Technologijų naujienos

Kaip kompiuterinę įrangą saugiai išvalyti tiesiog namuose?

Pandemijos metu susiformavo įprotis dažniau ir atidžiau plauti rankas, tačiau daugelis žmonių vis dar pamiršta kompiuterius, kurie gali būti tikras bakterijų magnetas. Jei dirbdami biure, paprastai visuomet turėjome specialių kompiuterio valymo priemonių, tai būdami namuose, turime naudoti tai, kas visuomet po ranka. Kaip namų sąlygomis tinkamai pasirūpinti kompiuterio higiena, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Šiandien kompiuterio valymui galime rasti pačių įvairiausių priemonių – nuo purškiklių ir putų iki šlapių ir sausų servetėlių. Vis tik gera žinia ta, kad norint išvalyti kompiuterio priedus jums puikiai tiks ir įprastos valymo priemonės, kurias kiekvienas turime namuose. Tam, kad valydami nepridarytume daugiau žalos nei naudos, svarbu žinoti, kaip juos tinkamai naudoti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kompiuterio ekranui – seni marškinėliai

Kompiuterio ekranas – jautriausia ir viena greičiausiai susitepančių kompiuterio dalių, kurios priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį. Jį valykite su minkštu ir švelniu audiniu be pūkelių bei venkite bet kokių valiklių, kurių sudėtyje yra spirito, acetono, acto ar kitos rūgšties.

„Šiuolaikiniai kompiuterių ekranai yra gerokai jautresni nei bet kada anksčiau. Net mažos popieriaus atplaišos gali palikti įbrėžimus ant ekrano. Todėl kompiuterio ekrano niekuomet nevalykite popieriniu rankšluosčiu ar vienkartinėmis servetėlėmis. Jei neturite švelnios šluostės, naudokite sausus ir minkštus senus marškinėlius. Iš bėdos galėtų pasitarnauti net ir popierinis kavos filtras. O vietoj specialių valiklių – vandenį arba ekraną tiesiog valykite sausa šluoste“, – pataria M. Vrubliauskas.

Ekraną valykite švelniais judesiais – jokiu būdu nespauskite paviršiaus, nebraižykite jo. Net jei ant ekrano matosi dėmės, stipriai netrinkite, nes galite pažeisti paviršių. Jei sausa šluoste nepavyksta nuvalyti dėmių, galite ją lengvai sudrėkinti vandeniu.

Klaviatūrai – plaukų džiovintuvas ar dulkių siurblys

Ant kompiuterio klaviatūros kaupiasi net 20 tūkst. daugiau bakterijų nei ant klozeto dangčio, rodo informacinių technologijų bendrovės „CBT Nuggets“ atlikto tyrimo duomenys. Todėl būtina nuolat rūpintis jos švara.

Prieš pradėdami valyti klaviatūrą, iš pradžių išjunkite kompiuterį, o laidinę klaviatūrą atjunkite nuo kompiuterio. Tuomet apverskite kompiuterį ir švelniai purtykite, kad iškristų trupiniai, dulkės ir kitos klaviatūroje susikaupusios šiukšlės.

„Tarpus tarp klaviatūros klavišų paprasta išvalyti ausų krapštukais. Tiesiog suvilgykite juos vandeniu ir švelniai perbraukite per tarpus. Susikaupusiems nešvarumams pašalinti taip pat galite naudoti plaukų džiovintuvą ar dulkių siurblį. Bet prieš tai būtinai įsitikinkite, kad juose įjungtas mažiausios galios režimas. Taip pat nenukreipkite šilto oro tiesiai į klavišų apačią, nes galite lengvai pažeisti karščiui jautrią elektroniką“, – įspėja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Klaviatūros ir mygtukų paviršių valymui galite naudoti drėgnas servetėles, minkštą šluostę ar medvilninio audinio skiautę. Tiesiog sudrėkinkite ją vandeniu, stipriai išgręžkite ir švelniai nuvalykite paviršius. Šluostė negali būti šlapia, tik drėgna, kad po klavišais nepatektų per didelio vandens kiekio. Po to – viską nusausinkite sausa šluoste.

Kompiuterio pelei – ausų krapštukai

Įdomu tai, kad nors kompiuterio pelė yra dažniausiai naudojamas priedas, žmonės ją valo – rečiausiai. Nepriklausomai nuo to, kokio tipo pelę naudojate, pirmiausia atjunkite ją nuo maitinimo: ištraukite laidą, išimkite baterijas arba paprasčiausiai paspauskite išjungimo mygtuką. Tai padės išvengti trumpųjų jungimų, kurie gali priedą sugadinti negrįžtamai.

Antras žingsnis, pasak „Bitės Profo“, atidžiai pašalinti susikaupusius nešvarumus iš pelės viršuje, šonuose ir apačioje esančių tarpelių. Tam geriausiai pasitarnaus ausų krapštukai ar dantų krapštukas su vatos gabaliuku. Taip galėsite pasiekti net ir giliau esančias dulkes ir šiukšles.

Vėliau pelės paviršių nuvalykite drėgna servetėle, kempinėle ar sudrėkinta šluoste. Tiesa, šioje vietoje, vėlgi, reikėtų vengti perteklinės drėgmės, todėl prieš pradėdami valyti, šluostę stipriai išgręžkite: „Jeigu naudojate pelę su slinkties ratuku, norėdami išvalyti čia susikaupusius nešvarumus, apverskite pelę ir sukdami ratuką išpurtykite dulkes. Prieš vėl pradėdami naudotis pele, įsitikinkite, kad kompiuterio priedas visiškai sausas.“

Daugiau apie kompiuterio priedų priežiūrą galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą