Automobiliai

Autolizingas ir paskola automobiliui

Sutikite – šiandien daugelis iš mūsų be nuosavo automobilio jaučiamės lyg be rankų. Ir tai yra visiškai suprantama. Nuosava transporto priemonė mums suteikia didžiulį patogumą ir didžiulę laisvę. Eksploatuodami mums priklausantį automobilį mes galime sutaupyti daugybę savo brangaus laiko ir norimus taškus pasiekti gerokai paprasčiau. Mums nebereikia naudotis viešuoju transportu ir būti priklausomiems nuo kitų.

Todėl tuomet, kai susiduriame su naujo automobilio įsigijimo būtinybe, turime labai gerai pagalvoti, kokį sprendimą priimsime – bandysime naują transporto priemonę pirkti savo asmeninėmis lėšomis ar vis dėlto pasinaudosime paskola arba automobilio lizingu (https://vipkreditai.lt/paskola-automobiliui-autolizingas/).

Kuris sprendimas yra geresnis?

Deja, bet į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra ir negalėtų būti. Klausite, kodėl? Kiekvienas sprendimas labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų lūkesčių. Jei jūs turite pakankamai asmeninių lėšų, naują automobilį jūs galite įsigyti ir be papildomo finansavimo. Tačiau jei tokios galimybės jūs neturite, jums teks rinktis – ilgai ir nuobodžiai taupyti naujai transporto priemonei ar vis dėlto kreiptis į kreditorius arba lizingo bendrovę.

Pasirinkti automobilių lizingą ar paskolą automobiliui?

Pastebima, kad neretai vartotojai šiuos du finansinius pasirinkimus maišo arba sutapatina, manydami, jog tai yra vienas ir tas pats. Tačiau automobilių lizingas ir paskola automobiliui yra dvi skirtingos finansinės paslaugos.

Automobilių lizingas

Jei jūs nuspręstumėte pasirinkti automobilių lizingą, turite suprasti, kad kreditoriai taikys tam tikrus specifinius reikalavimus, kuriuos privalėsite atitikti (juos turės atitikti ir pats automobilis). Dažniausiai kreditoriai taiko tam tikrą apribojimą automobilio amžiui. Pavyzdžiui, nereikėtų nustebti, kad norint pasinaudoti autolizingu, galėsite pasirinkti ne senesnį kaip penkių metų automobilį, kurio amžius pasibaigus autolizingo sutarčiai negalės būti didesnis nei 10 metų. Taip pat nereikia pamiršti ir KASKO draudimo reikalavimo. Šio draudimo reikalavimas įprastai būna taikomas renkantis didesnės nei 5000 eurų vertės automobilius. Žinoma, sąlygos gali skirtis – viskas labai tiesiogiai priklauso nuo pasirenkamų kreditorių, tačiau autolizingas labiau apriboja ir įspraudžia į tam tikrus griežtus rėmus.

Paskola automobiliui

Paskolos automobiliui pasirinkimo atveju kreditoriai vartotojui perveda visą paskolos sumą, kuria jis disponuoja savo iniciatyva. Tai reiškia, kad jis pats sumoka automobilio pardavėjui ir gali rinktis bet kurią norimą transporto priemonę, neatsižvelgiant nei į transporto priemonės gamybos metus, nei į jos techninę būklę. Be to, tokiu atveju nėra taikomas KASKO draudimo reikalavimas. Todėl vartotojas gali lengviau pasirinkti jam tinkamą transporto priemonę. Kita vertus, tai gali nulemti ir didesnę palūkanų normą, kuri padidintų bendrą paskolos automobiliui vertę. Todėl prieš nusprendžiant, kuris finansinis sprendimas jums galėtų tikti geriausiai, turėtumėte labai atidžiai įvertinti visus privalumus ir trūkumus.

Taigi, jei planuojate kreiptis į kreditorius, pasistenkite neskubėti ir gerai apgalvokite visus jums prieinamus pasirinkimus.

carvertical VIN patikra

One Comment

Parašykite komentarą