Automobiliai

Kaip sėkmingai įsigyti naudotą automobilį

Nusprendėte pakeisti savo dabartinę transporto priemonę, kuri jau senokai tapo jūsų neatsiejama gyvenimo dalimi? Norite atsinaujinti, įsigydami komfortiškesnį, ekonomiškesnį ir naujesnį automobilį? Tačiau nors šią akimirką galite būti labai pozityviai nusiteikę, vos tik pradėsite naujo automobilio paieškas toks entuziazmas gali greitai išblėsti. Todėl siekiant, kad taip nenutiktų ir jums pavyktų pasirinkti kokybišką transporto priemonę, verta atsižvelgti į kelis praktiškus patarimus.

Nuspręskite, kokio automobilio ieškosite

Automobilio paieškos turi prasidėti nuo jūsų konkrečių poreikių išsiaiškinimo. Turite tiksliai žinoti, kokios markės ir kokio modelio transporto priemonė galėtų optimaliausiai atitikti jūsų dabartinius automobiliui keliamus reikalavimus. Tokį sprendimą turėtumėte priimti atsižvelgdami į du svarbius veiksnius – savo poreikius ir numatytą biudžetą. Pastarieji du veiksniai padės jums lengviau vykdyti tolimesnes automobilio paieškas.

Jei automobilį pirksite skolintomis lėšomis

Nors šiandien yra labai populiaru automobilį pirkti skolintomis lėšomis (naudojantis lizingo paslaugomis arba kreipiantis dėl paskolos automobiliui), toks transporto priemonės įsigijimas nėra tapatus automobilio pirkimui asmeninėmis lėšomis.

Jei nusprendėte, kad pirkdami naują automobilį jūs kreipsitės į kreditorius arba lizingo bendrovę, turėtumėte atidžiai įsigilinti į tokių paslaugų teikėjų keliamus reikalavimus. Tai ypač aktualu tuomet, jei yra kreipiamasi dėl automobilių lizingo paslaugų. Lizingo sąlygos kartais gali pakoreguoti ir jūsų numatytus tikslus. Todėl tokiais atvejais prieš pradėdami automobilio paieškas išsiaiškinkite, kokias sąlygas nustato kreditoriai ar lizingo bendrovė.

Pasinaudokite automobilio patikra pagal VIN kodą

Jei renkatės naudotą automobilį, nepaisant to, kaip puikiai išoriškai jis beatrodytų, visuomet turėtumėte pasinaudoti ir automobilio patikra pagal VIN kodą. Automobilio VIN kodas gali būti apibūdinamas kaip jo tapatybę ir istoriją nusakantis numeris. Todėl jei nenorite prašauti pro šalį rinkdamiesi naudotą automobilį, būtinai patikrinkite jo istoriją ir išsiaiškinkite, į kokius autoįvykius jis buvo patekęs, kokiose šalyse jis iki šiol buvo eksploatuojamas, kokioms paskirtims jis buvo naudotas, kaip laikui bėgant keitėsi jo įveikta rida, kokia turėtų būti jo tikroji gamyklinė komplektacija ir kt.

Automobilio patikra pagal VIN numerį taip pat suteikia galimybę išsiaiškinti ar automobilis nebuvo ir nėra vogtas, ar jam nėra taikomi tam tikri teisiniai suvaržymai, ar jis nėra įkeistas ir kt. Taigi, VIN patikra padeda išvengti galimų nepatogumų ir sumažina neteisingo sprendimo riziką.

Atlikite bandomąjį važiavimą

Automobilio vertinimas neturėtų apsiriboti tik jo išorės apžiūra. Išoriškai transporto priemonė gali atrodyti nepriekaištingai, tačiau pabandžius atsisėsti už jos vairo ir nukakus bent keletą kilometrų gali paaiškėti, kad automobilis yra labai nepatogus ir galbūt netgi turintis techninių gedimų.

Jei automobilio pardavėjas nėra nusiteikęs pasiūlyti atlikti bandomąjį važiavimą, tai yra akivaizdus ženklas, kad parduodama transporto priemonė nėra tvarkinga. Tą patį galima pasakyti ir tais atvejais, jei pardavėjas nesutinka, jog automobilis būtų išbandomas mieste ar autostradoje ir siūlo bandomąjį važiavimą atlikti tik automobilių stovėjimo aikštelėje.

Bandomasis važiavimas yra skirtas tam, kad galėtumėte įvertinti ne tik automobilio teikiamą patogumą, tačiau taip pat suprastumėte, kokia yra jo tikroji būklė ir kaip veikia jo važiuoklė. Todėl išbandydami jus dominančią transporto priemonę turėtumėte važiuoti skirtingu greičiu, nevengti kartkartėm greičiau pristabdyti, taip pat reikėtų atlikti ne vieną posūkį, pabandyti važiuoti skirtinga kelio danga ir kt. Visa tai padės įvertinti automobilio techninę būklę ir patogumą.

Automobilį patikrinkite autoservise

Nepaisant to, kurių gamybos metų transporto priemonę jūs norite įsigyti, prieš pirkdami naudotą automobilį turėtumėte jį aprodyti profesionaliems automechanikams. Labai svarbu nepamiršti, kad automechanikus ir autoservisą automobilio techninei apžiūrai turėtumėte pasirinkti jūs, o ne automobilio pardavėjas.

Nors kartais galvojama, kad to daryti nėra jokios prasmės, nes teks patirti papildomas išlaidas, būtina suprasti, kad aklai įsigijus naudotą transporto priemonę nesėkmės atveju galima susidurti su gerokai didesniais finansiniais nuostoliais. Todėl prieš įsigyjant automobilį verta patikrinti jo techninę būklę. O jei apžiūrima transporto priemonė jums labai patinka ir autoservise bus nurodyti tam tikri egzistuojantys techniniai gedimai, nenorėdami atsisakyti tokio automobilio jūs turėsite galimybę reikalauti prašomos pirminės kainos sumažinimo.

Tinkamai užpildykite automobilio pirkimo-pardavimo dokumentus

Nors tai yra ypatingai svarbu perkant brangesnę transporto priemonę, tinkamai užpildyti automobilio pirkimo-pardavimo dokumentus reikėtų kiekvieno įsigyjamo automobilio atveju, sutartyje nurodant tikslią pinigų sumą, už kurią yra perkama transporto priemonė.

Automobilių pardavėjai dažnai nori daugiau sutaupyti, sutartyje nurodydami mažesnę parduodamo automobilio kainą, tačiau jei po sandorio sudarymo paaiškėtų, kad transporto priemonė nėra tokios techninės būklės, kaip kad buvo tikėtasi, grąžinant automobilį pardavėjui jis pirkėjui būtų įsipareigojęs grąžinti tik sutartyje nurodytą mažesnę pinigų sumą. Todėl norint apsidrausti ir būti tikriems, kad neiškils tokių sunkumų, automobilio pirkimo-pardavimo dokumentai turėtų būti užpildyti teisingai.

Daugiau naudingų patarimų rasite: https://reidasofficial.lt/

NaudotosKnygos.lt