Namai

Kaip išsirinkti tobulą sofą savo svetainei?

Svetainė yra svarbi erdvė daugeliui žmonių. Čia atsipalaiduojame po darbo, leidžiame laiką su šeima ar draugais. Svetainė dažnai tampa susibūrimo vieta, todėl svarbu, kad ji būtų jauki ir funkcionali. Sofa yra vienas iš svarbiausių baldų, kurį privalote įsigyti  apgalvoję nemažai dalykų. Rinkoje vyrauja keletas nesenstančių sofų modelių, bet jie ilgainiui pabostą, todėl norisi atrasti šį tą išskirtinio. Ieškodami tobulos sofos savo namams privalote atsižvelgti ne tik į jos grožį, patogumą, bet ir įvertinti savo gyvenimo būdą. Straipsnyje rasite naudingų patarimų, kurie leis greitai išsirinkti tinkamiausią baldą.

Įvertinkite savo gyvenimo būdą

Pirkdami tam tikrą baldą retai susimąstome ar jis atlieps mūsų turimus įpročius ar pomėgius. Pavyzdžiui, jeigu esate vakarėlių sielą ir negalite įsivaizduoti savaitgalio be didelės draugų kompanijos, turėtumėte rinktis didelę ir patogią sofą, ant kurios tilptų kuo daugiau žmonių. Patartina ieškoti baldo, kuris galėtų būti transformuojamas į lovą. Tokiu būdu galėsite patogiai suguldyti likusius svečius. Jeigu namuose turite augintinių ar mažų vaikų pravartu ieškoti baldų, kurie reikalautų minimalios priežiūros. Rinkitės vandeniui ir gyvūnų plaukams atsparius audinius, kuriuos valyti bus daug lengviau. Svarbu įvertinti ir tai ką planuojate veikti svetainėje. Jeigu mėgstate žiūrėti filmus ar skaityti knygas ieškokite sofos su nuleidžiama atrama. Tai leis patogiai išsitiesti ant lovos ir atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos.

Svetainės išdėstymas

Prieš pirkdami sofą apgalvokite savo svetainės išdėstymą. Įvertinkite kambario proporcijas. Daugelis daro klaidą bandydami į mažą kambarį įtalpinti kuo didesnę sofą. Interjero dizainas ir svarbiausi jo dėsniai reikalauja išlaikyti kambaryje harmoniją, todėl stenkitės, kad visi kambario elementai derėtų tarpusavyje. Dekoruodami nedidelį kambarį sofą statykite prie sienos, nes tai padės atlaisvinti erdvės kambaryje. Kampinės sofos yra puikus pasirinkimas taupantiems vietą! Pasistenkite, kad įsigytas baldas stovėtų jums patogioje vietoje. Neapkraukite jo nereikalingais daiktais, nes tai tik apsunkins valymą. Prie sofos derinkite žurnalinius staliukus.

Dizainas

Šiuo metu rinkoje galite rasti milžinišką sofų pasirinkimą. Skirtingi rėmai, kojos, apmušalai ir kitos detalės yra svarbios renkantis svajonių baldą savo namams. Prieš rinkdamiesi sofą įvertinkite savo kambario stilių. Pavyzdžiui, jeigu kambaryje vyrauja griežtos linijos, minimalistinės spalvos rekomenduojama kambarį pagyvinti žaismingesnio dizaino baldais. Rinkitės sofą užapvalintais antgaliais. Nebijokite eksperimentuoti su spalvomis bei raštais. Įprasta manyti, kad sofa bei papildomi minkšti krėslai ar foteliai privalo derėti tarpusavyje. Interjero dizaineriai skatina žmones eksperimentuoti ir rinktis skirtingų dizainų baldus. Svarbiausia, kad visi minkštieji baldai turėtų bent vieną juos jungiantį elementą. Tai gali būti panašus spalvinis tonas, vienodos medžiagos kojos ar kiti akcentai. 

Nepamirškite komforto

Sofa turėtų būti ne tik gražia stiliaus detale, bet ir patogia vieta ilsėtis ar smagiai leisti laiką. Jeigu sofa bus nepatogi tikrai nenorėsite ant jos praleisti daug laiko. Dėl šios priežasties, patartina tokio tipo baldus rinktis nuvykus į baldų saloną. Juose galėsite ne tik pamatyti, kaip tam tikra sofos spalva atrodo dienos šviesoje, bet ir įvertinti jos minkštumą. Kiekvienas žmogus patogumą supranta labai skirtingai, todėl nesivadovaukite kitų nuomonėmis ir patys išmėginkite jums patinkančius baldus.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą