimis, tik kas dešimtas žmogus linkęs kreiptis į specialistus dėl psichologinių problemų, nors vis daugėja pritariančių, kad naudotis psichikos sveikatos specialistų paslaugomis nebėra gėdinga, neverta to stigmatizuoti, problemų maskuoti.

To paties tyrimo duomenimis rodikliai, atskleidžiantys Lietuvos gyventojų nuotaiką ir psichologinę gerovę nėra džiuginantys.  Tyrimo rezultatai parodė, kad net 72 proc. gyventojų nurodo šiuo laikotarpiu susidūrę su psichologiniais iššūkiais. Gyventojai dažniausiai susidūrė su baimės, nerimo jausmu (36 proc.), kentė nuo vienatvės (31 proc.). Vienas iš penkių gyventojų nurodo, kad psichologinių sunkumų jam kėlė finansinės problemos, 16 proc. iššūkiu tapo santykiai su artimaisiais ar bendradarbiais.

Siekiant pagerinti dabartines psichologinio konsultavimo prieinamumo sąlygas bei padėti žmonėms atrasti vidinę ramybę ir harmoniją su savimi ir aplinka įkurta nuotolinių psichologijos paslaugų platforma ,,Unikaklinika.lt”. Įmonės misija užkoduota pavadinime – atsižvelgiant į kiekvieno asmens individualumą ir unikalumą suteikti psichologinę pagalbą, kuri geriausiai atlieptų jo poreikius ir lūkesčius. ,,Tikime kiekvieno žmogaus ir jo gyvenimo kelio unikalumu. Skirtingos patirtys formuoja žmogaus mintis, pasirinkimus ir sprendimus. Informacinis bei kasdienis ūžesys vis labiau išbalansuoja mūsų vidinę pusiausvyrą, pasidaro sunku nurimti, vargina įkyrios mintys ir nežinomybė. Emocijų ir išgyvenimų gausa įneša sumaišties, neleidžia racionaliai spręsti gyvenimiškų situacijų. Dėl to neišvengiamai iškyla poreikis nusiraminti ir atrasti harmoniją su savo vidiniu „AŠ”. Šis vidinės ramybės atradimas teigiamai paveikia visas gyvenimo sritis: tampame sėkmingesni darbe, džiaugiamės darnesniais santykiais šeimoje, pozityviai bendraujame su aplinkiniais”,- teigia įmonės direktorė Simona Mašauskienė.

Klinikoje klientas galės lengvai ir patogiai registruotis nuotolinei konsultacijai su pasirinktu specialistu, konsultacija vyks nuotolinio ryšio priemonėmis, taigi nereikės gaišti laiko vykstant į susitikimą, tačiau jei klientui patogiau ir labiau priimtina gyva konsultacija – susisiekus su ,,Unikaklinika.lt” (telefonu ar el.paštu), bus pasiūlytas sprendimas.

,,Unikaklinika.lt” klientų ir konsultacijose sprendžiamų problemų ratas labai platus: nuo individualaus asmens iki įmonės, nuo paprastų buitinių nesklandumų iki kompleksinių iššūkių. Visa tai – ilgai kurtos ir gludintos idėjos bei kruopščiai atrinktų savo srities profesionalų komandos darbo rezultatas.

Mūsų darbuotojai – tai ilgametę patirtį sukaupę ir nuolat besitobulinantys specialistai. ,,Karantino laikotarpiu žmonės įprato naudotis nuotolinio ryšio priemonėmis. Pastebime, kad net gyvenimui grįžus į įprastas sąlygas, žmonės esant galimybei renkasi nuotolines gydytojų konsultacijas, darbuose vis dar mielai organizuoja nuotolinius susirinkimus ir pan. Taigi nuotolinės psichologų paslaugos yra patrauklus būdas skubantiems, efektyviai savo laiką planuojantiems, ar tiesiog norintiems su specialistu bendrauti jiems tinkamoje aplinkoje. Žinoma, nuotolinis paslaugų teikimas gali kelti konfidencialumo ir duomenų saugumo klausimų, bet ,,Unikaklinika.lt” klientų duomenų privatumas ir saugumas yra pagrindinis klinikos prioritetas, o internetinės paslaugos sukurtos taip, kad atitiktų ir viršytų aukščiausius kibernetinio saugumo reikalavimus”,- teigia klinikos direktorė Simona Mašauskienė.

Be psichologinių paslaugų teikimo fiziniams asmenims, klinika teiks paslaugas ir organizacijoms – darbuotojų psichologinės sveikatos, organizacijos vidinio klimato įvertinimo tyrimai, mokymai ir individualios konsultacijos darbuotojams (įmonės gali įtraukti psichologinę pagalbą darbuotojams į savo naudų darbuotojams krepšelį kaip vieną iš motyvavimo priemonių). ,,Įmonės vis dažniau į savo darbuotojų naudų krepšelį įtraukia psichologo konsultacijas. Džiugu, kad vadovai įžvelgia darbuotojų emocinės gerovės svarbą. Juk ,,perdegęs”, asmeninių sunkumų varginamas darbuotojas negalės išnaudoti visų savo profesinių galimybių, įmonės tikslai bus nepasiekti”,– teigia Simona Mašauskienė.

Klinika savo klientams siūlys įvairių terapijų (žirgų, dailės terapija, hipnoterapija ir kitos), kvies dalyvauti mokymuose ir seminaruose. Dėmesį turėtų atkreipti ir specialistai, siekiantys plėsti savo klientų ratą, papildyti savo užimtumą teikiant konsultacijas laisvu nuo pagrindinės veiklos laiku.

Norintys prisijungti prie ,,Unikaklinika.lt” specialistų komandos turėtų užpildyti anketą ir atitikus kvalifikacinius reikalavimus bus pakviesti teikti nuotolines konsultacijas.

,,Tikime, kad galime tapti vedliu siekiant pokyčių ir ieškant atsakymų į  varginančius klausimus, nes iš kiekvienos, net ir sudėtingiausios situacijos dirbant ir bandant suprasti save, randama išeitis, kurios, galbūt, sunkiuoju laikotarpiu ir nematėme”,- teigia ,,Unikaklinika.lt” direktorė.

Paklausta ar nebijo konkurencijos, nes ,,Unikaklinika.lt” nėra vienintelė teikianti tokias paslaugas, direktorė sutinka, jog rinkos situaciją puikiai žino ir prieš nusprendžiant imtis šios veiklos nuodugniai ją ištyrė, tačiau įsitikinusi, jog  dar viena komanda, kuri pasirengusi padėti kiekvienam norinčiam rasti savo emocijų pusiausvyrą bus labai naudinga!

,,Unika klinika” adresas: www.unikaklinika.lt, taip pat galite skambinti telefonu +370-699-58850

Pranešimą paskelbė: Simona Mašauskienė, Unika LT, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą