Namai

Kaip sutaupyti savo namo šildymui

Turbūt daugelis sutiks, kad žiema bene visuomet būna nelaukta. Ir žinote, ką? Tai yra neišvengiama. Kiekvienais metais daugelio būstų savininkai susiduria su tomis pačiomis problemomis – didelėmis šildymo sąskaitomis. Tačiau gera žinia yra ta, jog mes galime tam iš anksto pasiruošti, sumažindami šildymui tenkančias išlaidas. Todėl nieko nelaukę skubame jums pateikti ir kelis praktiškus patarimus, kurie gali jums praversti šaltuoju metų laiku sutaupant daugiau lėšų.

Užsandarinkite oro nuotėkius

Jei norite sumažinti šildymo sąskaitas, pats metas ieškoti oro nuotėkių. Patikrinkite sienas, langus, lubas, duris, šviestuvus, kištukinius lizdus ir jungiklius, ar iš jų nesklinda oras. Ieškokite tokių dalykų kaip skylės, tarpai ir besitraukiančios apsauginės juostelės. Tikrindami langus, galite netgi atlikti gerai visiems žinomą žvakių testą. Tereikia uždegti žvakę ir palaikyti liepsną prie langų (žinoma, saugokite užuolaidas!). Jei pamatysite, kad liepsna juda, tai gali reikšti, kad yra oro nuotėkis.

Jei atrasite nuotėkių, juos pašalinti nebus labai sunku – tiesiog įsigykite sandariklių ir jų pagalba lengvai pašalinsite nesandarumus. Nors tai nėra labai išskirtinis patarimas, tačiau tai yra labai lengva priemonė, kuri kai kuriais atvejais gali padėti sutaupyti net iki 20 % šildymo sąskaitų.

Užprogramuokite termostatą

Nedideli termostato pakeitimai gali labai sumažinti jūsų sąskaitas už šildymą. Galite sutaupyti iki 10 % per metus, jei termostatą aštuonioms valandoms per dieną sumažinsite vos keliais laipsniais. Ketinate visą dieną praleisti darbe? Sumažinkite termostatą. Visai dienai išvykstate į pikniką? Sumažinkite termostatą. Savaitgalį išvykstate iš miesto? Atspėjote – sumažinkite termostatą! Jei norite palengvinti savo gyvenimą, galite investuoti ir į išmanųjį termostatą. Jį galite užprogramuoti taip, kad jis atliktų pakeitimus už jus.

Namo šiltinimas biria mineraline vata

Šiandien namų šiltinimas biria mineraline vata yra labai sparčiai populiarėjantis sprendimas, kuris puikiai pagerina namo mikroklimatą, padeda atsikratyti pelėsio ir veiksmingai mažina šildymo sąskaitas.

Greičiausiai jau esate girdėję, kad oro tarpe renkasi drėgmė, todėl atsiranda pelėsio problema. Be to, oro tarpe cirkuliuojantis šaltas oras patenka į jūsų namų vidų, todėl namai kur kas greičiau atšąla. Tai labai neigiamai paveikia šildymo sąskaitas ir bendrą namuose vyraujantį komforto lygį. Laimei, šios problemos galima atsikratyti, oro tarpą apšiltinus biria mineraline vata.

Biri mineralinė vata puikiai kvėpuoja ir nesugeria drėgmės. Tai lemia jos universalumą ir plačias panaudojimo galimybes, t.y. birią vatą galima naudoti pačioms įvairiausioms sienų konstrukcijoms. Oro tarpą apšiltinus biria vata galima sutaupyti net iki 40% išlaidų šildymui, kartu oro temperatūrą būsto viduje padidinant 2-5 laipsniais. Todėl jei norite padidinti namuose vyraujantį jaukumą, atsikratyti problemų, kurias kelia didelė drėgmė, ir sumažinti šildymo išlaidas, namų šiltinimas biria mineraline vata yra vienas iš optimaliausių sprendimų.

Įsileiskite daugiau šviesos

Kai pasirodo saulė, atitraukite užuolaidas, roletus ar žaliuzes ir į savo namus įsileiskite vitamino D. Į namus pro langus patekę saulės spinduliai gali suteikti nemažai šilumos. O jei jūsų namuose ir taip šilta, nereikės įjungti šildymo! Tik nepamirškite uždengti langų, kad sutemus šaltas oras nepatektų į vidų.

Įsigykite užuolaidas

Apie 30 % šilumos nuostolių namuose patiriama per langus. Tačiau ar žinojote, kad storos užuolaidos gali padėti sulaikyti šiltą orą? Taigi, jei nerimaujate dėl skersvėjo per langus, tiesiog investuokite į gražias ir kokybiškas užuolaidas.

Pabaigai

Žinoma, žiemą šildyti namus gali būti tikrai didelė našta jūsų piniginei, tačiau jei pasinaudosite bent keliais iš šių patarimų, galėsite daugiau sutaupyti ir be didesnio galvos skausmo įveikti didelius žiemos šalčius.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą