Studijos - Karjera

Kaip paskatinti vaikus praleisti daugiau laiko gryname ore

Nėra blogo oro yra tink netinkama apranga. Tik kas iš tos aprangos, jeigu vaikai mieliau renkasi likti namie prie išmaniųjų ekranų. Šiais laikais daug svarbiau yra sugebėti parodyti vaikams kaip smagu gali būti lauke žaidžiant su draugais.

Įgyvendinus sporto projektą mokyklos teritorijoje atsirado įdomių sporto įrenginių ir zonų, kur vaikai gali žaisti savo sugalvotus žaidimus ir aktyviai leisti laisvalaikį gryname ore. Savo patirtimi dalinasi Vilniaus Valdorfo Žaliosios mokyklos mokinės mama Rima Pozingė.

Prieš metus startavę su projektu „Sportuok gamtoje ir laipiok sienele!“, kuris bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, net neįsivaizdavome kaip tai gali būti naudinga karantino metu, – sako Rima. Atsiradus naujiems iššūkiams mokiniai pertraukų metu privalėjo leisti laiką lauke, kad būtų tinkamai išvėdinamos patalpos. Tuo metu vaikams buvo sudarytos sąlygos aktyviam laisvalaikio praleidimui. Sporto projekto pagalba galėjome sukurti atskiras erdves, kur vaikai laipo sienele, susigalvoja įvairiausių žaidimų karstydamiesi ant tinklinės piramidės, ar bandydami išlaikyti pusiausvyrą ant balansinių juostų. Įsigijus naujus futbolo vartus ir įrengus tinklinio aikštelę, vaikams atsirado papildomos erdvės ne tik aktyviai leisti laiką, bet ir lavinti komandinio žaidimo įgūdžius.

Mokykloje pradėjus veikti laipiojimo uolomis būreliui ir popiečio užsiėmimams gamtoje vaikams atsirado naujos galimybės sportuoti ir patirti džiaugsmingas akimirkas užsiimant neįprasta veikla tokia kaip uolų laipiojimas ar išbandyti naujas karstynių galimybes. Didesnis sporto veiklų pasirinkimas mokyklose ar šalia namų priverčia vaikus labiau domėtis aktyviu laisvalaikio praleidimu.

Mokyklos teritorija yra atvira, kur gali aktyviai laiką leisti ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir apylinkių gyventojai. Pastebėta, ypač karantino laikotarpiu žmonės labai pamėgo pasivaikščiojimus gamtoje. O šioje vietoje atsirado ne tik patraukli vieta miškų apsuptyje, bet ir sporto įrenginiai, kurie pakeičia nepasiekiamus sporto klubus ar sporto būrelius uždarose patalpose.

Anot Rimos, laisvalaikiu po pamokų vietiniai gyventojai ir ypač vaikai renkasi žaisti futbolą, krepšinį ar tinklinį. Mažieji vaikai labai pamėgo tinklinę laipiojimo piramidę, ant kurios susigalvoja įvairiausių žaidimų. Šalia mokyklos kuriasi naujas vaikų darželis, statomi gyvenamieji namai.

Sukūrus patrauklią sporto infrastruktūrą, bei išlaikius ryšį su gamta, galime prisikviesti ne tik vaikus, bet ir suaugusius daugiau laiko praleisti gryname ore.

Pranešimą paskelbė: Rima Pozingė, Vilniaus Valdorfo Žalioji mokykla

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą