Nepageidaujamų plaukelių šalinimas – viena opiausių estetinių moterų dilemų. Rinkoje vis dar karaliauja skutimosi peiliukai, tačiau juos naudojant oda išlieka glotni vos dieną ar dvi. Kiti (d)epiliacijos būdai – skausmingi arba taip pat neefektyvūs.
XXI a. panacėja norinčioms ilgalaikių rezultatų – fotoepiliacija. Šią procedūrą sėkmingai galima atlikti ir namuose. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis fotoepiliatorių?
Odos atspalvio jutiklis ir apsauga nuo UV spindulių
Renkantis fotoepiliatorių svarbu prisiminti, kad kiekvieno žmogaus odos atspalvis skiriasi:
- šviesią odą bei strazdanų turintys žmonės besidegindami greitai nudega odą;
- tamsiaodžiai greitai įdega, saulė jiems nekelia jokio pavojaus.
Todėl ir renkantis fotoepiliatorių privalu atkreipti dėmesį, ar prietaisas turi odos atspalvio jutiklį, kuris reguliuoja šviesos srauto intensyvumą.
Taip pat svarbu išsiaiškinti, ar fotoepiliatorius turi apsaugą nuo ultravioletinių (UV) spindulių. Būsite tikros, kad nepakenksite nei odai, nei akims.
Maitinimo šaltinis
Fotoepiliatoriai paprastai būna:
- jungiami į elektros lizdą;
- akumuliatoriniai;
- universalūs.
Įsigydamos fotoepiliatorių su akumuliatoriumi būsite mobilesnės: jį galėsite naudoti ne tik namuose, patogiai įsitaisiusios ant sofos, kur arti nėra elektros lizdo, bet ir kelionėse. Visgi turėkite omenyje, kad fotoepiliatorių reikės įkrauti, be to, baterija gali išsekti procedūrą tik įpusėjus.
Racionaliausia išeitis – rinktis fotoepiliatorius, kurie veikia ir įkrauti, ir gali būti naudojami prijungti prie elektros lizdo.
Šviesos veikiamas plotas (procedūros greitis)
Fotoepiliatoriai vienu metu veikia skirtingą plotą – įprastai nuo 3 iki 6 kv. cm. Tad jeigu norite, kad fotoepiliacija būtų spartesnė, rinkitės 6 kv. cm plotą veikiančius fotoepiliatorius.
Jei nepageidaujamus plaukelius šalinsite tik sunkiai prieinamose vietose, pavyzdžiui, veido ir pažastų srityse, rinkitės mažesnį plotą veikiančius prietaisus. Kita vertus, universalesni – didesnį odos plotą vienu metu veikiantys fotoepiliatoriai, nes dažniausiai jie komplektuojami su specialiais šviesos srautą „apkarpančiais“ antgaliais.
Be to, įprastai gamintojai nurodo, kiek laiko užtruksite epiliuodamos tam tikras kūno sritis, todėl galėsite lengviau nuspręsti, ar, atsižvelgus į laiko sąnaudas, šis fotoepiliatorius tinka, ar visgi rinktis kitą modelį.
Šviesos blykstės galingumas ir šviesos šaltinio modulis
Daugelyje fotoepiliatorių gidų rasime patarimą rinktis optimalaus galingumo, t y. 5 J / kv. cm fotoepiliatorių. Jei blykstė labai galinga, procedūra gali būti per agresyvi – oda nudegs.
Kiekvienas fotoepiliatorius turi ribotą šviesos blyksnių rezervą – kuo jis didesnis, tuo ilgiau prietaisas tarnaus. Rezervui išsekus galima keisti lemputes, tačiau šią funkciją turi ne visi fotoepiliatoriai, todėl teks įsigyti naują prietaisą. Kita vertus, reikėtų paskaičiuoti, kas labiau apsimoka: paprastesni modeliai kainuos pigiau ir galbūt iki šviesos blyksnių rezervui išsenkant spėsite atsikratyti nepageidaujamų plaukelių visam laikui.
Papildomos funkcijos/priedai
Brangesni fotoepiliatoriai yra funkcionalesni: jie turi specialius antgalius jautresnėms zonoms, pavyzdžiui, pažastų, bikinio ar veido. Intymios zonos plaukeliai yra storesni, veido sritis – itin jautri, todėl atliekant fotoepiliaciją būtini skirtingi priedai.
Kokybiškesni fotoepiliatoriai turi įvairiais apsaugas, taip pat galima keisti šviesos lygio parametrus.
Taigi, prieš pasirinkdamos fotoepiliatorių pagalvokite, kurios funkcijos iš tiesų reikalingos, o kurių nenaudosite. Vėlgi, verta įsidėmėti, kad visada gaunate tai, už ką mokate: brangesnis fotoepiliatorius bus kokybiškesnis, tad juo naudositės patogiau, greičiau sulauksite rezultatų.
Ar fotoepiliatorius sertifikuotas ir saugus naudoti?
Patikimi gamintojai fotoepiliatorius testuoja ir atlieka klinikinius tyrimus, tuo tarpu pigiausių fotoepiliatorių gamintojai prietaisų testavimo etapą gali ir praleisti. Todėl pirmiausia pasidomėkite, ar fotoepiliatorius sertifikuotas. Jei netinkamai naudosite sertifikuotą fotoepiliatorių, vienintelė galima pasekmė – odos sudirginimas ir nedideli paraudimai. Naudojant nesaugų, nesertifikuotą fotoepiliatorių galite prisišaukti rimtesnių problemų, gali tekti vykti konsultuotis pas gydytoją dermatologą.