Laisvalaikis

Kaip praleisti laiką Kroatijoje, kad tai būtų geriausia jūsų vasaros kelionė

Galbūt girdėjote, kad Kroatija yra graži, tiesa? Ši šalis ypač patinka šeimoms su vaikais ir pagyvenusiems žmonėms. Ten yra geras klimatas, nuostabi gamta, skanūs ir prinokę vaisiai ir daržovės bei prieinamos kainos. Kroatija yra nuostabi atostogų kryptis, ir aš ją labai rekomenduoju jauniems keliautojams!

Kroatija yra pietrytinėje Europos dalyje prie Adrijos jūros.Šiaurėje Kroatija ribojasi su Slovėnija ir Vengrija, rytuose su Serbija ir pietryčiuose su Bosnija ir Hercegovina bei Serbija ir Juodkalnija. Kroatijos vingiuojanti Adrijos jūros pakrantė yra iškirpta iš įlankų ir žiočių ir tęsiasi 1777 kilometrus (žemėlapyje tiesia linija matuojama  600 kilometrų). Dinarų kalnai užima didžiąją šalies teritorijos dalį. Adrijos jūroje yra daug didelių ir mažų salų – 1 244. Didžiausios salos-Krk sala, Pago sala, Cres sala, Bračo sala, Korčulos sala, o gyvenamos yra 47 salos. Jei svajojate aplankyti Kroatiją, dabar yra puikus laikas tai padaryti.

Keliauk, būtinai keliauk po šalį! Bet kokiu atveju gali būti transportas automobiliu, autobusu ar vandens keliu. Žinoma, patogiausia keliauti automobiliu, tačiau nenusileidžia vandens transportas. Jei pasiseks, galite net pamatyti šokinėjančius delfinus ar spalvingą povandeninį pasaulį (yra keletas labai įdomių permatomų dugno turistinių laivų), jais galite lengvai nuplaukti iš vieno miesto į kitą arba galite aplankyti netoliese esančias salas.

Ką verta aplankyti Kroatijoje

  • Tarptautinis naujojo teatro festivalis Zagrebe vyksta birželį ir liepą, tarptautinis folkloro festivalis – liepą, Zagrebo vasaros festivalis – birželį ir liepą, o tarptautinis lėlių teatro festivalis – rugpjūtį. 
  • Daug kas tvirtina, kad buriuotojams nėra puikesnės vietos kaip Adrijos jūra. Plaukioti Kroatijoje galima išsinuomoti burlentes, jachtas ir valtis. Ši jūra taip pat pritraukia nardymo entuziastus – jūros vandens skaidrumas siekia net 56 metrus. Čia galite rasti apie 400 rūšių žuvų ir jūros moliuskų, daugybę puikių povandeninių uolienų ir laivų nuolaužų liekanų.
  •  Nors  Kroatijos kalnuose nėra  2000 m. siekiančios viršukalnės, šios šalies kalnai yra labai gražūs, todėl tai mėgstama alpinistų ir turistų  vieta.

Pasijauskite vietiniais Kroatijoje

  • Jei norite pasijusti tikrais Kroatais, būtinai turite apsilankyti viename iš jų festivalių, kad suvoktumėte jų kultūrą ir pamatytumėte vietinius atsipalaidavusius. Sudalyvaukite nuo 1950 metų Dubrovnike vykstančiame tarptautiniame meno festivalyje „Dubrovniko vasaros žaidynės“, kai vasarą visos miesto pilys, dvarai, bokštai ir parkai tampa gyva scena.
  • Nepamirškite išbandyti to, ko dar galbūt gyvenime nedarėte, nes Kroatija – medžiotojų rojus. Čia sudarytos visos sąlygos medžioti elnius, stirnas, šernus, lapes, kalnų ožius, muflonus, laukinius paukščius.
  • Taip pat, kadangi ten yra tinkamas klimatas, reikia išbandyti ir vandens pramogas. Galite tiesiog plaukioti jūroje arba laiką praleisti taip, kad jo niekuomet nepamirštumėte. Daug kas tvirtina, kad buriuotojams nėra puikesnės vietos kaip Adrijos jūra. Galima išsinuomoti burlentes, jachtas, katerius. Panardykite ir įsitikinsite, kad čia vanduo vienas skaidriausių pasaulyje. Gal pamatysite ir nuskendusių laivų liekanų.
  • Nepamirškite aplankyti ir pačios šalies, nes joje yra puiki gamta. Būtinai užlipkite į Marijano pusiasalio uolas, Paklenicos nacionalinį parką, Samoboro kalnus, Būtinai aplankykite Plitvicos ežerų nacionalinį parką, Dubrovniką ir Istrijos pusiasalį.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą