Laisvalaikis

Kaip namuose mokytis produktyviai? Padės išmanus laikmatis ir virtuali smegenų mankšta

Lietuvai nirstant į karantiną, vis daugiau mokslo įstaigų planuoja taikyti nuotolinį mokymą. Bet nerimą kelia namuose galintis kristi mokinių produktyvumas, nes čia sunkiau atskirti ribą tarp darbo ir laisvalaikio. Norint jį išlaikyti, verta pasitelkti išmaniąsias programėles – jos padės planuotis užduotis, sekti joms skirtą laiką, kovoti su atidėliojimu ir net ugdytis naujus įgūdžius.

Todoist“: darbų sąrašas – telefone

Psichologai teigia, jog mintyse susikaupusias užduotis perkėlus ant popieriaus lapo, mažėja nerimas dėl dar neatliktų darbų, o užduotis prisiminti gerokai lengviau. Nuo šiol artėjančių atsiskaitymų ar namų darbų nereikės žymėti ant atskirų lipnių lapelių – tą patogiai padaryti galima programėlėje „Todoist“.

„Visi žinome tą malonų jausmą, aplankantį, kai iš darbų sąrašo išbraukiame atliktą užduotį. „Todoist“ programėlė būtent jį vartotojams ir  stengiasi suteikti. Užduotis čia žymėti ir išbraukti galima ypač lengvai – vieno mygtuko paspaudimu. Todėl tarsi sukuriamas ant popieriaus lapo esančio darbų sąrašo efektas, kuriame darbus žymėti galima greitai ir patogiai, o jie svarbūs tik tol, kol neišbraukiami“, – aiškina Audrius Granickas, „Huawei Mobile Services“ verslo vystymo ir operacijų vadovas.

Kiekvienas atliktas darbas vartotojui uždirba karmos taškų, kurie kasdien kaupiami iš naujo. Vėliau, analizuojant „karmos“ duomenis, galima matyti savo produktyvumo tendencijas pasirinktu laikotarpiu.

„Nepaisant programėlės paprastumo, joje galima susikurti ir sudėtingesnes darbų planavimo sistemas – darbus sistemingai rūšiuoti, užduotims priskirti atlikimo datą, laiką, prioritetą, jungti jas į projektus, skirtyti sekcijomis ir kitaip valdyti“, – pasakoja A. Granickas.

Forest: Stay Focused“: produktuvumas tausojant gamtą

Namuose gerokai sunkiau prisiversti imtis būtinų užduočių, tad neretai jas imama atidėlioti. Tyrimais įrodyta, kad atidėliojimą (angl. procrastination) įveikti padeda, kad ir nedidelės, bet labai konkrečios užduoties atlikimas arba nors kelių minučių intensyvuus darbas. Jį atlikti padės programėlė „Forest“. 

„Ji paremta „Pomodoro“ produktyvumo sistemos principu. Pasak jos, darbui rekomenduojama skirti tik 25 minutes, o po jų – nepaisant nieko – imtis trumpos penkių minučių pertraukėlės. Toks procesas kartojamas šešis kartus ir tuomet imamasi ilgos 15 minučių petraukos. Ši sistema leidžia atsikratyti atidėliojimo – juk pasižadame sau ne kalnus nuversti, o padirbėti tik 25 minutes, tad pirmą žingsnį žengti gerokai lengviau“, – aiškina A. Granickas. 

Vis tik svarbiausia, jog programėlė produktyviai veikti skatina ir atlikdama kilnią misiją – padeda auginti tikrus medžius masiškai kertamuose regionuose. 

„Dirbdamas su „Forest“ vartotojas augina virtualų medį. Jei be pertraukos, nepažiūrint į telefoną, išdirbamas pasirinktas laiko tarpas, medis suveši ir tampa gyvas, jei ne – nudžiūna. Bet smagiausia, kad kreditus, gautus už virtualiai užaugintus medžius, vartotojai gali skirti tikriems medžiams sodinti. Programėlės kūrėjai vartotojų skirtą kreditų kiekį paverčia pinigine dotacija organizacijai „Trees for the Future“, kartu su kuria jau pasodino beveik milijoną medžių visame pasaulyje“, – pasakoja A. Granickas. 

AnkiDroid Flashcards“: virtualios atminties kortelės

Mokiniai ir studentai turi išmokti begalę svarbios ir tikslios informacijos, kurią lengviau įsisąmoninti padės virtualios atminties kortelės „AnkiDroid Flashcards“.

„Tyrimų duomenimis, atminties kortelės yra efektyvus būdas norint įsiminti svarbią informaciją. Vienoje jos pusėje parašome klausimą ar sąvoką, kurią norime išmokti, o kitoje – teisingą atsakymą. Korteles išmaišius pasikeičia klausimų seka, tad kartojantis medžiagą iš tiesų išmokstami atsakymai, o ne jų eiliškumas“, – teigia A. Granickas.

Šis metodas ugdymo sistemoje taikomas jau seniai, tačiau su „Anki“ programėle kortelės dabar gali būti lengvai kuriamos ir naudojamos tiesiog išmaniajame telefone.

„Programėlės kūrėjai teigia, kad naudojant šią taktiką įprastas informacijos kiekis įsisavinamas greičiau arba per trumpesnį laiką tiesiog išmokstama daugiau. Pirmiausia todėl, kad mokiniai įsisavina medžiagą dar ją perrašydami į korteles. Bet ypač naudingos ir programėlės automatinės pasitikrinimo sesijos, kurių metų atsitiktine tvarka atverčiamų kortelių atsakymus galima čia pat pasitikrinti ir įvertinti jų sudėtingumą. Pagal tai dirbtinis intelektas kitoje pasikartojimo sesijoje pasiūlys produktyvesnę kartojimosi eigą ir leis medžiagą išmokti greičiau“, – sako A. Granickas. 

„Brain Out – Can you pass it?“: virtuali smegenų mankšta

Ar egzistuoja tokių pramogų, kurios leistų išbandyti savo loginį mąstymą ir paspręsti netikėtas užduotis? Būtent tokia ir yra programėlė „Brain Out – Can you pass it?“, kuri puikiai tiks pertraukoms tarp mokslų.

„Tai yra žaidimą primenanti programėlė, kuri mums siūlys vis sudėtingesnius loginius galvosūkius. Iš pradžių jie bus lengvesni, apšilimui, o vėliau sunkės ir įdomės. Besimokantiems iš namų ir norintiems daugiau iššūkių itin patiks tiek programėlės galvosūkiai, kurie verčia mąstyti kitu kampu. Dažniausiai tokių galvosūkių sprendimai nebus akivaizdūs, bet reikės ieškoti netiesioginio sprendimo“, – išskiria A. Granickas.

Taip pat užduočių sąrašas yra labai ilgas ir net uoliausi ar atkakliausi programėlės vartotojai turės užsiėmimo ilgam. Ypatingai turint omenyje vėlesnius lygius, kurie mūsų smegenims mes didžiausią iššūkį.

Kalendorius: užmiršta produktyvumo klasika

Karantinui prasidėjus ir vis daugiau laiko leidžiant namuose, gyvų susitikimų gerokai sumažėjo, tačiau jie persikėlė į virtualybę. Tad nuotolines pamokas ar paskaitas lygiai taip pat patogiai galima žymėtis kalendoriaus programėlėje.

„Kiekviename įrenginyje gamykliškai įrašyta kalendoriaus programėlė karantino metu ypač pravarti, nes kuriant įvykius leidžia pridėti svarbią informaciją. Tad čia patogiai galime „pasidėti“ nuotolinių pamokų nuorodas, kad atėjus laikui, vieno mygtuko paspaudimu galėtume prisijungtume prie draugų“, – sako A. Granickas.

Kalendoriaus naudojimas planuojant virtualias pamokas pravartus ir todėl, kad programėlė praneša apie arėjančius įvykius. Aktyvavę priminimų pranešimus, prieš kiekvieną įvykį būsite įspėti, tad svarbiausių susitikimų nepraleisite.

Įrenginys produktyvumui

Jaunuolių produktyvumą skatina ne tik programėlių kūrėjai, bet ir telefonų gamintojai, kurdami ambicingų jaunų žmonių poreikiams patenkinti skirtus telefonus. Štai kompanija „Huawei“ neseniai pristatė naująjį „Huawei P Smart 2021“ išmanųjį, kuriame jaunuoliai ras viską, ko gali prireikti jų produktyviam gyvenimui.

„Po telefono dangteliu – 5000 miliamperų (mAh) baterija, užtikrinanti ilgą ir produktyvų įrenginio naudojimą. Baterijai išsekus, ją sparčiai pakrauti galėsite su greito krovimo „SuperCharge“ technologija, kuri po 10 minučių įkrovimo įrenginiu leis naudotis ištisas 2 valandas. Be to, produktyvumą užtikrins ir spartus „Kirin“ procesorius bei atnaujinta „EMUI“ operacinė sistema. O dienos darbams pasibaigus, dėl savo ryškaus ir 90 procentų įrenginio korpuso užimančio ekrano telefonas puikiai tiks pramogoms ar naršymui socialiniuose tinkluose“, – pasakoja Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:

Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/

Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/

YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/

Pranešimą paskelbė: Paulius Udra, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą